امکان بارداری

سلام من پریودیم منظم نیست و مدتی است که قرص مترونیدازول 250 هم مصرف میکنم اما مدته احساس می کنم پریودیم عقب افتاده و سینم درد میکنه گاهی هم کمرم درد میگیره. یعنی باردارم؟ خواهش می کنم دارم از نگرانی میمیرم

سلام
دوست عزیز جواب این که شما باردار هستید یا خیر فقط و فقط با آزمایش خون ، مشخص می شود، اما کمکی که میشه کرد اینه که مشخص بشه آیا در حول و حوش روز تخمک گذاری، نزدیکی داشتید یا خیر؟
یا اینکه این دردناک سینه را قبلاً ( در روزهای قبل از پریود) تجربه کردید یا خیر؟
در عین حال تظاهراتی که ذکر می کنید -باتوجه به بی نظم بودن پریودتون-بیشتر شبیه روزهای پیش از قاعدگی ست نه اوایل بارداری.
به هر حال هدا جان! نگران نباشید ( مترونیدازول در بارداری جزو دسته ی B ست و ممنوعیت ندارد، اگرچه باید درمان پش از بارداری تمام شود) و اگر چند روز دیگری صبر کردید و پریود نشدید، - از اونجایی که از طول مدت سیکل شما مطلع نیستم، تشخیص زمان مراجعه شما از این طریق امکان ندارد- مراجعه بالینی داشته باشید و تا قبل از اتمام درمان عفونت، روش پیشگیری مطمئنی رو اتخاذ کنید.
من رو هم بی خبر نگذارید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

hod hod سلام کارشناس عزیز. من بیبی چک استفاده کردم و جوابش منفی بود یعنی بازم امکان بارداری هست؟ منضورم این بود ایا استفاده از قرص مترونیدازول 250 پریودی رو امکان داره عقب جلو کنه؟؟؟؟؟؟ درد سینه رو هم قبل از پریود همیشه داشتم. هر از گاهی هم یه حس درد خیلی خفیفی در رحم و تخمدانم حس می کنم.و نمیدونم روز تخمک گذاری نزدیکی داشتم یا نه.

سلام و خسته نباشید. من 25 سالمه و 1 مرتبه خارج از رحم باردار شدم. پزشکم برای درمان از دارو استفاده کرد. می خواستم بدونم احتمال داره دوباره این اتفاق بیفته؟ از اینکه دوباره باردار بشم می ترسم!!!! آیا نیازی هست اقدامی انجام بدم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

دوست عزیز سلام!
در مورد حاملگی خارج از رحم:
به طور كلي لفظ بارداري خارج رحمي به تشكيل جنين در نقطه‌اي غير از رحم مادر، از جمله لوله‌هاي رحمي، تخمدان، گردن رحم و يا حتي حفره شكم اطلاق مي‌شود. در بارداري خارج از رحمي، عوامل متعددي از جمله استفاده از IUD، عفونت‌هاي شكمي يا لگني و یا داشتن سابقه ی آن ، داشتن سابقه جراحي شكم یا لوله های رحمی و ایجاد چسبندگي‌ به دنبال آن، سابقه حاملگي در لوله‌هاي رحم، وجود ناهنجاري در رحم و سابقه‌ آندومتريت‌ (التهاب‌ آندومتريوم، بافت‌ پوشاننده‌ سطح‌ داخلي‌ رحم) دخيل می باشند.
با به كار بردن روشي غير از IUD براي جلوگيري از بارداري و درمان فوري هر گونه عفونت لگن و رحم مي‌توان خطر بارداري خارج رحمي را تا حدودي كاهش داد.
*يك مورد از هر 100 حاملگي، خارج از رحم می باشد (البته ذکر می شود که بروز آپانديسيت و عفونت‌هاي لگن به دليل ايجاد چسبندگي لوله رحم، بارداري در لوله رحمي را شايع‌تر كرده است.)
در مورد سوالتان: تا جايي كه ديده شده است در 50 تا 85 درصد از بيماران، حاملگي‌هاي بعدي طبيعي هستند.
در ضمن مصرف مكمل آهن براي كليه زنان مبتلا به بارداري خارج رحمي، حداقل تا 2 ماه الزامي است.
دوست عزیز چنانچه خواهان اطلاعات کامل تری نیز بودید، به مرجع اطلاعات بالا یعنی
( www.bardary.blogfa.com) مراجعه فرمایید.
اما اقداماتی که برای بارداری بعدی باید انجام بدید- البته پس از دوره ی موقتی پیشگیری از بارداری- بسته به نظر پزشکتون ، همانند اقدامات و آزمایشات پیش از بارداری روتین- البته کامل- باید صورت گیرد.
تا به این طریق، علت احتمالی حاملگی لوله ای توسط پزشکتان بررسی شده– ردّ عفونت، سونوی کامل رحم و تخمدان ها و ...- و برای بارداری بعدی در نظر گرفته شود .
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 92 مهمان