بله

بله
مجموع رای گیری: 1 (100%)
بله (بدون راي)
مجموع رای گیری: 1

لکه بینی

سلام من عضو جدید سایتتون هستم میبخشید اگه به مقرراتتون زیاد اشنا نیستم.
منم مثل دوستمون که براتون پیام گذاشتن لکه بینی تو روز14 پریودیم دارم. من22 سالمه و عقد کردم ولی نزدیکی نکردیم!ومشکل من از قبل عقد وجود داشت.
رفتم پیش متخصص هم ازمایش خون دادم هم سنوگرافی رفتم!هیچ مشکلی نداشتم ولی بخاطر نگرانی واسترسی که داشتم دکتر بهم 2دوره قرصLD داد که بعد خوردنشون تا 2-3 ماه خوب بودم ولی بازم تکرار شد :(
لکه بینی من خونریزی نمیشه در واقع همون ترشحات همیشگیه که خونم داره.قبلا کم بود در حد چند رگه خونی ولی الان بیشتر شده قبلا قهوه ای بو الان خون شفاف و تمیزه.قبلا با دستمال برداشته میشد ولی الان جای لکه ی خون روی دستمال میمونه.البته هنوزم بصورت لکه هست و معمولا1یا2روز وحداکثر 3روز طول میکشه.از اولین بار 1.5 سال میگذره :cry:
راستی این حالت وقتی که بنحوی تحریک میشم هم ایجاد میشه البته گاهی اوقات.
بهم پیشنهاد شده که شیر وعسل و زرده ی تخم مرغ رو باهم مخلوط کن و بخور! بهتر شدم ولی 2باره..... :cry:
من باید چیکار کنم؟؟؟؟
ممنونم ازتون.خدا خیرتون بده
شب خووووووووش

سلام
ویدای عزیز!ضمن خوشامد گویی به شما!
تشخیص در چنین مواردی با درمانگر بالینی ست و نمی توان از این طریق تشخیص گذاشت اما از نظر تئوری:
خونریزی های غیر طبیعی رحمی که به آن AUB گفته می شود علل زیر را داراست:
1- هورمونی: اختلالات آندروژن(هورمون مردانه)، بالا بودن پرولاکتین، عدم تخمک گذای مزمن و ...
2- چندماه اول استفاده از قرصهای خوراکی پیشگیری از بارداری یا آمپول پیشگیری DMPA
3-اختلال غدد درون ریز: دیابت قندی یا اختلال تیروئید
4-مصرف داروهایی که منجر بهAUB می شوند مثل:
تاموکسیفن، هپارین، کومادین، پردنیزون، دپوپرووا
5-میوم رحمی یا زخم دهانه ی رحم
6- علل خونی: مانند مشکل انعقادی و اختلل پلاکت و ...
7-علل عفونی: التهاب دهانه ی رحم، عفونت لگنی و ...
اگر برای AUB علت خاصی از موارد بالا یافت نشود اصطلاح DUB یا همان خونریزی غیر عملکردی رحمی داده می شود: که DUB اغلب به نبال یک مکانیسم عدم تخمک گذاری و یا سطوح گایین تحریک استروژنی رخ می دهد.
در کنار تکمام اینهالکه بینی اواسط سیکل می تواند مربوط به تخمک گذاری باشد(یعنی گاهی افراد به هنگام تخمک گذاری لکه بینی پیدا می کنند که اگر آزمایشات هورمونی و ... نرمال باشد مشکلی نیست البته تشخیص آن به عهده ی درمانگر بالینی شماست.
در مورد درمان گیاهی و ... اطلاع ندارم.
به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 64 مهمان