آزمایش مجدد بتا ؟

سلام خدمت کارشناس محترم

اگر منو خاطرتان باشد : این ماه با سونو تاریخ تخمک گذاری را تعیین کردم البته با مشورت شما :)) بعد از یک روز تاخیر و 3 بی بی چک + آز بارداری بتا 73 بود ولی دکتر درخواست مجدد 48 ساعت بعد را داشت که می شود فردا جمعه -که باید بروم بیمارستان که تعطیل نباشد-میشه نظره شما رو هم بدونم؟
من دکتری که پس از سقط 6 ماه پیش رفتم گفت در بارداری بعدی اسپیرین و شیاف استفاده کن اما این دکتر اعتقاد ندارد-دکتر اول زایمان انجام نمی دهد ولی مراقبت انجام میدهد مانده ام چه کنم؟میشه نظره شما رو هم بدونم؟ با توجه به تجربه بد قبلی.
ممنون از شما

سلام
مبارکه انشالله مامان خانم!
عزیزم اولاً بتای شما نرمال است و توصیه به تکرار آن نگرانتون نکنه.
اما چرا تکرار؟ تکرار 48 ساعت بعد روند بارداری طبیعی از غیر طبیعی را افتراق می دهد مثلاً در بارداری خارج از رحم میزان بتا 2 برابر نمی شود پس به همین خاطر برخی از مراقبین دوران بارداری مایل به انجام آن توسط مادر هستند.
به واقع تصمیم کسی که درماگر بالینی فرد نیست برای مصرف یا عدم مصرف یک درمان، اقدام صحیح و علمی نخواهد بود اما
1-به طور کلی مصرف آسپرین جهت پیش گیر یاز سقط پیشنهاد نشده است.
2-مصرف شیاف در صورتیکه درد یا لکه بینی داشتید توصیه می شود و نه از الان...
بارداری خوشی رو براتون آرزو دارم عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانمی میتونم بپرسم تخمکگذاری چه روزی بوده؟دوره پریودت چند روزه بوده؟
امیدوارم دوران خوشی را سپری کنی مبارک باشه. :D

سلام محیا جان

دوره های من 27 یا 28 روزه است و من از روز 12 کیت تخمک گذاری استفاده می کردم و روز 11 پریود سونو دادم.دکتر روز 14 و 16 را پیشنهاد داد(بنا بر سایز فولیکول) .و با کیت هم روز 16 را احتمال می دهم ولی صد در صد نمی توان گفت.
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 86 مهمان