کیست تخمدان و تآخیر در قاعدگی

با سلام و تشکر از راهنمایی هایی که تو این سایت در اختیار ما قرار میدید .
من 23 سالمه و 3 ساله که ازدواج کردم و به تازگی متوجه وجود کیست در تخمدان راستم شدم . الان 24 روز از زمان قاعدگیم گذشته و آزمایش HCG رو یک هفته پیش دادم منفی بود ولی هنوز نشدم . دکترم هم تا 10 روز دیگه نمیاد . خیلی عصبی هستم . میخواستم بدونم این میتونه عوارض کیست باشه ؟ یا ممکن احتمال بارداری باشه ؟ آخه من هیچ وقت تا این حد عقب نمی انداختم .

ممنون میشم کمکم کنید

برتر نیستیم . . . برترمان میکنند . . . و وقتی باور کردیم بالهایمان را می شکنند .

سلام الهام جان
حدود 10 روز بعد از لقاح ، آزمایش B - hcg مثبت می شود . ما معمولا توصیه می کنیم خانم ها تا زمان مورد انتظار برای قاعدگی بعدیشان صبر کنند تا از آزمایش نتیجه ی قطعی بگیرند. اگر 24 روز از زمان مورد انتظار برای قاعدگیتان گذشته و هفته پیش (14 روز تآخیر ) آزمایش خونتان منفی بوده ، بارداری منتفی است و به ندرت می توان گفت که خطایی رخ داده است .
بله ، کیست تخمدان( البته کیست تخمدان انواع مختلفی دارد) می تواند در تأخیر قاعدگی مؤثر بوده و در نظم آن اختلال ایجاد کند . در عین حال عوامل روحی نیز در تأخیر و نظم قاعدگی مؤثرند .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

salam manam hamin moshkelo(kist va pco) dashtam
azmayeshe beta anjam dadam ke manfi bood
ampoole progestron zadam ama alan 10 rooz migzare ke peryod nashodam
faghat 3 rooz bad az ampoola chand ta lake riz didam
nemidoonam chera peryod nemisham
farda mikham dobare beram azmayesh bedam !
albate hame migan in azmayesh eshtebah nemikone va man in azmayesho 11 rooz bad az rabetam anjam dadam vali hanooz be javabesh shak daram
mitarsam lake ha baraye lane goziniye janin bashe ye vaghti :roll:

دوست عزیز
در صورت بارداری، از 9-11 روز بعد از تخمک گذاری، آزمایش BHCG باید مثبت شود، اما از آنجایی که بارداری های زیادی رو داشتیم که در این زمان نیز در آزمایش شناخته نشدند ، معمولاً توصیه می شه برای اطمینان خاطر، پس از تعویق پریود جهت آزمایش اقدام کنند.
پس اگر نزدیکی که گفتید، حول و حوش زمان تخمک گذاری بوده باشد، 3 روز برای آزمایش دادن زمان بسیار کمی ست ...
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان