سونو هفته ۶، فقط ساک حاملگی دیده شد!

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کارشناس محترم
من ۳۲ ساله هستم و یک فرزند ۷ ساله دارم. الان برای بار دوم به لطف خداوند باردار شده ام. تاریخ آخرین پریودم ۹۳/۱۰/۱۷ بوده و در تاریخ ۹۳/۱۱/۱۵ بیبی چک مثبت ضعیف و در تاریخ ۹۳/۱۱/۱۹ آزمایش بتا بالای ۲۰۰ ومثبت گزارش شد.
امروز سونوی شکمی داشتم، با احتساب آخرین پریود ۶ هفته تمام بودم اما سونو یک ساک حاملگی با دسیدوال راکشن مناسب به قطر ۱۲ میلی متر و به سن ۵ هفته طبق دیامتر GS درون حفره رحم نشون داده. هم چنین درون تخمدان راست یک کیست به قطر ۲۳ میلیمتر مشاهده شده. و نیز سونوی کنترل ۳ هفته بعد توصیه شده.
ضمنا من دوره هام ۳۱-۳۲ روزه هست و معمولا تخمک گذاریم حدود روز ۱۷-۱۸ دوره است.
توی بارداری اولم هم بتام تا ۱۰ روز بعد از عقب انداختن منفی بود و سن حاملگیم هم تا آخرش معمولا چند روز تا یک هفته عقب تر از سن LMPم بود.
با این تفاسیر چند سوال داشتم:
۱. آیا این جواب سونو برای شرایط من نرمال هست؟
۲. در مورد کیستم یه توضیحی میدین؟ طبیعیه؟دکترم گفت ممکنه به دلیل حاملگی باشه.
۳. از قبل مثبت شدن بتام تا الان درد زیر دل خفیف و کمردرد دارم که با استراحت خوب میشه، ولی توی بارداری اولم نداشتم.حالت تهوعم همیشگی نیست. گاهی دارم و گاهی نه. ساعت های مختلف روز هم سراغم میاد. ولی توی بارداری اولم از هفته۶ تا ۱۳ تهوع صبحگاهی داشتم که هر روز وجود داشت. ضمنا سینه هام هم دردناک و حساس شده. و حس بویاییم قوی تر.
این تفاوت ها توی بارداری اول و دوم طبیعی هست؟ ا
میدونم که علایم بارداری سالم و پوچ شباهت داره ولی مجموعا شرایط من به کدوم نزدیک تره؟
ممنونم از اینکه وقت میزارید.

Re: سونو هفته ۶، فقط ساک حاملگی دیده شد!

نسیم شمال نوشته شده:با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کارشناس محترم
من ۳۲ ساله هستم و یک فرزند ۷ ساله دارم. الان برای بار دوم به لطف خداوند باردار شده ام. تاریخ آخرین پریودم ۹۳/۱۰/۱۷ بوده و در تاریخ ۹۳/۱۱/۱۵ بیبی چک مثبت ضعیف و در تاریخ ۹۳/۱۱/۱۹ آزمایش بتا بالای ۲۰۰ ومثبت گزارش شد.
امروز سونوی شکمی داشتم، با احتساب آخرین پریود ۶ هفته تمام بودم اما سونو یک ساک حاملگی با دسیدوال راکشن مناسب به قطر ۱۲ میلی متر و به سن ۵ هفته طبق دیامتر GS درون حفره رحم نشون داده. هم چنین درون تخمدان راست یک کیست به قطر ۲۳ میلیمتر مشاهده شده. و نیز سونوی کنترل ۳ هفته بعد توصیه شده.
ضمنا من دوره هام ۳۱-۳۲ روزه هست و معمولا تخمک گذاریم حدود روز ۱۷-۱۸ دوره است.
توی بارداری اولم هم بتام تا ۱۰ روز بعد از عقب انداختن منفی بود و سن حاملگیم هم تا آخرش معمولا چند روز تا یک هفته عقب تر از سن LMPم بود.
با این تفاسیر چند سوال داشتم:
۱. آیا این جواب سونو برای شرایط من نرمال هست؟
۲. در مورد کیستم یه توضیحی میدین؟ طبیعیه؟دکترم گفت ممکنه به دلیل حاملگی باشه.
۳. از قبل مثبت شدن بتام تا الان درد زیر دل خفیف و کمردرد دارم که با استراحت خوب میشه، ولی توی بارداری اولم نداشتم.حالت تهوعم همیشگی نیست. گاهی دارم و گاهی نه. ساعت های مختلف روز هم سراغم میاد. ولی توی بارداری اولم از هفته۶ تا ۱۳ تهوع صبحگاهی داشتم که هر روز وجود داشت. ضمنا سینه هام هم دردناک و حساس شده. و حس بویاییم قوی تر.
این تفاوت ها توی بارداری اول و دوم طبیعی هست؟ ا
میدونم که علایم بارداری سالم و پوچ شباهت داره ولی مجموعا شرایط من به کدوم نزدیک تره؟
ممنونم از اینکه وقت میزارید.
سلام
دوست عزیزم هم از اآنجا که این اختلافات در بارداری های طبیعی زیادی رخ می دهد و هم از آنجا که سیکل شما چنین سابقه ای دارد ؛ بله نرمال است . فقط باید با اختلاف بالای 2 هفته سونو تکرار شود. بدیهی ست که اگر در این فاصله زمانی مشکلی نظیر درد جدی یا لکه بینی پیش آید ممکن است سونو زودتر (یا حتی واژینال) انجام شود.
بله مثلاً کیست کورپوس لوتئوم به دلیل خود بارداری به وجود می آید و یا پیشرفت بارداری، تحیلی می رود و نرمال است.(در سونوهای بعدی هم به آن دقت می شود)
تفاوتها و حالتهایی هم که دارید نرمالند عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدمت کارشناس عزیز و دوستان گل
من ۱۹ اسفند دوباره رفتم سونو، شکر خدا نی نیمو دیدم وصدای قلب کوچولوشو هم شنیدم. طبق پریودم ۸ هفته و ۶ روز بودم ولی طبق سی آر ال ۹ هفته و ۳ روز داشت. خیلی حس خوبی بود. ان شا الله قسمت همه منتظرای نی نی بشه.

خداروشکر نسیم جان،انشالله دوران بارداریتو بسلامتی پشت سر بزاری عزیزم
منکه دچار سقط شدم،خودم از پریروز به خونریزی افتادم،هنوزم قرص مصرف نکردم،گفتم شاید دفع بشه خودش،چون خیلی ازم خارج شد،هنوزم درد دارم،خیلی ناراحتم

نسیم شمال نوشته شده:سلام خدمت کارشناس عزیز و دوستان گل
من ۱۹ اسفند دوباره رفتم سونو، شکر خدا نی نیمو دیدم وصدای قلب کوچولوشو هم شنیدم. طبق پریودم ۸ هفته و ۶ روز بودم ولی طبق سی آر ال ۹ هفته و ۳ روز داشت. خیلی حس خوبی بود. ان شا الله قسمت همه منتظرای نی نی بشه.
خداروشکر عزیزم واقعاً خوشحال شدم.
مراقب خودتون باشید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان