باردارم؟

با سلام و احترام به شما عزيزان

من زني 40 ساله هستم يك پسر دارم و 5 سال پيش هم يك حاملگي خارج از رحم. از ماه مهر جلوگيري نكردم . 27 بهمن اولين روز پريودم بود.عكس رنگي از رحم انداختم كه مشكلي نداشت. قرص كلوميفن هم خوردم و آمپول HCG5000 نيز زدم. پروژه هم يك شب درميان داشتم. الان بي بي چك گذاشتم منفي بود. ولي كمر درد و زير دلم به شدت درد مي كنه يعني علائم پريودي را دارم. مي خواستم بدونم با توجه به اين شرايط صد در صد حامله نيستم؟ خواهشا جوابمو سريع بدين سر در گم شدم. :cry:

سلام
دوست عزیزم از آشنایی با شما خوشبختم.
تشخیص بارداری به هیچ عنوان غیر بالینی و آنهم بدون داشتن آزمایش تشخیص بارداری امکان پذیر نیست. علی الخصوص علائمی که ذکر می کنید از علائم مشترک بین تظاهرات قاعدگی و از طرفی در برخی بارداری ها که البته نیازمند بررسی ست دیده می شود.
اما نکته ی حائز اهمیت این هست که بی بی چک بعد از گذشت چند روز از قاعدگی در صورت بارداری بودن، مثبت نشان می دهد و نه 4-5 روز پس از تخمک گذاری!
تنها راه اینه که تا زمان پریود و حتی 4-5 روز پس از آن منتظر بمانید چراکه ازمایش هم گاهی اوقات بارداری را در این زمان تشخیص نمی دهد.
از نتیجه مطلعم کنید و در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

ba salam man ye soal dashtam azatoom
man hodoode 3 hafteye pish sex dashtam ve fardaye roozi ke sex dashtam period shodam amma hes mikonam normal nabood chon taghriban 2 ya 3 rooz khoonriziye shadid dashtam badesh ghat shod va ta chanrooz lakehaye ghahvei mididam.az bad az zamane periodim daram ghorsaye jologiri estefade mikonam,halat tahavo' nadaram darde sine ham nadaram amma deldard daram daghighan az rooze bad az sex deldardam shooroo shode ta ha ham edame dare. bazi vaghta daghigh nemtoonam befahmam kojaye delame ke dard dare vali bazi vaghta paine delame bazi vaghta ham dore nafo me'deh. tarashohohaye abaki shekle sefidam daram ke nemidoonam dalilesh chiye.mikham bedoonam emkane in vojood dare ke man bardar basham?
azatoon tammana mikonam harchi zoodtar javabe mano bedin chon kheili negaranam
dar zemn baby check ham too khoone anjam daram javab manfi bood vali chon taghriban yek hafte baz periodim test ro anjam dadam shak daram ke dorost bashe ya na Sad
bazam azatoon khahesh mikonam ke zood javabamo bedim chon hale roohim aslan khoob nist va vaghean negaranam Crying or Very sad

دوست عزیزم سلام
ضمن اینکه در نظر دارید که تشخیص بارداری فقط با چک BHCGو با دقت کمتر توسط بی بی چک گذاشته می شود و مشخص کردن نوع درد هم حتماً باید بالینی صورت گیرد اما به این گونه تئوری و با استفاده از علائم بالینی گذاشته نمی شود، نکات زیر شاید کمک کننده باشد:
1- اگر پریود شما در موعد خودش رخ داده باشد و پیش از این هم منظم بوده، احتمال اینکه نزدیکی در روز پیش از شروع قاعدگی به بارداری منجر شود تقریباً نادر است و از این جهت جای نگرانی نیست.
(البته موارد نادری هست که بارداری رخ می دهد اما تا 1 یا 2 سیکل در طول بارداری، در زمان وقوع پریود های قبلی، قاعدگی رخ می دهد اما با الگویی متفاوت.)
2- اینکه قاعدگی به شکل 3 روز خونریزی و باقی لکه بینی باشد، کلاً طبیعی ست و اغلب افراد هم چنین الگویی را به طور طبیعی از تمام قاعدگی هایی که داشتند ذکر می کنند اما چنانچه الگوی خونریزی تغییر کرده باشد( تا به حال الگوی قاعدگی شما به چه صورت بوده؟) نیاز به بررسی ست.- البته بعد از تکرار آن در 2 سیکل، چراکه قاعدگی به شدت از تمام شرایط تاثیر می گیرد...-
3- به طور کل لکه بینی و درد به دنبال نزدیکی ممکن است صورت بگیرد که ممکنه طبیعی تلقی شود اما در هر دو صورت باید بررسی شده و عفونت بررسی شود.
4- داشتن ترشحات رقیق شبیه سفیده ی تخم مرغ، در این زمان از سیکل بسیار طبیعی ست.
5- از نظر تئوری داشتن دردهایی که حتی تا معده هم پیش می رود و حالت مبهم دارد، ممکنه بر اثر مشکل گوارشی باشد.
6-سوال: شما سیکل قبل نزدیکی محافظت نشده داشتید؟
همچنان هم قرص پیشگیری را می خورید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام
همدم عزیز! درسته که افزایش ترشحات یکی از نشانه هایی ست که در بارداری مادران شاهدش هستند، اما از اونجایی که همین ترشحات با حجم کمتر پیش از بارداری هم مشاهده می شود نمی شه به عنوان علامت بارداری از آن استفاده کرد چراکه این ترشحات در بارداری فقط افزایش پیدا می کند. در ضمن احتمالاً پیش از آنکه متوجه این افزایش شوید، از طرق دیگر به بارداری خود پی بردید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام مجدد و ممنون از این که انقدر سریع و دقیق جواب می دهید.... من دیروز که روز پریودم بود 2 عدد بی بی چک استفاده کردم در هر دو بلافاصله خط دوم پررنگ شد. امروز صبح هم مجددا از یک بی بی چک دیگه استفاده کردم که آن هم بلافاصله مثبت شد. یعنی 3 بی بی چک +. چقدر می توان به بی بی چک های + اعتماد کرد؟؟؟؟

سلام عزیزم معمولاً بی دقتی بی بی چک در این هست که برخی از بارداری ها رو کشف نمی کنه ولی کمتر پیش می آید که بارداری را مثبت اعلام کنه ولی در واقعیت بارداری در کار نباشد(یعنی بیشتر منفی کاذب داره تا مثبت کاذب)
به خصوص با 3 بی بی چک مثبت، حتماً با یک آزمایش خون از بارداریتون مطمئن شوید.
اگر خوش خبر شدید، خبرم کنید عزیزم :)
كارشناس مامايي فيروز

سلام به شما کارشناس خوب
من دیروز جواب + و گرفتم.. خدا رو شکر که مامان شدم. فقط بتای من 228.7 بود. به نظرتون پایین نیشت؟ دیروز 2 روز از تاریخ پری گذشته بود...

سلام دوست عزیز
خوشحالم که نتیجه گرفتید و تبریک میگم.
امیدوارم بارداری شاد و سالمی داشته باشید.
همیشه احساس میکنم از اون جایی که خانم های باردار حمل کننده ی بار باارزشی هستند که خدا بهش میگه اشرف مخلوقات، مثل یک قدیس میمونند و حتما خدا خیلی دوستشون داشته که اجازه ی حمل همچین باری رو بهشون داده.
بنابر این الان از شما که پیش خدا اینقدر عزیز هستید میخوام برای من هم دعا کنید تا هر چی زودتر لیاقت برداشتن این بار رو پیدا کنم.

سلام به مامان خوب و خوش خبر!
اولین مامان خوش خبر سایت در سال 89 هستید و امیدوارم که هم تک تک لحظه های این 9 ماه شیرین، براتون شاد، معنوی و در صحت کامل سپری شود و هم تک تک مادرای آینده، به زودی مثل شما دوست عزیز، به لطف خدا خوش خبر شوند...
در مورد بتا هم هیچ مشکلی نیست عزیزم.برای اطلاعات بیشتر در این زمینه هم می تونید به لینک زیر مراجعه کند:http://bardary.blogfa.com/cat-7.aspx
راستی به لینک های زیر هم سر بزنید:
http://bardary.blogfa.com/cat-1.aspx
http://ahadis-o-revayat.blogfa.com/post-600.aspx
http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=104735
شما و نی نی رو به خدا می سپارم دوست عزیز
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از لطف شما و دوستان. از ته دل برای همه مامانای منتظر دعا می کنم و از شما ممنونم به خاطر راهنمایی های خوبتون... من امروز صبح رفتم دکتر و گفت آزمایش رو تکرار کن. این مقدار بتا باید بعد از 48 ساعت دو برابر شده باشه. امروز ساعت جواب رو می گیرم. دعا کنید همه چیز طبیعی باشه . اگر دو برابر شده باشه هفته دیگه باید برم برای دیدن ساک حاملگی.
بازم از لطف و مهربونیتون ممنونم.
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان