قطب جنینی از چند هفتگی در ساک حام

سلام،
خسته نباشید ببخشید اول کمی درباره شرایط خودم توضیح می دهم وبعد چند سوال از شما دارم اگه لطف کنید و زود جوابم رو بدهید از نگرانی در آمده و متشکر خواهم بود.
32سال سن دارم پریودم در 6 ال 7 سال اول مرتب بود ولی کم کم دچار تعویق در زمان پریودها شدم تا مرحله ای که اگه قرص پروژستورن نخورم پریود نمی شوم.2 حاملگی در سنهای 23 سالگی و 28 سالگی داشتم اولین حاملگی بدون مشکل بعد 3مال پیش اومد ولی دچار پروکلمسی شدم و در 29 هفتگی ختم بارداری شد که بچه بعد از 24 ساعت فوت کرد برای حاملگی دوم چند سال سعی کردیم و تحت نظر پزشک معالجه شدم(به دلیل کم کاری تخمدان) بعد حاملگیم با موفقیت به پایان رسید و در حال حاضر پسرم 4 ساله است.حدود دو ماه قبل شروع کردم به رژیم لاغری و 13 کیلو کم کردم آخرین پریومدم در حدود 7 الی 14 آذر بود(دقیقا یادم نمیاد) که بدون پروژسترون پریود شدم .فکر کردم چون وزنم کم شده پس شاید دوباره بدون پروژسترون پریود بشم(لازم به ذکر است من از سال 81 به بعد اصلا جلوگیری نکردم) چون پریو نشدم پروژسترون خوردم و یک هفته صبر کردم دوباره پریود نشدم.بی بی چگ گرفتم ودر تاریخهای17و20دی چک کردم حامله نبودم چون دوباره خبری نبود و 10 روز گذشته بود 24دی آزمایش bhcg دادم عددش 303 بود به دکتر مراجعه کردم با پریودم گفت تقریبا (تاریخ 29دی مراجعه به پزشک) 7 هفته حامله هستی. وماه بعد سونوگرافی می کنم. به خاطر ترشحات زیاد و دسشویی رفتن زیاد وسواس گرفتم و 11 بهمن خودم سونو رفتم گفت سن حامگی 5/4 هفته است و ساک حامگی فاقد قطب جنینی است.دو هفته دیگه دوباره سونو می کنیم اگه قلب داشت جنینه وگرنه حاملگی پوچ! خیلی نگرانم این بچه رو واقعا می خوام چون خیلی سخت باردار می شم.لطفا هر چه سرعتر سوالاتم رو پاسخ بدید.
1- قطب جنینی از چند هفتگی در ساک حاملگی دیده میشود؟
2- من علایم خون ریزی یا سقط جنین ندارم باز ممکنه حاملگی پوچ باشه؟
3-آیا حاملگی پوچ همیشه همراه با علایم سقط جنین همراه است یا نه؟
4- مشکلم ممکنه ناشی از چه مواردی باشه و احتمال کدوم یکی بیشتره؟
در کنار سوالات قبلی می خواستم بدونم عدد BHCG 303 نشون می ده حاملگی چند هفته است؟

سلام عزیزم
اگر تاریخ آخرین قاعدگی شما ، 7 آذر باشد ، سن بارداری شما حدودا 9 هفته است اما با توجه به نامنظم بودن قاعدگی که ذکر می کنید این تاریخ ، تاریخ معتبری نیست . آنچه مهم است تعیین سن بارداری بر اساس تشخیص سونو گرافی است .
عدد آزمایش خونی که دادید حدودا 4هفته بارداری را نشان می دهد . در یک بارداری طبیعی در اوایل حاملگی میزان B- hcg روزانه دو برابر می شود و آن چه در این مواردمهم است آزمایشات سریال و مقایسه ی آن با یکدیگر و یا با سونو گرافی انجام شده در همان روز است . پس فعلا خود را درگیر این اعداد و ارقام نکنید .
با سونو گرافی شکمی حدود هفته ی 6 حاملگی ، کیسه زرده و حدود هفته 6 تا 7 حاملگی جنین قابل رویت است . با سونو گرافی واژینال این اعداد تقریبا یک هفته زودتر هستند . در حال حاضر با توجه به قاعدگی های نامنظم شما و مشخص نبودن سن بارداری ، بایستی همان دو هفته که سونولوژیست گفتند ، صبر کنید و بعد مجددا سونو را تکرار کنید . توصیه می کنم نتیجه سونو را به پزشکتان نشان داده طبق صلاح دید ایشان عمل کنید .
در مورد سئوال دوم : بله این امکان هست . اما شما تا نتیجه ی نهایی ذهن خود را روی این مسئله متمرکز نکنید چون استرس یکی از مخرب ترین عوامل در ایجاد سقط است .
در مورد سئوال سوم و چهارم ، در حاملگی پوچ کیسه جنینی تشکیل شده اما جنین تشکیل نمی شود . این موضوع علت مشخصی ندارد اما معمولا به علت مشکلات کروموزومی تخم تشکیل شده است . به هر صورت اگر بارداری پوچ باشد،سطح هورمون های بارداری پایین آمده و به تدریج لکه بینی هم رخ می دهد .
ما را از حال خودتان مطلع کنید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

سلام
من در 5 دیماه با تاخیر 5 روز همراه بادرد زیر شکم و کمر پریود شدم .
1- پریود منظم 28 روز داشتم همیشه
2- کیست ندارم
در این ماه طبق 28 روز در 2 بهمن باید پریود می شدم که نشدم دکتر آزمایش پرژسترون داد خوب بود . در تاریخ 5 و 7 بهمن بتا دادم منفی بود . در تاریخ 7 بهمن بتا دادم بیشتر از 200 بود دکتر گفت باردارم .
برای سونو گرافی باید 27 بهمن برم آیا این زمان برای سونو زود نم باشد با شرایط من .
با تشکر فراوان خواهمندم جواب دهید .

سلام عزیزم
با این توضیحات یعنی تاریخ آخرین قاعدگی شما 4 دی 1388 بوده است . پس سن بارداری شما در تاریخ سونو گرافی، بیشتر از 7 هفته خواهد بود . سونو گرافی در این زمان بایستی ساک حاملگی و در نتیجه بارداری داخل رحم را تأیید کند . در صورتی که ساک مشهود باشد ولی جنین دیده نشود به شما فرصت داده می شود تا حدود 10 روز بعد از آن مجددا سونو را تکرار کنید . در عین حال که سن جنین نیز مشخص خواهد شد و روند رشد جنین با توجه به سن او ارزیابی می شود .
پس زمان تعیین شده برای سونو مناسب است .
 کارشناس مامایی

با تشکر از محبت شما
سلام ببخشید من الان متوجه شدم 17 بهمن را 7 بهمن نوشتم زمانی که من بتا + بالای 200 را داشتم .البته بی بی چک ها هم به صورت یک خط کمرنگ و پرنگ از 9 بهمن مثب بود .

سلام
یعنی دوروز پیش ؟
یعنی 7 بهمن آزمایش خون دادید منفی بود ، 9 بهمن بیبی چک مثبت بود ؟ درست متوجه شدم ؟
در مجموع آزمایش خونتان هم عدد دقیقی ذکر نکرده فقط بارداری را تدیید کرده است . بنابر این سونو گرافی ، وضعیت بارداریتان را مشخص خواهد کرد . نتیجه را به ما هم اطلاع دهید .
 کارشناس مامایی

با سلام
تشخیص نوع درد شما دوست عزیز باید بالینی صورت بگیرد. با این حال در نظر داشته باشید که: در بعضی موارد يك درد مبهم به صورت انقباضی زير شكم حس مي شود كه گاهي به رانها نيز تير مي كشد كه اين پيش آگهي حاملگي را بد مي كند يعني در مواردي كه خونريزي با درد و انقباضهای رحمي همراه باشد، احتمال سقط زياد مي شود.
مطالعه ی لینک زیر رو نیز پیشنهاد می کنم:
http://www.firooz.com/modules.php?name= ... opic&t=207
در پناه خدا

Re: قطب جنینی از چند هفتگی در ساک حاملگی قابل رویت است؟

با سلام من امروز سونو دادم،هفته 5 حاملگی رو نشون داده با ساک حاملگی همراه با decidual reaction.اما جنین تشکیل نشده،دکتر میگفت برای قضاوت زوده.به نظر شما ممکنه حاملگی پوچ باشه؟از چند هفتگی جنین قابل رویته؟علائم حاlلگی پوچ چیه؟ممنون

در سونوی شکمی از انتهای 5 هفتگی جنین قابل رویت است اما مواردی هم داشتیم که حتی در 5 هفته ظاهر سونو به نفع باردرای پوچ بوده اما وقتی با اختلاف 2 هفته سونو دادند هم جنین و هم ضربان قلبش رویت شده است.
بنابراین بیهوده خودتون رو نگران نکنید چراکه تشخیص دقیق فقط با سونوی بعدی ست
كارشناس مامايي فيروز

دوباره سلام.خواهش میکنم زود جوابموبدین. من دیشب لکه صورتی روشن دیدم البته لباس زیرمو کثیف نکرد فقط بعد از توالت یکم دستمال توالتو رنگی کرد.چیکار کنم.همش دارم میرم دکتر ویزیتش گرونه.شما راهنماییم کنین ترو خدا

اگر در بارداری لکه بینی ایجاد شود کاری که از دستمان بر می آید تجویز شیاف سیکلوژست است(که احتمال کمک به وضع بارداری را دارد)
قطع علائم بارداری هم به نفع سقط است (خواه چه بارداری عادی بوده خواه پوچ و ...)
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم دکتر من اخرین پریودم ۱۶ فروردین بود قبل بارداریم تخمدان پلی کیستیک داشتم و با داروی محرک باردار شدم ۲۳ سالمه دو هفته پیش سونو انجام دادم که پنج هفته ام بود و همه چی نرمال بود نوشته بود فتال پل ظریف در حال رشد دیده شد و اندازه ی ساکم ۶ میلی بود بعد ۱۷ روز از سونوی اولی دوباره سونو دادم ولی گفتن جنین دیده نمیشه و تو سونوم نوشته فاقد قطب جنینی و احتمالا توقف رشد.هفته ی ۶ بارداری زده و اندازه ی ساکمم ۱۶ میلی.الان سوالم اینه چه طور شده اولین سونوم فتال پل دیده شده ولی سونوی بعدیم با اینکه ساک حاملگیم رشد داشته دیده نشده الان چی میشه یعنی حاملگیم پوچه؟الان من باید چیکار کنم یعنی جنینم رشدش متوقف شده؟خیلی نگرانم لطفا زود جوابمو بدین :cry:
آخرین ويرايش توسط 1 on رویا احمدی, ويرايش شده در 0.

خانم دکتر دیروز دوباره سونو دادم بازم گفت جنین دیده نمیشه و ۵ روز رشدش کمه الان چیکار باید بکنم؟با توجه به اینکه خیلی سخت باردار شدم خیلی نگرانم که بچمو از دست بدم؟به نظرتون مشکلی هست؟
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان