چرا تا به حال باردار نشدم عزیزان؟؟؟؟؟/

مدیران انجمن: KarshenaseMamaee, golenarges

نمایه کاربر
zibatarin
عضو جدید
عضو جدید
پست: 7
تاریخ عضویت: سه شنبه 17 بهمن 1391, 7:00 am
محل اقامت: بوشهر
تماس:

چرا تا به حال باردار نشدم عزیزان؟

پستتوسط zibatarin » چهار شنبه 18 بهمن 1391, 6:21 am

با سلام خدمت کارشناس خوب و با محبت. من تازه با سایت خوب شما آشنا شدم. مدتی هست که دنبال چنین سایت خوب و آنلاین می گشتم که مسئله خودم رو در میان بذارم.من تقریباَ 4 ماه هست که ازدواج کردم. و از روز اول ازدواج تا به الان به هیچ عنوان جلوگیری نداشتیم و از هیچ وسیله ایی استفاده نکردیم(با موافقت هردویمان). اما چرا با این وجود که جلوگیری نکردم حامله نشده ام.چرا؟چرا؟چرا؟ کارشناس عزیز؟ این ماه 5 روز گذشته از موعود پریودم، و هنوز نشدم، دارم دعا می کنم که نشم.هم شبیه نشانه های پریودی دارم و هم شبیه نشانه ای بارداری.سن خودم 26 ساله و شوهرم 32 ساله و هردو تحصیل کرده هستیم. خواهش می کنم جوابم بدییییییییییییییییییییییییییییییییییید.باتشکر

نمایه کاربر
ronak1369
عضو جدید
عضو جدید
پست: 13
تاریخ عضویت: سه شنبه 17 بهمن 1391, 7:00 am
تماس:

پستتوسط ronak1369 » چهار شنبه 18 بهمن 1391, 6:44 am

سلام زیبا ترین.خانم کارشناس یه بار سر یه همچین موضوعی گفتنبعضی از خانمها زود باردار نمیشن ممکنه حتی تا 12ماه طول بکشه که یه خانم باردار بشه.البته بدون مصرف قرص و به طور طبیعی.
نگران نباش حالا4 ماه خیلی زوده انشاالله باردار میشی. :D

نمایه کاربر
niki63
عضو جدید
عضو جدید
پست: 823
تاریخ عضویت: دو شنبه 9 مرداد 1391, 6:00 am
تماس:

پستتوسط niki63 » چهار شنبه 18 بهمن 1391, 4:02 pm

سلام زیبا ترین ، روناک عزیز درست میگه نگران نباش هنوز خیلی زوده که نگران بشی ، من 9 ماهه که منتظر کوچولو هستم و 28 سالمه و هم خودم و هم شوهرم مشکلی نداریم ولی باردار نشدم. ایشالا به زودی با خبرهای خوش بیای.

نمایه کاربر
safiyie
عضو جدید
عضو جدید
پست: 2235
تاریخ عضویت: جمعه 21 مهر 1391, 6:00 am
محل اقامت: مهاباد
تماس:

پستتوسط safiyie » چهار شنبه 18 بهمن 1391, 7:02 pm

سلام خانمی این که تعجب نداره تازه اول راهی هر وقت خدا بخواد ایشالله مامان میشی خدا حکمت همه چیزو بهتر از ما میدونه ایشالله به زودینی نی دار شی تو همه دوستای فیروز :P
وخدایی که در این نزدیکی است ........

نمایه کاربر
zibatarin
عضو جدید
عضو جدید
پست: 7
تاریخ عضویت: سه شنبه 17 بهمن 1391, 7:00 am
محل اقامت: بوشهر
تماس:

پستتوسط zibatarin » پنج شنبه 19 بهمن 1391, 4:21 am

سلام مجدد، مرسی از همه دوستان خوبم. انشالله خدا از زبانها و دلهای پاکتان بشنوه. به امید خدا به همه شماها و بعد به من نی نی کاکل زری بده(انشالله).بله تا خدا نخوات هیچ برگی از درخت نمی افته. دوستتون دارم بوووووووووووووووووووس.
آخه می دونید چیه؟؟؟ من سه چهار روز یک بار نزدیکی با شوهرم دارم. البته من از نظر احساس تمایل جنسی بیشتر از همسرم هستم. اونم خیلی خیلی عاشقمه اما از نظر تمایل جنسی سردتر از من هست. حساب کردم زمان تخمک گذاری من، نزدیکی ما کمتر بوده. بخاطره همین نگران هستم.نمیدونم چکار کنم. با هم، هم صحبت کردیم، همسرم میگه دست خودم نیست. راست هم میگه.

نمایه کاربر
KarshenaseMamaee
كارشناس گروه بهداشتي فيروز
كارشناس گروه بهداشتي فيروز
پست: 13610
تاریخ عضویت: یک شنبه 5 مهر 1388, 6:00 am
تماس:

Re: چرا تا به حال باردار نشدم عزیزا

پستتوسط KarshenaseMamaee » پنج شنبه 19 بهمن 1391, 6:52 am

zibatarin نوشته شده:با سلام خدمت کارشناس خوب و با محبت. من تازه با سایت خوب شما آشنا شدم. مدتی هست که دنبال چنین سایت خوب و آنلاین می گشتم که مسئله خودم رو در میان بذارم.من تقریباَ 4 ماه هست که ازدواج کردم. و از روز اول ازدواج تا به الان به هیچ عنوان جلوگیری نداشتیم و از هیچ وسیله ایی استفاده نکردیم(با موافقت هردویمان). اما چرا با این وجود که جلوگیری نکردم حامله نشده ام.چرا؟چرا؟چرا؟ کارشناس عزیز؟ این ماه 5 روز گذشته از موعود پریودم، و هنوز نشدم، دارم دعا می کنم که نشم.هم شبیه نشانه های پریودی دارم و هم شبیه نشانه ای بارداری.سن خودم 26 ساله و شوهرم 32 ساله و هردو تحصیل کرده هستیم. خواهش می کنم جوابم بدییییییییییییییییییییییییییییییییییید.باتشکر

سلام دوست عزیز! از آشنایی با شما خوشبختم!
همانطور که دوستان هم یادآوری کردند تا 12 ماه اقدام بی نتیجه فرصت دارید و پیش از آن جای نگرانی نیست(البته بدیهی ست اگر سیکلهای پریود نامنطم یا سابقه ی نازایی در خواهر و مادر و خاله یا مشکل باروری در برادر یا عموی همسرتون وجود داشته باشد؛ پیگیری به جلوتر از آن زمان موکول می شود)
فراموش نکنید الان که پیشگیری ندارید باید هم آزمایشات روتین پیش از بارداری رو داده باشید هم اسید فولیک مصرف کنید
كارشناس مامايي فيروز

نمایه کاربر
zibatarin
عضو جدید
عضو جدید
پست: 7
تاریخ عضویت: سه شنبه 17 بهمن 1391, 7:00 am
محل اقامت: بوشهر
تماس:

پستتوسط zibatarin » شنبه 21 بهمن 1391, 4:08 am

سپاسگذارم کارشناس عزیز و خدا قوت. ممنونم که وقت گذاشتید و جواب بنده رو دادید. خیلی سپاسگذارم. نه فرمایشاتی که فرمودید هیچ کدام سابقه در خانواده و افرادی که فرمودید نداریم. در ضمن من سه چهار روز یک بار نزدیکی با شوهرم دارم. البته من از نظر احساس تمایل جنسی بیشتر از همسرم هستم. اونم خیلی خیلی عاشقمه اما از نظر تمایل جنسی سردتر از من هست. حساب کردم زمان تخمک گذاری من، نزدیکی ما کمتر بوده. بخاطره همین نگران هستم.نمیدونم چکار کنم. با هم، هم صحبت کردیم، همسرم میگه دست خودم نیست. راست هم میگه. پس شما فرمایش می کنید از همین الان اسید فولیک مصرف کنم و آزمایش انجام بدم؟ فواید اسیدفولیک چی هست؟ میشه محبت کنید توضیح بدید؟ با تشکر کارشناس عزیز.

نمایه کاربر
SaBa92
عضو جدید
عضو جدید
پست: 41
تاریخ عضویت: دو شنبه 4 دی 1391, 7:00 am
محل اقامت: تهران
تماس:

17 کاری که پیش از بارداری باید انج

پستتوسط SaBa92 » شنبه 21 بهمن 1391, 9:36 am

اگر دل خود را به دریا زده اید و می خواهید مادر شوید بسیار عالیست. به شما تبریک می گوییم. اما پیش از آن باید ل یک یا دوماه باید صبر کنید. برای داشتن یک دوره بارداری سالم و داشتن فرزندی سالم، مسایل مهمی وجود دارند که پیش از بارداری باید به آنها توجه کنید.
17 کاری که پیش از بارداری باید انجام دهید :

1. پیش دکتر بروید و چک آپ کنید
در این مرحله، لازم نیست دکتر یا مامای خاصی برای خود پیدا کنید. فقط پیش دکتر خانوادگی خود بروید و از او بخواهید تا چک اپ کاملی انجام دهد. این چک آپ، تاریخچه بیماری های خانوادگی و بیماری های خود شما، سلامت کنونی شما و داروهایی که هم اکنون استفاده می کنید را بررسی می کند. مصرف برخی از داروها در دوران بارداری بسیار خطرناک است و برخی از آنها باید پیش از بارداری عوض شوند زیرا ممکن است در بدن مادر رسوب کنند و مضر هستند.
در این ملاقات با دکتر باید در مورد رژیم، وزن، ورزش و عادت های ناسالم شما همچون استعمال سیگار و مخدر نیز صحبت شود. باید برای شما مولتی ویتامین تجویز شود. از اینکه واکسن های خود رابه موقع زده اید اطمینان حاصل کنید. مصونیت خود در برابر بیماری های دوران کودکی همچون آبله مرغان و سرخچه را آزمایش کنید. به همه سوال هایی که دکتر می پرسد، پاسخ درست بدهید. اگر از آخرین آزمایش و چک آپ شما حدود یکسال می گذرد، حتما دوباره تست پاپ اسمیر بدهید و آزمایش های لازم برای نداشتن بیمارهای عفونی و مقاربتی را انجام دهید.
شاید برخی از والدین به دلیل سابقه خانوادگی، تمایل داشته باشند برای بیماری هایی همچون کم خونی داسی شکل، تای-ساکز، تصلب کيستی بافت ها، آزمایش ژنتیک بدهند.

2. اسید فولیک مصرف کنید (مراقب ویتامین آ باشید)
خوردن اسید فولیک بسیار ضروری است. با مصرف حداقل 400 میکروگرم اسید فولیک در طول روز برای حداقل یک ماه پیش از بارداری و سه ماه نخست بارداری، می توانید 50 تا 70 درصد از احتمال داشتن نوزادی با نقص لوله عصبی همچون اسپینا بیفیدا جلوگیری کنید. استفاده از اسید فولیک همچنین می تواند از دیگر ناهنجاری های تولد نیز جلوگیری کند.
می توانید از همه داروخانه ها اسید فولیک یا دیگر مولتی ویتامین های پیش از تولد را تهیه کنید. اما پیش از خرید مولتی ویتامین، ببینید آیا حداقل 400 میکروگرم اسید فولیک در خود دارد یا خیر. همچنین کنترل کنید تا آن مولتی ویتامین، بیشتر از 770 میکروگرم ویتامین آ نداشته باشد، مگر اینکه بیشتر آن بتاکاروتن باشد. استفاده بیش از حد ویتامین آ می تواند منجر به ناهنجاری های تولد شود.
اگر از مکملی که استفاده می کنید مطمئن نیستید، از دکتر یا داروخانه چی کمک بخواهید.

3. ترک سیگار، الکل و مواد مخدر
اگر سیگاری هستید یا مواد مخدر مصرف می کنید، زمان آن رسیده تا آنها را ترک کنید. یافته های علمی بسیاری نشان داده اند، سیگار و مواد مخدر منجر به سقط جنین، زایمان زودرس و نوزادان بسیار کوچک و کم وزن می شوند. در نظر داشته باشید، تاثیر برخی از داروها و مخدرها حتی از پس از ترک آنها نیز در بدن باقی می مانند.
تحقیقات همچنین می گویند، استفاده از تنباکو روی باروری مادر و کم شدن اسپرم های پدر تاثیر دارد. در حقیقت، حتی کشیدن گاه و بیگاه سیگار نیز می تواند روی باردار شدن تاثیر منفی بگذارد.
مصرف نوشیدنی های الکلی نیز تاثیر منفی در بارداری دارد. آنها می توانند منجر به ناهنجاری های زایمان یا مشکلات دیگر برای رشد نوزاد بشوند.
شاید ترک عادت های ناسالم مشکل باشد اما با مشاور در این رابطه صحبت کنید. مشاور راهکارهایی پیش روی شما قرار می دهد تا راحت تر سیگار یا مواد مخدر را کنار بگذارید.

4. یخچال خود را از مواد غذایی سالم پر کنید
مسلما پیش از بارداری، شما هنوز به جای دو نفر غذا نمی خورید اما باید تغذیه خود را درست کنید. باید سعی کنید از مواد مغذی و سالم تغذیه کنید تا بارداری سالم تری داشته باشید.
سعی کنید هر روز حداقل 2 لیوان آب میوه و 2.5 لیوان آب سبزیجات مصرف کنید. خوراکی ها و غذاهایی که کلسیم زیاد دارند همچون شیر، ماست و آب پرتقال مملو از کلسیم مصرف کنید. از منابع مختلف پروتئین همچون آجیل، حبوبات، انواع فراورده های سویا، مرغ و گوشت تغذیه کنید.

5. کمتر کافئین مصرف کنید
با اینکه هنوز اتفاق نظری در مورد مصرف کافئین در دوران بارداری بین کارشناسان وجود ندارد، اما بیشتر آنها اعتقاد دارند زنان باردار و افرادی که تصمیم به باردار شدن دارند، باید مصرف این خوراکی را به حداقل برسانند.
برخی از یافته های علمی نشان داده اند، میان مصرف کافئین و کاهش باروری رابطه مستقیم وجود دارد. مصرف زیاد کافئین می تواند در مواردی به سقط جنین منجر شود.
March of Dimes به زنان باردار توصیه می کند میزان مصرف کافئین خود را به 200 میلی گرم در روز، یعنی یک فنجان کاهش دهند. این چیزی است که پیش از بارداری نیز باید به آن توجه داشت.

6. وزن خود را کنترل کنید
هنگامی که وزن متعادلی داشته باشید، بارداری آسان تری نیز خواهید داشت. کم یا زیاد بودن نسبت قد به وزن می تواند منجر به مشکلاتی برای باردار شدن بشود. داشتن نسبت زیر 20 یا بیش از 24 وزن به قد می تواند روی باروری تاثیر منفی داشته باشد.
اگر در وزن متناسب قرار ندارید، کم یا زیاد کردن وزن شاید به باردار شدن شما کمک کند. داشتن وزن متناسب، بارداری راحت تری نیز برای مادر به ارمغان می آورد. برای کسب وزن مناسب می توانید با متخصص تغذیه نیز مشورت کنید.

7. حواستان به مصرف ماهی باشد
اگر از طرفداران ماهی هستید باید حواستان به تغذیه خود باشد. با اینکه ماهی منبع اسیدهای چرب اومگا 3 (که برای رشد مغز و بینایی کودک شما بسیار مهم است) و همچنین پروتئین، ویتامین D و دیگر مواد مغذی است، اما با این حال حاوی جیوه نیز هست که می تواند خطرناک باشد.
بسیاری از کارشناسان معتقدند، زنان باردار باید به طور متوسط ماهی مصرف کنند و بهترین تغذیه نیز ممانعت از خوردن ماهی هایی است که جیوه زیاد دارند. سازمان دارویی و غذایی جهانی توصیه می کند، زنانی که قصد باردار شدن دارند از خوردن گوشت ماهی هایی همچون کوسه، اره ماهی و شاه ماهی خالدار خودداری کنند و بیشتر از 170 گرم تن ماهی در طول هفته مصرف نکنند. بهتر است از مصرف ماهی های رودخانه ای که خودتان صید کرده اید نیز خودداری کنید مگر اینکه مطمئن باشید آلوده نیستند.
سازمان دارویی و غذایی جهانی توصیه می کند، زنان باردار در طول هفته حدود 340 گرم ماهی مصرف کنند.

8. برنامه ورزشی برای خود تعیین و آن را دنبال کنید
هم اکنون یک برنامه ورزشی برای تناسب اندام خود تعیین کنید و بر اساس آن پیش بروید. به این ترتیب می توانید بارداری سالم تری داشته باشید. ورزش کردن تاحدی که کمی هم عرق کنید می تواند در فرونشاندن استرس های پیش از بارداری نیز مفید باشد.
تمرینات ورزشی سالم شامل 30 دقیقه ورزش ملایم همچون پیاده روی، دوچرخه سواری یا ورزش های کاهش وزن در بیشتر روزهای هفته است.
برای افزایش انعطاف بدن، ورزش های کششی یا یوگا انجام دهید. بعد از باردار شدن نیز تمرینات ورزشی خود را ادامه دهید. اگر تاکنون ورزش در برنامه روزانه شما وجود نداشته است، آن را اضافه کنید و از برنامه های ساده ای همچون پیاده روی بین 10 تا 20 دقیقه در روز شروع کنید. یا می توانید از تمرینات ساده ای همچون استفاده از پله ها به جای آسانسور یا پارک کردن ماشین در فاصله ای دورتر از محل کار و پیاده رفتن یک قسمت از مسیر کمک بگیرید.

9. پیش دندانپزشک بروید
هنگمی که می خواهید خود را برای باردای آماده کنید حتما باید به سلامت دهان خود نیز رسیدگی کنید. تغییرات هورمونی در طول بارداری می تواند منجر به بیماریهای لثه شود. در دوران بارداری میزان استروژن و پروژسترون افزایش می یابد و همین مساله باعث می شود لثه در مقابله با باکتری ها رفتاری متفاوت نشان دهد و منجر به تورم لثه ها شود. این تورم باعث می شود هرباری که دندان های خود را مسواک می زنید یا نخ دندان می کشید، لثه ها خونریزی کنند.
خانم هایی که پیش از باردار شدن همه مشکلات لثه و دندان های خود را برطرف می کنند، در دوران بارداری مشکلات کمتری در این رابطه خواهند دشت. حتما پیش از باردار شدن دندانپزشکی بروید و دندان های خراب خود را درست کنید.

10. به سابقه پزشکی خود توجه کنید
سعی کنید در رابطه با سابقه پزشکی خود و همسر خود اطلاعات کسب کنید و ببینید سابقه بیماری های ژنتیکی همچون سندروم داون، کم خونی داسی شکل، تصلب کیستی بافت ها، تای-ساکز یا ناهنجاری های خونی نداشته باشید. شما همچنین باید بدانید در بستگان و فامیل خود کسی دچار عقب ماندگی ذهنی یا بیماری های جسمی دیگری همچون بیماری های قلبی یا نقص لوله عصبی نباشند.
دکتر شما باید همه سابقه پزشکی شما را بررسی کند و مطمئن شود که شما و همسرتان مشکل ژنتیکی ندارید.

11. توجه به مسایل مالی
به دنیا آوردن و پرورش کودک هزینه های زیادی دارد. شما پیش از باردار شدن باید همه هزینه های مرتبط با بارداری، زایمان و رشد و مدرسه رفتن کودک خود را برآورد کنید.
می توانید برای کم کردن بخشی از هزینه ها از بهترین بیمه ای که امکانات بیشتری دارد، استفاده کنید. اگر پزشک یا مامای خاصی مد نظر شماست، هزینه های ویزیت و ... را برآورد کنید. اگر می توانید از هزینه های کنونی خود کم و پس انداز کنید تا بعد از تولد کودک، با مشکل مواجه نشوید.

12. توجه به سلامت روانی خود
موسسه پزشکی آلیس دومار می گوید، زنانی که از افسردگی رنج می برند، دوبرابر بیشتر از زنان سالم در معرض مشکلات ناباروری قرار دارند. افرادی که افسرده هستند نمی توانند به خوبی از خود مراقبت کنند، در نتیجه نمی توانند از فرزندانشان نیز مراقبت کنند. بر اساس اعتقاد برخی کارشناسان، باردارشدن در دوران افسردگی بسیار دشوار است.
دومار پیشنهاد می کند زنانی که در خانواده آنها سابقه افسردگی وجود دارد، پیش از بارداری حتما سلامت روان خود را کنترل کنند. اگر نشانه هایی از افسردگی همچون علاقه نداشتن به مسایلی که قبلا از آنها لذت می بردید، تغییر در میل و اشتیاق های خود، تغییر در عادت های خواب، نداشتن انرژی یا داشتن احساس ناامیدی و بی ارزش بودن را در خود مشاهده کردید، حتما به تراپیست یا روانشناس مراجعه کنید.
دو درمان بسیار موثر افسردگی، مشاوره و دارودرمانی است و بیشتر بیمارها، با تلفیق هر دو درمان با هم مداوا می شوند. اگر مصرف دارو برای شما الزامی بود، روانپزشک داروهایی برای شما تجویز خواهد کرد که پیش از بارداری و دوران بارداری برای شما ضرر نداشته باشد. البته می توانید از روش های مدیریت استرس همچون مراقبه و یوگا نیز استفاده کنید.

13. مراقب عفونت ها باشید
بسیار مهم است که پیش از باردار شدن هیچ گونه عفونتی در بدن نداشته باشید. شما باید از غذاهایی همچون پنیرهای سفید سترون نشده یا دیگر لبنیات روزانه و گوشت، ماهی یا مرغ خام و نیم پز استفاده نکنید. این غذاها می توانند حامل باکتری های مضر و خطرناکی باشند که منجر به بیماری های تغذیه ای و در نتیجه سقط جنین یا مرده به دنیا آمدن نوزاد شوند. همچنین باید از آب میوه های پاستوریزه و هموژنیزه نشده استفاده نکنید زیرا حاوی باکتری هایی همچون ای کولی یا سالمونلا هستند.
به یاد داشته باشید پیش از تهیه غذا دستان خود را تمیز بشویید. مطمئن شوید یخچال شما روی درجه 35 تا 40 درجه فارنهایت تنظیم شده است و درجه فریزر منفی 18 درجه سانتی گراد است. این درجه ها به سالم ماندن مواد غذایی کمک می کنند.
هنگام گلکاری یا کشاورزی در باغچه، حتما دستکش دست کنید تا باکتری های عفونی از خاک نگیرید.
حتما مراقب های لازم را انجام دهید تا سرما نخورید. برای این منظور می توانید، در ابتدای هر فصلی واکسن آنفولانزا را تزریق کنید. مبتلا شدن به آنفولانزا در طول بارداری می تواند باعث بروز مشکلات پیچیده ای همچون ذات الریه یا زایمان زودرس بشود.

14. خطرهای محیطی را به حداقل برسانید
شاید نتوانید از همه خطرهای محیطی در امان باشید اما می توانید تا حد امکان این خطرهات را به حداقل کاهش دهید. بعضی از کارها برای شما و کودک متولد نشده تان مضر و خطرناک است. به طور مثال، اگر هر روز در معرض مواد شیمیایی یا تشعشات مضر قرار دارید باید پیش از باردار شدن تغییراتی در این اوضاع به وجود بیاورید.
همچنین، برخی از محصولات پاک کننده همچون آفت کش ها، محلول ها یا سرب های موجود در آب نوشیدنی به واسطه لوله های قدیمی برای رشد و پرورش نوزاد در بدن مضر هستند. برای این منظور با پزشک خود مشورت کنید تا حد امکان مسایل خطرناک موجود در زندگی روزمره خود را حذف یا کمرنگ کنید.

15. خوب به تصمیم خود فکر کنید
بچه دار شدن یکی از تعهدات زندگی است. پیش از تصمیم گیری برای بچه دار شدن، ببینید آیا برای پذیرفتن این مسئولیت آمادگی کافی دارید. برای اطمینان از این آمادگی به سوال های زیر فکر کنید:
• آیا می دانید که چگونه باید مسئولیت های بچه داری خود را به خوبی انجام دهید و بین کار و خانواده خود تعادل برقرار کنید؟
• آیا آمادگی لازم برای نگهداری از فرزندی که مشکل خاصی دارد را دارید؟
• آیا شما و همسرتان هر دو به بچه دار شدن تمایل دارید؟

16. زمان تخمک گذاری خود را کشف کنید
برخی از خانم ها وقتی آماده باردار شدن می شوند، خیلی راحت روش های جلوگیری را کنار می گذارند و همه چیز را به قضا و قدر می سپارند. اما تعدادی دیگر، با علامت زدن دوران پریود خود و دنبال کردن نشانه ها برای کشف زمان باروری خود، محاسبات دقیقی را دنبال می کنند.
برای تعیین زمان تخمک گذاری خود، دمای بدن خود و تغییرات مخاط گردنی خود را بنویسید. این نشانه ها را برای چند ماه پشت سر هم دنبال کنید تا بتوانید در هر دوره زمان دقیق تخمک گذاری خود را کشف کنید.
البته از دستگاه های محاسبه تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید. این کیت ها در داروخانه ها به فروش می رسند.

17. کنار گذاشتن روش های پیشگیری
اکنون می توانید با روش های پیشگیری از بارداری خداحافظی کنید. افرادی که از قرص های ضد بارداری استفاده می کنند باید پیش از بارداری مواردی را در نظر داشته باشند. پیش از کنار گذاشتن این قرص ها، باید دوره خود را تمام کنید تا پریود شما دچار بی نظمی و اشکال نشود. شاید چند ماه طول بکشد تا دوره پریود شما دوباره به حالت نرمال بازگردد اما بیشتر خانم ها از همان ماه اولی که قرص ها را کنار می گذارند، بارور هستند.
برخی از کارشناسان معتقد هستند، بهتر است پس از قطع مصرف قرص های ضدبارداری از روش های طبیعی همچون کاندوم استفاده کنید تا دوباره پریود شما به حالت نرمال برگردد. منتظر ماندن برای داشتن پریود نرمال به شما کمک می کند تا زمان دقیقی داشته باشید و بتوانید به راحتی برای انجام آزمایش های مورد نظر خود در سه ماهه نخست بارداری، برنامه ریزی کنید.
مولای من وقتی بیایی آنقدر نگاهت میکنم که چشمانم شاعر شود ، شاعر زیباترین زیبایی ها... اللهم عجل لولیک الفرج...

نمایه کاربر
SaBa92
عضو جدید
عضو جدید
پست: 41
تاریخ عضویت: دو شنبه 4 دی 1391, 7:00 am
محل اقامت: تهران
تماس:

پستتوسط SaBa92 » شنبه 21 بهمن 1391, 9:40 am

چرا به اسيد فوليك نياز دارم؟

مصرف فوليك اسيد كه به آن فولات يا ويتامين B9 نيز گفته مي شود، يكي از موادي است كه سبب پيشگيري از بروز اختلالات در تكامل لوله عصبي در جنين مي شود؛ اتفاقي كه سالانه از هر 1000 بارداري ممكن است يكي را درگير كند. مطالعات نشان مي دهند كه مصرف فوليك اسيد طي بارداري موجب كاهش يا پيشگيري از بروز اختلالات عصبي در جنين مي شود كه ناشي از بسته شدن نامناسب لوله عصبي در اوايل بارداري است. برخي از اين اختلالات عبارتند از : اسپينا بيفيدا ( باز باقي ماندن قاعده مهره ها كه سبب نمايان شدن نخاع و اعصاب مي شود)؛ انانسفالي (عدم وجود مغز و نخاع به صورت مادرزادي)؛ و انسفالوسل (بيرون زدگي مغز داخل حفره اي در جدار جمجمه). در مادراني كه يك ماه پيش از باردار شدن مقدار دوز پيشنهاد شده (400 ميكروگرم روزانه) اسيد فوليك را مصرف كرده و آنرا تا پايان سه ماهه اول ادامه داده اند وقوع اين بيماريها در جنين كمتر گزارش شده است. همين يك دليل كافيست تا هر خانم باردار حتي پيش از بارداري مصرف اين ماده را آغاز كند. به علاوه برخي از مطالعات نيز افزايش احتمال وقوع سقط، شكاف لب يا كام، اختلالات اندامها و انواع خاصي از اختلالات قلبي را در نوزادان مادراني كه به نظر مي رسيده در طول بارداري به اندازه كافي فوليك اسيد مصرف نكرده اند، نشان داده است.

بدن شما براي ساختن، ترميم و عملكرد مناسب DNA به اين ماده غذايي نياز دارد. DNA نقشه ژنتيك ما را تشكيل مي دهد و سنگ بناي اوليه سلولهاست، بنابراين در وضعيت بارداري كه سلولها بشدت در حال تكثير و رشد هستند به مقدار زيادي اسيد فوليك نياز خواهد بود. از سوي ديگر اسيد فوليك در يك روند متابوليك پيچيده ديگر نيز نقش دارد كه در آن يك اسيد آمينه به نوع ديگري تبديل مي شود و در صورت كمبود فولات در بدن ممكن است ازدياد آن منجر به اختلالاتي در لخته شدن خون، جدا شدن جفت، سقط هاي مكرر و مرده زايي شود. در آخر اينكه فوليك اسيد در ساخته شدن گلبولهاي قرمز خون هم نقش دارد و كمبود فوليك اسيد موجب بروز كم خوني در مادر نيز مي شود. ممكن است در چند قلويي ها و يا هنگامي كه مادر نياز بيشتري به اين ماده دارد (مانند بيماري كرون يا اعتياد به الكل)، مصرف فوليك اسيد اضافي ضرورت پيدا كند.

علائم كمبود اين ماده چيست؟

علائم ناشي از كمبود اسيد فوليك ممكن است بصورت مخفي باشد و علائم اختصاصي براي تشخيص آن وجود نداشته باشد. ممكن است فرد دچار اسهال، كاهش اشتها، از دست دادن وزن، ضعف، زخم در دهان و زبان، سردرد، تپش قلب و تحريك پذيري شود. اگر مقدار كمبود اسيد فوليك در بدن شما در حد خفيف باشد حتي ممكن است هيچ علامت بارزي نداشته باشيد، در حاليكه تاثير نامناسب بر جنين در حال رشد و تكامل بسيار قابل توجه و وخيم خواهد بود. به همين دليل است كه همه زنان در سنين باروري بايد اسيد فوليك مصرف كنند حتي اگر به نظر مي رسد از نظر سلامتي مشكلي ندارند.

به چه مقدار اسيد فوليك نياز دارم؟

يك ماه قبل از اينكه اقدام به شروع بارداري كنيد، بايد روزانه 400 ميكروگرم اسيد فوليك را براي كاهش خطر اختلالات لوله عصبي در جنين مصرف كنيد. تكامل لوله عصبي از حدود هفته سوم پس از لقاح آغاز مي شود و اين ممكن است همزمان با وقتي باشد كه شما تازه از بارداري خود با خبر شده ايد. از آنجا كه نسبت زيادي از بارداري ها ممكن است بدون برنامه ريزي قبلي اتفاق افتد صاحب نظران بهداشت عمومي معتقدند كه كليه زنان در سنين باروري بهتر است بطور روزانه اسيد فوليك مصرف كنند.

از زماني كه شما باردار مي شويد اين مقدار حتي افزايش مي يابد و شما بايد روزانه 600 ميكروگرم تا 1 ميلي گرم اسيد فوليك مصرف كنيد. از آنجا كه اسيد فوليك يك ويتامين محلول در آب است، بدن مقادير بيشتر از نياز را دفع مي كند و به همين دليل نيز براي مدت زيادي در بدن ذخيره نمي شود و بايد هر روز آن را جايگزين كرد.

يك مطالعه نشان داده است كه ميزان فولات در خون زنان باردار چاق كمتر از زنان لاغر و كوچك جثه است و همچنين احتمال بروز اختلالات لوله عصبي در نوزادان مادران چاق بيشتر است. اما هنوز رابطه قطعي ميان اين دو موضوع كاملا مشخص نشده است.

خانمهايي كه داراي فرزندي با اختلال لوله عصبي هستند ريسك بالاتري دارند تا در بارداري بعدي نيز اين مساله براي جنين بوجود آيد. بنابراين به اين گروه از زنان باردار توصيه مي شود كه حدود ده برابر افراد عادي يعني روزانه 4 ميليگرم اسيد فوليك مصرف كنند و مانند سايرين مصرف آنرا از يك ماه قبل از بارداري شروع كرده و تا حداقل پايان سه ماهه اول بارداري ادامه دهند.

آيا لازم است كه قرصهاي مكمل ويتاميني مصرف كنم؟

قطعا شما به مصرف روزانه اسيد فوليك بصورت قرص مكمل نياز داريد. حتي اگر فردي باشيد كه از ميوه ها و سبزيجات تازه به اندازه كافي مصرف مي كنيد بهتر است اين ماده را بصورت قرص نيز به تغذيه روزانه خود اضافه كنيد. اگر تهوع اوايل بارداري مانع از مصرف مرتب ويتامينهاي مخصوص اين دوره مي شود حداقل مي توانيد قرص اسيد فوليك را بطور جداگانه تهيه كرده و با توجه به كوچك بودن آن به سادگي ميل نمائيد.

بهترين منابع غذايي آن كدامند؟

برخي فرآورده هاي غلات مانند برخي انواع آرد، غلات مورد مصرف در صبحانه و پاستاها با فوليك اسيد غني مي شوند. اتخاذ يك رژيم غذايي متعادل مي تواند به شما در رفع نياز به اسيد فوليك كمك كند. مصرف روزانه يك فنجان غلات غني شده با صبحانه همراه شير و نوشيدن يك ليوان آب پرتقال مي تواند نيمي از نياز روزانه شما به فوليك اسيد را برآورده كند. برخي مواد ديگر كه به صورت طبيعي حاوي اسيد فوليك هستند عبارتند از : ميوه ها مانند پرتقال و توت فرنگي، بنشن مانند عدس، مخمر آبجو، سويا، فرآورده هاي غلات و سبزيجات با برگ هاي سبز تيره مانند كلم بروكلي، نخود فرنگي و مارچوبه.
مولای من وقتی بیایی آنقدر نگاهت میکنم که چشمانم شاعر شود ، شاعر زیباترین زیبایی ها... اللهم عجل لولیک الفرج...

نمایه کاربر
zibatarin
عضو جدید
عضو جدید
پست: 7
تاریخ عضویت: سه شنبه 17 بهمن 1391, 7:00 am
محل اقامت: بوشهر
تماس:

پستتوسط zibatarin » شنبه 21 بهمن 1391, 10:02 am

سلام صبا جان. واقعاَ و جداَ اطلاعات جالب و خواندنی بسیار مفیدی را فرستادید. احسنت جالب بودندو من استفاده بسیاری بردم. دست شما درد نکنه. شما و همه پاک دلان برای همه مادران آینده در حال انتظار دعا کنید، آخر هم برای بنده دعا کنید تا خدا از زبانهای مهربانتان بشنود و فرجی عظیم ایجاد شود. انشاالله که نصیب همه ما خواهد شد.
خدایا به مهربانیت قسم. به عشق بیش از مادران روی زمینت قسم. طفلان معصوم ما که پیش توست و از همه جا مورد لطف تو هستند و همچنان پاک در دامانت باقی مانده اند، قسمت می دهم که اگر لیاقت مادر شدن دارم، به من نیز اهدا کن. یا رب العالمین.

نمایه کاربر
KarshenaseMamaee
كارشناس گروه بهداشتي فيروز
كارشناس گروه بهداشتي فيروز
پست: 13610
تاریخ عضویت: یک شنبه 5 مهر 1388, 6:00 am
تماس:

پستتوسط KarshenaseMamaee » دو شنبه 23 بهمن 1391, 9:32 am

zibatarin نوشته شده:سپاسگذارم کارشناس عزیز و خدا قوت. ممنونم که وقت گذاشتید و جواب بنده رو دادید. خیلی سپاسگذارم. نه فرمایشاتی که فرمودید هیچ کدام سابقه در خانواده و افرادی که فرمودید نداریم. در ضمن من سه چهار روز یک بار نزدیکی با شوهرم دارم. البته من از نظر احساس تمایل جنسی بیشتر از همسرم هستم. اونم خیلی خیلی عاشقمه اما از نظر تمایل جنسی سردتر از من هست. حساب کردم زمان تخمک گذاری من، نزدیکی ما کمتر بوده. بخاطره همین نگران هستم.نمیدونم چکار کنم. با هم، هم صحبت کردیم، همسرم میگه دست خودم نیست. راست هم میگه. پس شما فرمایش می کنید از همین الان اسید فولیک مصرف کنم و آزمایش انجام بدم؟ فواید اسیدفولیک چی هست؟ میشه محبت کنید توضیح بدید؟ با تشکر کارشناس عزیز.

برای پیشگیری از نقایص لوله عصبی جنین، مادر اسید فولیک کافی ندارد و حتمآً نیازمند مصرف مکمل آن است.
آزمایشات هم ضروری ست . مقاله زیر رو مطالعه کنید دوست عزیز:
http://www.firooz.com/modules.php?name= ... ge&pid=494
كارشناس مامايي فيروز

اترینا
عضو جدید
عضو جدید
پست: 1
تاریخ عضویت: دو شنبه 26 تیر 1396, 2:34 pm
تماس:

Re: چرا تا به حال باردار نشدم عزیزان؟؟؟؟؟/

پستتوسط اترینا » دو شنبه 26 تیر 1396, 2:37 pm

با سلام خدمت کارشناس محترم خواهش میکنم به سوال من جواب بدهید
من 21 سالمه و همسرم 29 سالش تقریبا 1 ساله که ازدواج کردیم و 4 ماهه ک پیشگیری نداریم پریودیم منظمه و مشکلی از این نظر ندارم کیستم ندارم و همسرمم مشکلی نداره اما قارچ هستم همراه با زخم واژن میخواستم بدونم این مشکل میتونه مانعی باشه برا بارداری من یا نه؟؟

نمایه کاربر
KarshenaseMamaee
كارشناس گروه بهداشتي فيروز
كارشناس گروه بهداشتي فيروز
پست: 13610
تاریخ عضویت: یک شنبه 5 مهر 1388, 6:00 am
تماس:

Re: چرا تا به حال باردار نشدم عزیزان؟؟؟؟؟/

پستتوسط KarshenaseMamaee » چهار شنبه 28 تیر 1396, 5:46 am

سلام
عزیزم نمیشه 100 درصد بیان کرد اما خوب اگر زخم دهانه ی داشته باشید، ممکن است موکوس و ترشحات دهانه ی رحم طوری باشد که مانع از عبور اسپرمها شود.
الان زخم در حال درمان است؟
فقط فریز و کوتر که انجام نداده اید؟
كارشناس مامايي فيروز

mohamadi
عضو جدید
عضو جدید
پست: 1
تاریخ عضویت: یک شنبه 24 دی 1396, 10:23 am
تماس:

Re: چرا تا به حال باردار نشدم عزیزان؟؟؟؟؟/

پستتوسط mohamadi » دو شنبه 25 دی 1396, 9:53 am

سلام دوستان
من 5ماهه ازدواج کردم شوهرم خیلی دلش بچه میخواد از روز اول ازدواجمون اقدام به بارداری کردیم ولی هنوز باردار نشدم پریودام نامنظمه درضمن ماه اول که پریودم عقب افتاد آز دادم گفتن حامله ای ولی بعد 14روز پریود شدم گفتن سقط کردی خودت نفهمیدی توروخدا کمکم کنید چیکار کنم باردار شم خیلی استرس دارم

Paniznaz
عضو جدید
عضو جدید
پست: 25
تاریخ عضویت: شنبه 29 مهر 1396, 9:00 pm
تماس:

Re: چرا تا به حال باردار نشدم عزیزان؟؟؟؟؟/

پستتوسط Paniznaz » دو شنبه 25 دی 1396, 7:30 pm

سلام عزیزم اصلا نگران نباش هنوز خیلی فرصت داری انشالله به زودی نتیجه میگیری


بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان