Re: تعیین سن بارداری

سلام :P
از یک هفته بعد پری حساب میشه :P
یعنی از 14 مهر تا 21 مهر یک هفته و از 21 مهر تا 28 مهر هفته دوم الی آخر :)
تاریخ تخمینی زایمانتون هم 9 ماه و یک هفته بعد آخرین پری تون میشه یعنی ایشالله 14 تیر ماه 95 :P
معمولا ضربان قلب جنین بین هفته 7 الی 8 قابل تشخیصه از طریق سونوی شکمی :P
بازهم بسته به زمان لقاح که ممکنه دو سه روز متغییر بشه
ایشالله بسلامتی در آغوش گیری نی نی تو :P
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

خفلو نوشته شده:اولین روز اخرین پریود من 7 مهر بود.امروز 14 ابانه.من هفته چند هستم؟دو هفته دیگه میرم سونو واژینال برای بررسی رشد و قلب جنین.زمان مناسبیه؟
سلام
تا امروز 38 روز از اولین روز آخرین قاعدگی شما گذشته یعنی 5هفته و 3 روز .
برای دیدن ساک حاملگی : هفته ی 4 به بعد
فتال پل(طناب جنینی): هفته ی 5 به بعد
ضربان قلب جنین: هفته ی 7 به بعد
پس زمان مناسبی ست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

خیلی ممون دیروز با سونوی معمولی ساک حاملگی 6.3میلیمتر و سن 4 هقته ننوشته شده بود ظبق محاسبه خودم5هفته رو پر کرده بودم اما سونو...با توجه به این دو هقته بهد طبخ،محاسبه،من هفت هفته اما سونو شش هفته تمومه مناسبه؟ البته یا وازینال؟

کارشناس عزیز دیدم براس یه سری دوستان با ساک شش میلیمتر سن حاملگی رو پنج هفته نوشتن منم فکر مسکنم پنج هفتم بودم دیروز جایی هم شما توشتید اندازه ساک6_12میل برای هفته پنج میشه سونو معمولی بود احتمال داره ساک کمی بزرگتر بوده باشه

خدیجه بانو نوشته شده:سلام خفلو خوبی منم 10مهراخرین پریودم بود فکرکنم هفته پنجم بام ازاولین روز اخرین پریودت حساب کن
من که هیج جا نرفتم نه سونو نه ازمایش
فقط ازمایش خون دادم گفت مثبت نمیدونم کی باید برم؟
کارشناس راهنماییم کن
2 راهکار هست عزیزم:
اینکه در انتهای 5 هفته سونو دهید و از اینکه ساک درون رحم است(رد کردن حاملگی خارج از رحم) و جنین در داخلش رویت می شود(رد کردن باردرای پوچ) سونو انجام دهید.و مجدد سونویی در 7-8 هفته برای قلب.
و دوم اینکه اگر لکه بینی و درد و ... ندارید تا 7-8 هفته صبر کنید و 1 باره سونو دهید تا از ضربان قلبش هم مطمئن شوید.
كارشناس مامايي فيروز

خفلو نوشته شده:کارشناس عزیز دیدم براس یه سری دوستان با ساک شش میلیمتر سن حاملگی رو پنج هفته نوشتن منم فکر مسکنم پنج هفتم بودم دیروز جایی هم شما توشتید اندازه ساک6_12میل برای هفته پنج میشه سونو معمولی بود احتمال داره ساک کمی بزرگتر بوده باشه
قطر متوسط ساک اگر 20 باشد جنین و اگر 25 باشد قلب باید رویت شود.
رشد قطر متوسط ساک(MSD) هم روزی 1.1 میلی متر است عزیزم.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام بنده تاريخ اخرين روز پريودم 18 دي ماه بود در تاريخ 19 بهمن بي بي چك مثبت شده با مراجه با متخصص برايم سونو معمولي و واژينال نوشت ولي در هيچ يك ساك حاملگي ديده نشد براي 20 در آزمايش بتا نوشته نمي دانم از استرس دارم خفه ميشم آيا امكان حاملگي خارج از رحمي وجود داره يا هنوز براي ديده شدن ساك حاملگي زوده ؟ لطفا مرا راهنمايي كنيد

fedra نوشته شده:با سلام بنده تاريخ اخرين روز پريودم 18 دي ماه بود در تاريخ 19 بهمن بي بي چك مثبت شده با مراجه با متخصص برايم سونو معمولي و واژينال نوشت ولي در هيچ يك ساك حاملگي ديده نشد براي 20 در آزمايش بتا نوشته نمي دانم از استرس دارم خفه ميشم آيا امكان حاملگي خارج از رحمي وجود داره يا هنوز براي ديده شدن ساك حاملگي زوده ؟ لطفا مرا راهنمايي كنيد
سلام
پاسختون در پست اول تون می باشد عزیزم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 39 مهمان