با سلام و تشکر از شما جواب سونو من این بود
رحم با ابعاد mm 35*80*50 و اکوی میومتر طبیعی دیده شد.
اندومتر به ضخامت mm 10 رویت شد.
G.S واضح دیده نشد.
تخمدان ها اندازه و نمای طبیعی دارند.
مایع آزاد دیده نشد.
نه تاخیر ندارم اگه هم باشد 2 یا 3روز بیشتر نشده چون پریودی هایم منظمه دیشب جواب سونو رو به دکتر نشان دادم گفت احتمال تغییرات هورمونی است 4 تا آمپول پروژسترون داد گفت اگه هم حامله باشی ضرر نداره و گفت باید تا حدود 10 روز دیگه پریود بشی اگه نشد باید دوباره بیای تا آزمایش و سونو انجام بدی.

Re: نمیدانم باردارم یا نه

:cry: سلام به کارشناس محترم ببخشید من۲۴سالم هستش ۳سال ازدواج کردیم ۳ماه هستش که اقدام به بارداری کردیم من هر ماه پریودم بین ۲تا۴ روز جلو میندازه اخرین پریودم۲۰ خرداد بود نسبت به ماه قبل من باید ۱۶ تیر پریود بشم الان ۴ روز هستش که دردی شبیه درد پریودی دارم تا حالا سابقه ی پا درد و کمر دردی به این شکل نداشتم الان دو روز هستش احساس میکنم کمرم شل شده هنوز یه روز مونده تا پریودم گاهی احساس حالت تهوع خفیف دارم من از ۲۴ اون ماه حساب کردم زمان تخمک گذاری رو تقریبا مشخص کردم و در همون شب اقدام کردیم ایا با این حالات میشه خوش بین بود که بار دارباشم ممنون میشم زود جواب بدین منتظرم

Mohana.tyb نوشته شده:سلام.لطفا بهم بگید کاویته خالی است یعن چی و اینکه در حال حاضر فولیکولی dominant نشده است ،اوولاسیون رخ نداده و مایع ازاد در لگن وجود ندارد یعنی چی؟
خواهشا یکی زود جوابمو بده.خیلی عجله دارم
کاویته یعنی حفره
dominant منظور فولیکول بالغ است(آماده رها شدن برای تخمک گذاری)
اوولاسیون یعنی تخمک گذاری
مایع ازاد در لگن وجود ندارد ( نرمال است نباید مایع آزاد رویت شود مگر در التهاب و عفونت لگنی)
البته مایع منی هم ممکن است به همین شکل رویت شود و نیز پس از آزاد شدن تخمک اندکی مایعی رویت می شود
كارشناس مامايي فيروز

حسنام نوشته شده::cry: سلام به کارشناس محترم ببخشید من۲۴سالم هستش ۳سال ازدواج کردیم ۳ماه هستش که اقدام به بارداری کردیم من هر ماه پریودم بین ۲تا۴ روز جلو میندازه اخرین پریودم۲۰ خرداد بود نسبت به ماه قبل من باید ۱۶ تیر پریود بشم الان ۴ روز هستش که دردی شبیه درد پریودی دارم تا حالا سابقه ی پا درد و کمر دردی به این شکل نداشتم الان دو روز هستش احساس میکنم کمرم شل شده هنوز یه روز مونده تا پریودم گاهی احساس حالت تهوع خفیف دارم من از ۲۴ اون ماه حساب کردم زمان تخمک گذاری رو تقریبا مشخص کردم و در همون شب اقدام کردیم ایا با این حالات میشه خوش بین بود که بار دارباشم ممنون میشم زود جواب بدین منتظرم
سلام عزیزم
ان شالله که در بهترین زمان نتیجه بگیرید
دوست دارم امید بدهم اما حقیقت این است که این علائم کمک خاصی به تشخیص نمی کندو ...فقط تاخیر قاعدگی
تجربه بسیار...
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان