آزمايش بتا

با سلام به كارشناس گرامي
من اين ماه از قرص كلوميفن و مدروكسي پروژسترون استفاده كردم ديروز كه روز 28 ام بود اول صبح كه بي بي چك گذاشتم خيلي خيلي كم رنگ شد وقتي غروب از يك مارك ديگر استفاده كردم اين بار خيلي پر رنگ تر از صبح بود به اين خاطر امروز رفتم آزمايش بتا دادم جواب آزمايش
8/42 بود مسئول آزمايش گفت جوابت مشكوك است بايد دوباره آزمايش بدهي .حال بايد اوضاع به نظر شما من باردارم؟ آيا مي توانم باور كنم كه تلاش يك ساله من به ثمر نشسته ؟
با تشكر از راهنمايي تون.

سلام عزیزم
بله که امکان داره باردار باشید :lol: آزمایش بتا هم که از 5 به بالاست... و با توجه به اینکه تازه 28 سیکل تون هستید هیچ بعید نبود از این رنح بتا.
فقط برای اطمینان خاطر تا 3-4 روز از تاخیر پریودتون صبر کنید و بعد آزمایش رو تکرار کنید، عمیقاً امیدوارم به لطف خدا و به صلاحتون مامان شده باشید.
این چند روز هم رو هم مراقب خودتون و کارهایی که برای بارداری مضر است باشید.
بی صبرانه منتظرم تا مطلعم کنید.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
من امروز دوباره آرمايش دادم البته در آزمايشگاهي ديگر اينبار بتا 8.5 شد اصلاً باورم نمي شد كه منفي شده باشد به دكتر كه نشان دادم توصيه كرد همان آزمايشگاه اولي دوباره آزمايش بدهم آنجا هم رفتم آزمايش دادم و 13.9 شد باز هم منفي شد نشان دكتر كه دادم گفت احتمالاً باردار بودي دفع شده است .واقعاً دارم ديوونه ميشم اگه از همان اول منفي بود خيلي بهتر مي شد ديگر نمي دانم چه بايد بكنم ؟حال به نظر شما با توجه به سقط پارسالم نياز به آزمايش خاصي است البته آزمايش هورموني داده بودم و خوب بود خيلي داغونم بهم كمك كنيدكه چه كنم؟
مرسي و باي

سلام به كارشناس مامايي عزيز
من 5 ماه هست كه اقدام مي كنم ماه دوم 50 روز پريود نشدم دكتر قرص مدروكسي داد به مدت سه ماه هر ماه از روز 16 سيكل تا ده روز اين ماه آخرين ماه مصرف قرص بود و امروز روز 26 سيكل هستم احساس درد در سينه ها دارم و 7 روز پيش درد در ناحيه زير دل كه قطع ميشد و دباره درد مي گرفت و بعد خوب شد به نظر شما دارم آماده ميشم براي حاملگي ؟ ماه پيش روز 22 سيكل پريود شدم راهنماييم كنيد لطفا

سلام به شما دوست عزیز
از نظر علمی لفظی به نام آماده شدن برای بارداری تعریف نشده است به عبارتی درست است که برخی از خانم ها همزمان با اقدام به بارداری دچار تاخیر یا جلوافتادن پریود می شوند اما این مساله ربطی به آماده شدن برای بارداری ندارد.
این جلوافتادن می تواند مربوط به شروع یا قطع یک دارو یا روش پیشگیری هورمونی باشد و یا به دلیل تمرکز و استرس روی زمان قاعدگی و یا بارداری، اتفاق بیافتد.
در مورد شما دوست عزیز هم اینکه این تاخیر از کجا منشا گرفته باید بالینی تشخیص داده بشه اما
1-یکی از دلائل درد زیر دل در این زمان از سیکل، درد مربوط به تخمک گذاری ست که البته این درد یکطرفه است.
2-تشخیص حاملگی هم باید بعد از 1 هفته تاخیر پریود یا انجام آزمایش و با دقت کمتر بی بی چک صورت گیرد
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
من امروز نزد متخصص زنان رفتم وقتي شرح حالم را برايشان گفتم ايشان گفتند اصلاً باردار نبودي كه بخواهد سقط شده باشد و برايم يك عكس رنگي از رحم برايم نوشته كه 2 روز بعد از پاك شدن پريودم انجام دهم .خيلي خوشحال شدم كه باردار نبودم و سقطي هم در كار نبوده است .امروز دوباره توانستم روحيه ي از دست رفته ام را به دست بياورم و از ته دل خدا را شكر كردم .
من شنيده ام كساني كه باردار نمي شوند بايد عكس از رحم بياندازند به نظر شما براي من كه پارسال باردار شده ام ولي سقط شد لازم است كه انجام بدهم؟
مرسي از راهنمايي تان :wink:
باي باي

سلام دوست عزیز
متاسفانه دو پیغام آخرتان رو با هم دیدم اما از اینکه الان نگرانی نداریدخوشحالم.
مایلم بدونم پزشکتون علت بالابودن رنج بتا رو چه ذکر کردند؟ چراکه درسته که کم بوده اما میزان نرمال رنج بتا در افراد غیر باردار و در سنین حاملگی باید زیر 5 باشد.
احتمالاً ایشان می خواهند بررسی های دیگری رو برای حصول نتیجه انجام بدهند مثل عکس رنگی رحم. دوست عزیزم عکس رنگی رحم هم فقط برای بازبودن لوله ها و یا رد چسبندگی رحم انجام نمی شود(چراکه همونظور که خودتون هم گفتید شما از این بابت احتیاجی به آن ندارید چون یک بارداری صرف نظر از نتیجه ی آن داشتید مگر اینکه پزشک درخواست چک مجدد داشته باشد)
گاهی برا ی چک کردن رحم نیر از بابت نداشتن فیبروم و ... نیز این عکس درخواست می شود.
عزیزم این صرفاً یک اقدام تشخیصی ست و لازم نیست که نگران باشید که شاید مشکلی بوده و ...
حتماً از نتیجه مطلع باشید و در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 34 مهمان