بارداری با قرص کلومیفن

با سلام به کارشناسان محترم
من این ماه قرص کلومیفن و استرومارین مصرف کردم و در روز 14 قاعدگی سونو دادم که چهار فولیکول بالغ به اندازه های 22و25و27و 30 داشتم. حال 2 روز است که از موعد پریودی ام میگذرد ولی در روز 26 و 30 پریودی لکه دیدم.و گاهی کمر و پاهایم درد میگرد. روز 29 که ازمایش دادم جواب منفی شد. حال با این علایم من باردار هستم یا خیر ؟ واقعا از چشم انتظاری خسته شده ام . به من کمک کنید.

سلام

دوست عزیز! چند نکته:
1- درسته که از نظر علمی، 9-11 روز پس از تخمک گذاری ، بارداری در آزمایش خون باید مشخص شود اما موارد بسیار زیادی دیده شده که با وجود آزمایش منفی در این حوالی، پس از 5-6 روز تعویق پریود تازه متوجه بارداری شده اند.
2- سابقه ی قاعدگی های قبلی شما نیز مهم است. این که سر موعد پریود می شدید و یا بی نظمی رو قبلاً هم تجربه کردید؟
3- تشخیص بارداری هم تنها با آزمایش BHCG صورت می گیرد که توصیه دارم بعد از 1 هفته تعویق پریود، آزمایش را تکرار کنید تا از دوباره کاری جلوگیری شود.
از آشنایی با یکی دیگر از مادرهای آینده خوشحال شدم و براتون آرزوی کامیابی دارم.
در صورت امکان با خبرم کنید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت کارشناس مامایی
من حدودا باید 6 روز دیگه باید پریود بشم اما الان یه چند روزی است که ترشح های من خونی است به طوری برای چند ساعت من لک می بینم و بعد 2 روز پاک هستم 4 روز هست که کمر درد شدید دارم و الن 2 روز است که حالت تهوع دارم اما در صبح نیست در ظهر و شب حتی نیمه شب دچار حالت تهوع میشم امروز بیبی چک استفاده کردم اما منفی بود حالا شما منو از نگرانی در بیاورید این علائم دوره پریودی بعدی است یا بارداری؟پری های من منظم و 28 روزه است دوره سیکل 5 روز است
با تشکر فراوان
در ناامیدی بسی امید هست

سلام
دوست عزیز! چند نکته:
1-از جمله علائم بارداری، تهوع صبحگاهی می باشد.
2-در ابتدای یک بارداری طبیعی، کمر درد نباید وجود داشته باشه. و چنانچه بارداری اثبات شود و کمردرد همچنان پابرجا باشد، نیازمند بررسی ست.
3-لکه بینی مربوط به جایگزینی که یکی از علائم بارداری محسوب می شود، معمولاً حول و حوش 13 روز بعد از تخمک گذاری صورت می گیرد.(لکه ی قهوه ای ست و نه خون روشن) آیا در مورد شما همین محدوده بوده است؟
4-بی بی چک جواب قطعی نمی دهد به علاوه حتی با آزمایش BHCG هم برای رسیدن به جواب قطعی باید چند روز پس از تعویق پریود، اقدام کرد.
5-چنانچه بارداری نیز مطرح نباشد، این لکه بینی ها حتماً نیازمند کشف علت است( به خصوص اگر تا به حال وجود نداشته اند، چراکه در بررسیِ هر بی نظمی قاعدگی ابتدا باید حاملگی رد شود )
از وضعیتتون مطلعم کنید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت کارشناس مامایی
امروز به پزشکم مراجعه کردم و اون به من گفت که هم زخم دارم و عفونت شدید البته از نوع باکتریایی و برام دارو تجویز کرد که استفاده کنم داروهایی که تجویز کردند:
1- مترونیدازول 250
2- کرم واژینال کلوتریمازول01/0 اما متاسفانه فراموش کردم علت کمر دردم رو بهشون بگم البته تست پاپ اسمیر نیز از من گرفتند سوال من این است خونریزی هایی که داشتم لکه قهوه ای بوده است البته از دیروز قطع شده آیا می تواند ناشی از زخم و عفونت واژینال باشد و با مصرف این داروها زخم و عفونت برطرف می شود؟کمر دردهم ببه نسبت روزهای پیشین بهتر شده است.
یا تشکر فراوان
در پناه امام عصر(عج)
در ناامیدی بسی امید هست

سلام عزیزم
بله عفونت و زخم دهانه ی رحم می تواند موجب لکه بینی قهوه ای رنگ شود.
این دارو ها هم به عنوان اولین پله ی درمانی عفونت شما در نظر گرفته شده و در بسیاری از موارد زخم مقاوم به درمان نبوده و در دوره اول درمان بهبود می یابد و پس از آن رعایت اصول بهداشتی برای پیشگیری از عود آن، بسیار اهمیت دارد.
بعد از اتمام دوره ی درمان با معاینه بالینی تشخیص بهبود زخم داده می شود.
انشالله که به بهترین نحو و در کمترین زمان بهبودی کامل پیدا کنید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام عزیزم
زخم یا به اصطلاح التهاب دهانه رحم می تواند ایجاد لکه بینی کند که معمولا پس از درمان برطرف می شود .
با توجه به این که پریودهای منظم دارید اگر با تأخیر در زمان پریود بعدی مواجه شدید حتما آزمایش خون جهت رد بارداری بدهید .
خوب بود که در مراجعه به پزشک شک خود در مورد بارداری را بیان می کردید .گرچه ممکن است علایمی که ذکر می کنید علایم پیش از قاعدگی هم باشد .
به هر صورت با توجه به این که تا قاعدگی شما چند روزی بیشتر باقی نیست توصیه می کنم صبر کنید و در صورت تأخیر قاعدگی ابتدا آزمایش خون داده و در صورت رد بارداری داروهای خود را شروع کنید . (مصرف مترونیدازول بهتر است در 3 ماهه ی اول بارداری صورت نگیرد )
داروهایی که برایتان تجویز شده با توجه به معاینه ی شما و تشخیص نوع عفونت بوده که ان شاء الله مؤثر می باشد . البته ممکن است با توجه به نتیجه ی پاپ اسمیر و یا معاینه ی بعدی نیاز به داروهای تکمیلی داشته باشید .
توصیه های کلی :
مصرف کرم واژینال را در دوران قاعدگی هم می توانید ادامه دهید .
لباس زیر خود را همیشه خشک نگه داشته و بعد از شستشو ، آن را در نزدیک یک منبع گرمایی خشک کنید .
در زمان قاعدگی ، پد بهداشتی را هر 4 ساعت تعویض نمایید .
از پوشیدن لباس های زیر تنگ و یا شلوارهای تنگ حداقل تا پایان دوره ی درمان اجتناب کنید .
کمردردتا ن هم با توجه به این که بهتر شده ، ظاهرا نیاز به پیگیری ندارد .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت گل نرگس و کارشناس مامایی
سوالی دارم آیا استفاده از کاندوم نیز باعث ایجاد زخم و عفونت شدید می شود؟چون همیشه همسرم از کاندوم استفاده میکند.به طور کلی زخم ها چگونه بوجود می آیند؟ چوندر کتابی خواندم هنگامیکه مقاربت دردناک صورت می گیرد می تواند زخم دهانه رحم نیز ایجاد کند
از راهنمایی خوبتان بسیار سپاس گزارم باز هم شما را از درمان بیماری مطلع می کنم
با تشکر فراوان
در ناامیدی بسی امید هست

سلام عزیزم
استفاده از کاندوم باعث می شود که از برخی عفونت ها پیشگیری شود . کاندوم به خودی خود ایجاد زخم و عفونت نمی کند اما ممکن است بدن شما به نوع کاندومی که مصرف می کنید حساس بود ه و در نتیجه دچار التهاب و حساسیت در ناحیه ی واژینال شوید و البته این موضوع با عفونت متفاوت است . در عین حال توصیه می شود در طی دوره درمان عفونت ها ، از کاندوم استفاده شود .
زخم و عفونت می تواند ایجاد مقاربت دردناک کند ولی ارتباطی با کاندوم ندارد .
 کارشناس مامایی

با سلام خدمت گل نرگس
از راهنمايي شما سپاس گزارم .آيا نزديكي در دوره درمان تاثير دارد و دوره در مان را طولاني مي كند؟ حتي اگه با كاندوم باشد؟
با تشكر
در ناامیدی بسی امید هست

سلام عزیزم
ترجیحا توصیه می شود تا بهبودی کامل نزدیکی نداشته باشید اما اگر تماسی برقرار شد به شرطی که نسبت به کاندوم ناراحتی خاصی ندارید ، از کاندوم استفاده کنید .
 کارشناس مامایی

سلام : من در ماه دی با 5روز تاخیر و درد پریود شدم در این ماه 2 بهمن باید پریود میشودم که تا امروز هنوز نشدم و هیچ دردی ندارم از حالات پریود من 4 و 7 روز بعد از تاخیر پریودم آزمایش خون دادم منفی ولی دیروز و امروز 3 بار بی بی چک گذاشتم هر سه بار دو خط قرمز شد ولی یک خطی کمرنگ تر بود آیا باردارم یا نه ؟

من همیشه دوران قاعدگیم 28 به 28 روز بوده و منظم دکتر گفت امکان دارد تخمک گذاری انجام نشده حالا آزمایش پرژستورون و.. داده امکان داره به خاطر 5 روز تاخیر در قاعدگی گذشته روز تخمک گذاریم دیر تر باشد .
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 22 مهمان