Re: سوال از کارشناس محترم

کارشناس محترم
با شرمندگی زیاد من دیروز دیدم که باز از سینه ام ترشح دارم من تقریبا 2 سال پیش به علت ترشح از سینه ام دکتر رفتم که متوجه شدم پرولاکتینم بالا بود با مراجعه به پزشک مقدار آن را از 1000 به نرمال رسید البته تقریبا یک سال طول کشید و بعد از نرمال شدن به من اجازه داد تا برای بارداری اقدام کنم تا اینکه چند روز پیش متوجه شدم که با اینکه من هنوز قرص کابرلین را ادامه می هم دوباره سینه ام ترشح دارد در فیروز از جواب های شما فهمیدم که قرص های جلوگیری پرولاکتین را بالا می برد من تقریبا 10 عدد از این قرصها را خوردم این ترشح با دفعه های دیگه فرق دارد دفعه قبل سفید بود ولی این بار بی رنگ است. می خواستم بدونم این ترشح همون پرولاکتینه یا امکان داره چیری دیگر باشد؟ من دوباره باید به دکتر غدد مراجعه کنم یا اینکه همین قرص کابرلین که یک هفته در میان نیمی از قرص را می خورم ادامه دهم و به روال عادی برمی گردد.
از توجهتون بی نهایت سپاسگزارم

Re: سوال از کارشناس محترم

سلام دوست عزیزم!
احتمال زیاد همان پرولاکتینوتون بالاست. البته نه اینکه لزوماً به آن 10 قرص ارتباط داشته باشد.
بهتر است اول یک آزمایش هورمونی (TSH/پرولاکتین ) از پزشک عمومی بخواهید که براتون بنویسد. سپس با جواب آن به غدد مراجعه کنید که به سختی نیافتید.
الان هفته ای یک عدد کابرگولین رو می خورید؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان