آیا باردارم؟

با عرض سلام و تشکر.

من ساقر 27 ساله هستم

4 ماهه که ازدواج کردم. این دوره از روش جلوگیری خوردن ال دی استفاده کردم. یک ماهه اول ازدواجمون هم همین کارو کرده بودم. الان 18 تا از قرصهامو خوردم ولی 3 روز لکهای خیلی کم مثل روزای اول قاعدگیم میبینم. از این می ترسم که باردار باشم. لطفا" راهنماییم کنید. من در استرالیا مشغول به تحصیل هستم و نظر شما خیلی من مهم است

سلام
دوست عزیزم از آشنایی با شما خوشبختم!
ضمن تبریک سال نو، لکه بینی بین قاعدگی از عوارض شایع این قرصهاست که البته در عرض 2-3 ماه کاهش یافته و یا اینکه برطرف می گردد. پس گذشت زمان بهترین راه حل آن است.
اما راه حل های دیگر آن که ممکنه توسط درمانگر بالینی شما تجویز شود:
با شروع لکه بینی از یک رژیم 5 روزه کپسول خوراکی مفنامیک اسید 250mg روزی 3 بار هر بار 3 تا استفاده کرد.
اگر مشکل علی رغم این درمانها برطرف نشد، مراجعه به متخصص زنان ضروری ست.
چند نکته:
1- مصرف نامرتب قرص و استفاده از داروهای ضد صرع و ریفامپین می تواند از دلائل بروز لکه بینی باشد.
2- استفراغ به فاصله ی 1-2 ساعت پس از مصرف قرص می تواند لکه بینی را به دنبال داشته باشد.
مهم ترین نکته:اگر شک به حاملگی با مصرف همزمان قرص وجود داشته باشد، باید بلافاصله مصرف آنرا قطع و تا اطمینان یافتن از وضعیت حاملگی، از کاندوم استفاده کرد.
عزیزم آیا به جز داشتن لکه بینی، نکته ی دیگری هست که شما را مشکوک به بارداری کرده باشه؟ و اینکه آیا قرصها را از روز اول قاعدگی و یا حداکثر 5 روز اول شروع کردید که مطمئن از باردار بودن خود باشید؟ این قاعدگی آخرتان طبیعی بود؟ و اینکه قرصها را مرتب استفاده کردید؟ سوالات من بیشتر شد :wink:
منتظرم عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام به کارشناس محترم...
خسته نباشید. من امروز روز 27 پریود من هست. احتمال زیاد باید روز جمعه پریود بشم یعنی 13 آذر... دیروز که روز 26 بود از بی بی چک استفاده کردم ولی منفی بود. به نظر شما زود استفاده کردم؟ ممکنه باردار باشم؟ تا یکی دو روز پیش زیر دلم هم درد می کرد اما امروز بهتر شده.... می تونم امید داشته باشم؟؟؟

سلام
عزیزم 3 شنبه سوال پرسیدید و هنوز هم سه شنبه است. چه صبری...خدا قوت :wink:
دل درد به هیچ عنوان نمی تونه در شک به بارداری کمکمون کنه، چراکه عوامل زیادی مسبب آن هستند و فقط یکیش بارداری ست.
عزیزم درسته که 9-11 روز بعد از تخمک گذاری باید بارداری مشخص شود اما بی بی چک هم باید پس از تاخیر پریود به جوابش اطمینان کرد.
پس فعلاً برای تشخیص زوده.
امیدوارم که در بهترین زمان با خبر بارداری تون و با خوشحالیتون، خوشحالمون کنید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:سلام
عزیزم 3 شنبه سوال پرسیدید و هنوز هم سه شنبه است. چه صبری...خدا قوت :wink:
دل درد به هیچ عنوان نمی تونه در شک به بارداری کمکمون کنه، چراکه عوامل زیادی مسبب آن هستند و فقط یکیش بارداری ست.
عزیزم درسته که 9-11 روز بعد از تخمک گذاری باید بارداری مشخص شود اما بی بی چک هم باید پس از تاخیر پریود به جوابش اطمینان کرد.
پس فعلاً برای تشخیص زوده.
امیدوارم که در بهترین زمان با خبر بارداری تون و با خوشحالیتون، خوشحالمون کنید.
در پناه خدا
سلام من النا يه سوال ؟
منچند ماه آزادم براي بارداري 27 روز پيش يكم كار سنگين كردم وفرداش پريود شدم ولي هنوز به وقتم مونده بود وپريودم هم عجيب بود امكان داره سقط كرده باشم با كسي نتونستم درميان بزارم؟ :cry:

سلام
عزیزم نگران نباشید این مساله گاهاً پیش می آید که به دنبال کار سنگین و یا خیلی از علل حاشیه ای، قاعدگی جلو بیافتد.
با این حال اگر فکر می کنید که الگوی این قاعدگی نسبت به قبل، متفاوت بوده( روزهای خونریزی، حجم آن، لکه بینی پس از آن، درد شدید) حتماً با مراجعه ی بالینی مطمئن شوید.
مطلعم کنید و در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 42 مهمان