درد تخمدان بعد سقط

با سلام خدمت کارشناس محترم
من قبلا هم از شما کمک گرفته ام وتشکر می کنم از شما به خاطر حوصله ای که به خرج می دهید
به علت باداری پوچ در 2 ابان با شیاف سقط داشتم.که 10 روز خونریزی کامل وبعد 10 روز هم به مئت 1 هفته لک داشتم.سونو هم انجام دادم که هم تخمدان وهم رحم نرمال بدون مشکل بودن...اما من از بعد سقط تخمدان چپ وراستم هر دو هر شب درد داشته وحالت تیر کشیدن دارند....البته کورپوس لوتئوم قبل سقط در سونو ذکر شده بود...که در سونو اخیر دیده نشد...ممکنه درد دفع شدن کورپوس لوتئوم باشد...لطفا به سوالات بنده پاسخ دهید؟
1-توضیح بیشتر در مورد کورپوس اوتئوم...ایا از جسم زرد بعد ازاد شدن تخمک است؟؟
2-ممکنه درد تخمدان به علت تخمک گذاری باشد؟؟
3-پریود من چه زمان است الان 30 روز گذشته از روز سقط گذشته؟؟
4-جلوگیری طبیعی داشتم..اما نه کاملا با احتیاط..البته بعد 2 هفته....الان هم دل درد وسنگینی زیر شکم دارم.....ممکنه علایم پریود باشد...دل درد امروز بیشتر شده؟؟
با تشکر از شما
پزشکم گفته نگران چیزی نباشم...اما جواب شما رو هم می خواهم....با تشکر

کورپوس لوتئوم بافت زردي است که از يک فوليکول پس از رها سازي تخمک رشد مي نمايد . وهیچ گونه خطری ندارد و نشانه انجام تخمک گذاری است !
هیچ جای نگرانی وجود ندارد در صورت تاخیر بیش از یک هفته قاعدگی با مراجعه به درمانگر خود ازمایش بارداری انجام دهید !
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد
کارشناس محترم...امروز34 روز از سقط من گذشته وهنوز پریود نشده ام....بی بی چک هم منفی ست...خواهش میکنم ...الان زود است برای گرفتن بی بی چک یا اینکه هنوز وقت پریود نشده...قاعدتا باید 30 تا 40 روز بعد پریود بشوم ....ولی خبری نیست وفقط دل درد دارم.....لطفا راهنمایی کنید :roll:
با تشکر از شما

کارشناس محترم سلام
ممنون از شما....تا یک هفته دیگر صبر میکنم..بعد پیش دکترم میروم...شاید پریود شدم یا اینکه..بی بی چک + شد(دلم می خواهد +شود).....
با تشکر از شما
درسا

Re: درد تخمدان بعد سقط

سلام روزتون بخیر .من در 8 هفتگی بارداریم سقط انجام دادم با قرص زیر زبونی ودر واژینال .بعد از گذاشتن دومین قرص در واژینال درد شکمی بسیار شدیدی گرفتم حدود یک ساعت طول کشید این دل درد .به دسشویی رفتم و آب فراوانی از من خارج شد و با خون .بعد یک ساعت لخته خون بسیار بزرگی از من خارج شد و یک چیز زرد رنگ و ریشه های سفید رنگ .الان 3 روز از سقط میگذره و من خونریزی دارم و زیر دلم هم درد میکنه .البته سمت چپم زیر شکمم هم درد میکند .آیا سقط جنین اتفاق افتاده ؟و من بعد از ده روز چه سونویی انجام بدم

nnnppp نوشته شده:سلام روزتون بخیر .من در 8 هفتگی بارداریم سقط انجام دادم با قرص زیر زبونی ودر واژینال .بعد از گذاشتن دومین قرص در واژینال درد شکمی بسیار شدیدی گرفتم حدود یک ساعت طول کشید این دل درد .به دسشویی رفتم و آب فراوانی از من خارج شد و با خون .بعد یک ساعت لخته خون بسیار بزرگی از من خارج شد و یک چیز زرد رنگ و ریشه های سفید رنگ .الان 3 روز از سقط میگذره و من خونریزی دارم و زیر دلم هم درد میکنه .البته سمت چپم زیر شکمم هم درد میکند .آیا سقط جنین اتفاق افتاده ؟و من بعد از ده روز چه سونویی انجام بدم
سونوگرافی معمولی(فرقی نمی کند واژینال یا ...)
البته وازینال دقیق تر است
كارشناس مامايي فيروز

Re: درد پهلو

سلام خسته نباشيد، من ١٦ مرداد ماه به دلايلي مجبور به سقط جنين در ٣ هفتكي شدم ٤ روز بعد قاعدگي با خونريزي نسبتا كم تا ٥ روز داشتم، الان تاريخ قاعدگي اما اتفاق نيافتاده، بيبي چك چندين بار استفاده كردم و منفي بوده اما حدود ١٠ روزه كه از سمت چپ ناف تا پهلو و پشت كمرم تير ميكشه لطف مي كنيد در اين زمينه راهنماييم بفرماييد؟

سلام‌ من ی سقط دو هفته پیش داشتم جنین سه هفته بود حدود هفت روز خونریزی شدید داشتم بعدکم شد الان چند روزه درددر تخمدان سمت راستم دارم و لکه بینی ب دو صورت دارم گاهی لکه های تیره رنگ و لزج و گاهی خون شفاف و زلال اما ب صورت لکه وچند قطره هسش سقط با قرص داشتم کنارتخمدانم حالت نبض حس میکنم دلیلش چیه خیلی نگرانم

سلام میبخشد من 10مهر سقط داشتم بعلت رشد نکردن جنین درذهفته 5ام با قرص واژینال سقط شد 22آبان ماه بعد از مصرف قرص پریود شدم اما این ماه هنوز نشدم بنظرتون مشکل چیه و چکار باید انجام بدم؟ و اینکه یک هفته بعد از سقط ک سونو واژینال انجام دادم دکتر گفتن حدود یک سانت از جنین مونده که با پریودی دفع میشه الان میترسم مونده باشه
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان