ايا باردارم؟

سلام وقتتون بخير . من سه ماهه ازدواج کردم . قبلا تنبلي تخمدان داشتم يه مدت دارو مصرف کردم پريوديم منظم شد . اما حدود يکسال بود که دارو نخوردم و باز پريودم نامنظم شده بود جوري که چهار يا پنج ماه پريود نميشدم . الان که ازدواج کردم دو ماهه زير نظر کارشناس مامايي هستم . روزي سه تا متفورمين ، شبي يک عدد ويتامين اي ميخورم . و چون توي سونوگرافيم ضخامت ديواره رحمم 5 بود ، روز شانزدهم قرص دوفاستون ميخورم . اخرين پريوديم 17 مرداد بود . 23 ام پاک شدم و از همون روز هر روز واسه بارداري اقدام داشتم. چون سيکلم 28 روزست ، روز چهاردم سيکلم که ميشد 31 مرداد روز تخمک گذاريم بود که کاملا علائمش رو داشتم مثل ترشح و افزايش دماي بدن و ... . از روز بعدش سينه هام شروع کرد به حساس شدن و هر روز بيشتر شد . شبها يهو زير شکمم تير ميکشه يا مثل نبض ميزنه . اشتهام دو برابر شده . زياد بايستم کمر و شکمم درد ميگيره و دماي بدنم بالا رفته . اين شرح حال طولاني رو نوشتم که بهتر بتونيد کمکم کنيد . روز 11 شهريور دوفاستون رو قطع کردم و قاعدتا بايد بين 3-5 روز پريود بشم . الان روز چهارمه ، رفتم دستشويي ، چند قطره خون بعد از ادرارم خارج شد . من و حتي همسرم خيلي اميدواريم باردار باشم چون قبلا اين علائمو نداشتم . زير شکمم سفت و بزرگتر شده و يبوست گرفتم به مدت يک هفته . سوالم اينه که ممکنه لکه بيني لانه گزيني روز موعد پريود اتفاق بيفته؟

Re: ايا باردارم؟

سلام دوست عزیز
همه علائمی که میفرمایید جزء علائم احتمالی بارداری است ولی علامت قطعی محسوب نمیشود و همه این علائم مشابه علائم اوایل سیکل قاعدگی میباشد بهترین کار این است که جهت اطمینان از وضعیت بارداری آزمایش بتاhcgانجام دهید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام. وقتتون بخیر
من حدودا ۷_۸ ماه که پریودم‌نامنظم شده دو ماه پریود میشم یه ماه نمیشم. آخرین پریودیم یکم مرداد بود که تا الان که ۴۵ میشه هنوز پریود نشدم ۶ روز پیش سونو دادم دکتر گفت همه چی نرماله ضخامت آندومترم ۱۴.۵ بود که دکتر گفت اگه تا دو هفته دیگه پریود نشدی تست باردادی بده. من چندبار بیبی چک استفاده کردم اما منفی بود آخرین بار دو روز پیش استفاده کردم ولی منفی بود. الان بعضی وقت ها کمردرد دارم انگار که میخوام پریود بشم ولی نشدم صورتمم زیاد جوش زده. داخل برگه سونو نوشته بود که یه فولیکول ۲۰ هم تخمدان راستم داره. با این اوصاف به نظرتون احتمال بارداری هست یا نه؟
ممنون میشم جواب بدین

سلام.ببخشید من ۲۰ فروردین ۹هفتگی بارداری سقط داشتم بعلت نداشتن علایم حیاتی و ضربان قلب جنین.از ماه بعدش هرماه پریود بین ۲۷ تا ۲۹ هرماه میشدم.۲۹ مرداد اولین روز پریودیم بود و بعدش اقدام برای بارداری کردیم.شهریور ماه تا به امروز هنوز پریود نشدم چندبار هم بیبی چک اسفاده کردم منفی بوده.علت پریود نشدنم چیه.تا بحال این مدت فاصله برام اتفاق نیوفتاده ایا باردارم؟چرا بیبی چک منفیه.درصورتی که برای بارداری اولم که بعد منجر به سقط شد اولین بارداری که بیبی چک تو تاریخ چهارمیت روز زمان پریودی که لکه بینی داشتم بیبی چک مثبت شد.این دفعه لکه بینی هم ندارم.فقط علایم درد پریودی دارم
مرسی از اینکه پاسخ میدید

سلام دوست عزیز
پریود نشدن دلایل مختلفی دارد که مشکلات هورمونی از شایعترین علل این مسئله میباشد.شما به بی بی چک اعتماد نکید اول یک آزمایش بتا انجام دهید در صورتیکه باردار نباشید و مشکل هورمونی نداشته باشید پزشک برای شما پروژسترون تجویز خواهد کرد(مشکلات هورمونی از طریق آزمایش مشخص میشود)در صورتیکه با پروژسترون پریود نشوید باید اقدامات تشخیصی بیشتری انجام دهید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 30 مهمان