شک به بارداری خارج رحمی دارم!

سلام خدمت شما کارشناس محترم
من 36 ساله هستم. آخرین پریودم 12 شهریور بوده (روز سیزدهم سیکلم یک قرص اورژانس استفاده کردم)، برای ماه مهر پریودم به تاخیر افتاد، سفر بودم و امکان بررسی بارداری رو نداشتم. بالاخره جمعه‌ی هفته‌ی گذشته (22 مهر) بی‌بی‌چک استفاده کردم بعد از چند ثانیه خط خیلی کمرنگی افتاد و برای اطمینان گفتم دو سه روزی صبر کنم بعد برم آزمایش بدم اما از اواخر روز شنبه (23 مهر) لکه‌بینی پیدا کردم (بدون درد) و بیشتر و بیشتر شد. روز یکشنبه رفتم آزمایش که مطمئن بشم از بارداریم، عدد بتا رو نوشته بود :  45.15   mIU/ml  و مثبت بود اما خونریزی ادامه داشت، روز دوشنبه به دکتر مراجعه کردم گفتن احتمال زیاد داره دفع میشه و عدد بتا پایین‌تر میاد نسبت به دیروز و برام مجدد آزمایش بتا نوشتن و یه سونو که یک هفته بعد بدم برای اطمینان از پاک شدن رحم...
اما آزمایش بتای من روز دوشنبه عدد 69.85  mIU/ml  بود و با وجود خونریزی و دفع کمی لخته خون نسبت به روز یکشنبه کمی بیشتر شده... تا هفته‌ی بعد برای سونو کمی دیر نیست؟ بهتر نیست زودتر یه سونو بدم؟! واقعا نمیدونم وضعیتم چه جوریه؟ شک دارم نکنه بارداریم خارج رحمی باشه هرچی راجع بهش خوندم بیشتر گیج شدم و نمیدونم در موردم صدق میکنه یا نه؟! 
لطفا راهنماییم کنید، واقعا ممنونم ازتون...

Re: شک به بارداری خارج رحمی دارم!

سلام دوست عزیز
فاصله ٢۴ ساعت برای انجام آزمایش تیتر بتا فاصله کمی بوده و بهتر بود فاصله حداقل ۴٨ ساعته رعایت میشد. و چون تاریخ آخرین پریود دوازدهم شهریور بوده میتوانید یک سونوی واژینال انجام دهید تا اطلاعات دقیقی نسبت به این حاملگی به دست آورید تا خدای نکرده اگر حاملگی خارج از رحم باشد زمان را از دست ندهید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان