ای وی اف و ساک حاملگی کوچک و خونری

سلام و خسته نباشید
من ای وی اف شدم و روز 19 خرداد جنین هایم را انتفال دادن
جواب آزمایشم مثبت شد اما 2 هفته بعد از اینکه جوابم مثبت شد لکه بینی پیدا کردم و دکتر گفت به خاطر مصرف شیاف از مهبل هست و حالا از مقعد استفاده کن. همان موقع سونو شدم و گفته شد که ساک حاملگی کوچک دارم.
بعد از استفاده از مقعد یک هفته دیگر لکه بینی نداشتم اما بعد ار ان دوباره شروع شد و تقریبا تبدیل به خونریزی شد
ایا من با خطر سقط بچه روبرو هستم؟؟
ایا ساک حاملگی کوچک برای جنین مشکل ساز میشود؟؟
خواهش مبکنم بی پرده جواب بدین؟؟
ممنون

سلام
دوست عزیز اگر ساک حاملگی متناسب با بارداری رشد نکند ممکن است بارداری کمی به سمت ناامن شدن پیش رود و در نهایت در خطر توقف بارداری و ... باشیم . البته این در صورتی ست که دو سونوی متوالی با همین مضمون داشته باشیم پس فعلاً نگران نباشید چراکه تشخیص قطعی با سونوگرافی بعدی داده می شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام

سلام
خانم دکتر ممنون که جوابمو دادین. بچه من سقط شد.
یه هفته بعد از سونو اول که سونوی دوم رو انجام دادم دکتر گفت که رحم خالیه و گفت سقط شده. آزمایش خون هم همین رو گفت. من اصلا متوجه سقطش نشدم. چون دردی نداشتم. فقط سه روز خونریزی خیلی خفیف داشتم.
به نظر شما مشکل از رحم من بود یا جنین مشکل داشت
یعنی علت سقط شدن جنین ضعیف بودن رحم من بود یا جنینی که مشکل داشته باشه خودش هر کارم که کنی سقط میشه؟؟
من بارداری پوچ داشتم؟؟ یا مشکلات دیگه؟؟
کی می تونم دوباره شروع کنم؟؟
چی کار کنم که دیگه این مشکل برام پیش نیاد؟؟
از لحاظ تغذیه ای چی بخرم؟؟

سلام
شراره جان! به واقع تشخیص علت سقط به این طریق ناممکن است. و به تبع آن پیشگیری و ... اما مسلماً اگر تحت نظر درمانگر حاذقی این روند را ادامه دهید شاید اوضاع متغیر باشد.
ممکن است بارداری پوچ بوده باشد ممکن است بارداری طبیعی که رشد نکرده و به سقط انجامیده باشد (چراکه مدت زمانش در حدی پیشرفت نکرده که در سونو شاهد ساک خالی که انتظار دیده شدن طناب جنینی در آن برود ، باشیم)
كارشناس مامايي فيروز

ممنون خانم دکتر عزیز که پیگیرید. اما چرا اینقدر دیر جواب میدین؟؟ ممنون میشم اگه زودتر جواب بدین. در هر صورت یه دنیا ممنون

خانم دکتر چی باعث میشه بارداری طبیعی رشد نکنه؟؟
مشکل از جنینه که رشد نمیکنه یا شرایط رحم خوب نیست؟؟

من قبل از عمل همه آزمایشای لازم رو انجام داده بودم و سالم بودم. در طول بارداری هم خیلی به خودم میرسیدم و همه چیزای خوبو میخوردم. پس چرا این مشکل برای جنین م پیش اومد

خیلی ناراحتم و همش خودم رو سرزنش میکنم که چرا گذاشتم این مشکل پیش بیاد

سلام

چه چیزی باعپ شده این مشکل پیش بیاد من قبل از بارداری از نظر علمی و دینی کلی تلاش کردم که بچه سالمی را بسازم
راستی این جنین بعد از تولد با جنین های دیگر فرقی نداره خدایی نکرده دچار اختلالات عضوی و جسمی نشه
تا حالا کسی اینجوری بوده و بچه اش سفط نشده باشه
لطفا راهنماییم کنید
من 23 خرداد اخرین پریودم بوده خونریزی هم ندارم از دو سه هفته پیش دل پیچه ای شدید و کمر درد دارم مپل زمان پریودی از چند هفته پیش هم انقباض های در رحمم احساس ممیکنم ممنونم که وقتتون را به من دادین لطفا سریع جوابم را بدین دیگه خیلی استرس دارم از لطفتون سپاسگذارم

sharareh نوشته شده:ممنون خانم دکتر عزیز که پیگیرید. اما چرا اینقدر دیر جواب میدین؟؟ ممنون میشم اگه زودتر جواب بدین. در هر صورت یه دنیا ممنون

خانم دکتر چی باعث میشه بارداری طبیعی رشد نکنه؟؟
مشکل از جنینه که رشد نمیکنه یا شرایط رحم خوب نیست؟؟

من قبل از عمل همه آزمایشای لازم رو انجام داده بودم و سالم بودم. در طول بارداری هم خیلی به خودم میرسیدم و همه چیزای خوبو میخوردم. پس چرا این مشکل برای جنین م پیش اومد

خیلی ناراحتم و همش خودم رو سرزنش میکنم که چرا گذاشتم این مشکل پیش بیاد
سلام
شراره جان! به واقع وقتی علت مشخص را ندانیم چطور می توانیم به رحم یا خود جنین یا ...مشکل را نسبت دهیم. فقط تشخیص وقتی صورت میگرد که مادر دچار سقط مکرر شده و درنتیجه به دنبال علت می رود و چندین روشهای تشخیصی تکمیلی را انجام می دهد.
خودتون رو نگران نکنید سابقه ی یکبار آن بسیار رایج است متاسفانه.
برای باردرای بعدی بعد از گذشت 3 سیکل طبیعی قاعدگی با داشتن مجوز از درمانگر باردرای تون باید اقدام کنید.
مصرف اسید فولیک و دوری از تمامی داروهای شیمیایی و گیاهی و نیز برخورد کمتر با آلودگی هواو سرب درون آن را فراموش نکنید.
كارشناس مامايي فيروز

Re: ای وی اف و ساک حاملگی کوچک و خونریزی

سلام من ت۱۶اسفند ای وی اف کردم و دوم فروردین بتا ۹۳.۲بوده لکه بینیم شروع شده و دوباره بعد از سه روز بتا ۳۳۰بوده و بعد از دوروز بتا تکرار کردم شده ۴۸۴ و شیاف ۸ساعتی میگدارم اما لکه بینیم قطع نشده لکه بینیم قهوه ای رنگ هس بعضی وقتا پر رنگتر میشه امروز رفتم دکتر زنان گفته یا پوچ یا خارج از رحم آیا حقیقت داره؟یبوستم دارم
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان