بارداری بعد از عکس رنگی

سلام
اگر خاطرتون باشه من یه سوال در مورد عکس رنگی از شما پرسیدم. من همون ماهی که عکس رنگی رحم انداختم باردار شدم. الان وارد هفته هفتم شدم. هفته گذشته سونو انجام شد و سن جنین 5 هفته و 3 روز بود. اولین روز آخرین پریود من 12 تیر بوده. حالا نگرانم که همون زمان انجامرادیولوژی بارداری رخ داده باشد.
عکس رنگی روز نهم بعد از پریود انجام شده و من روز هفتم بلافاصله بعد از اتمام پریود نزدیکی داشته ام.
با اینکه یک بار در جواب سوالم گفته بودید بارداری در زمان رادیولوژی رخ نداده چطور سن جنین روز 37 بعد از آخرین پریود 5 هفته و 3 روز بوده؟
این موضوع واقعا من و همسرم رو نگران کرده؟
منتظر پاسخ سریع شما هستم.

عزيزم شما هفته 6 هستي
يعني 1ماه و نيم باردار هستي
مبارداري از رو 9 به بعد بيشتر اتفاق مي افته
و مطمئن باش كه مشكلي در كار نيست
براي من هم دعا كن
1سال كه منتظر نيني هستم

سلام
غزاله عزیز! مبارک باشه مامان شدنتون! خوشحالم که اینقدر زود جواب گرفتید.
درسته که آخرین قاعدگی شما با این حساب قبل از انجام HSG شده است. اما عزیزم این نکته رو فراموش نکنید که سنی که ما از روی آخرین قاعدگی برای حاملگی مادر تعیین می کنیم و یا در گزارش سونو بیان می شود به طور قرارداری از سن حقیقی جنین 2 هفته بیشتر است یعنی به جای اینکه از روز لقاح بشماریم از اولین روز قاعدگی می شماریم. این سنی که هم شما الان به شما گفته می شود یعنی 5 هفته و 3 روز در واقع از روز لقاح نیست بلکه 2 هفته جلوتر است.(البته چون قرارداد تخمین سن حاملگی همیشه همین بوده است ما همیشه با این فرمول کار می کنیم) اما دلیل نمی شود که روز 9 سیکلتون رو جزو بارداری تون بشماریم. نمی دونممنظورم رو متوجه شدید؟
البته یک سوال هم دارم:
آیا تنها نزدیکی شما در همان هفته ی گرفتن عکس رنگی یا روزهای بعد که به تخمک گذاری محتمل است، همان روز 7 سیکل بوده؟
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس محترم
با سلام
از جواب کامل شما ممنونم. من طبق توصیه پزشک در روزهای 12و14و 18و20 هم نزدیکی داشتم.
روز اول شهریور هم باید سونو جهت تشخیص سن و شنیدن صدای قلب جنین انجام شود.
در ضمن دکتر من مسافرت خارج از کشور هستند. چند روز اخیر به دلیل زیاد شدن حالت تهوع به جز یک وعده غذای مختصر ناهار غذای دیگری نمی توانم بخورم. حتی مصرف میوه هم برای من مشکل شده. دکتر هم در ویزیت آخر فقط توصیه به مصرف زیاد آب داشته و هیچ مکمل غذایی تجویز نکرد. آیا کم شدن اشتها و مواد غذایی دریافتی مشکلی ایجاد نمی کند؟ راهی برای کم کردن این حالت تهوع وجود دارد؟

در این روش یک ماده به داخل حفره رحم تزریق می شود و 3 عکس متوالی گرفته گرفته میشود :
1-موقع پر شدن رحم
2-موپر شدن لوله ها
3- موقع تخلیه رحم و ورود ماده به حفره شکمی
این روش برای بررسی باز بودن لو له ها و هدم چسبندگی لوله ها و و کاویته رحم است
كارشناس مامايي فيروز

Re: بارداری بعد از عکس رنگی

سلام من یه سوال دارم، من حدود دوماه نیم پیش عکس رنگی از رحم انداختم و مشکلی نشون نداد و فقط کمی گرفتگی لوله راست بود ک با تزریق ماده حاجب رفع شد، ماه اول بعداز انجام عکس رنگی 5روز پریودم عقب افتاد و ماه دوم 3روز جلو افتاد من خیلی نگرانم هنوز از بارداری خبری نیست ایا طبیعی هست یاخیر؟ چقدر زمان ببره طبیعیه؟ایا من الان باید دارویی مصرف کنم یا نیازی نیست؟ خیلی نامید شدم....

سلام حدودا یکسال نشده، بله سونوگرافی تخمک با اندازه مناسب نشون داد و اینکه همسرم کمی تحرک اسپرمش پایین بود ک مکمل مصرف کرده (ویتامینeوپنتوکسی فیلین و پنتافیل و همچنین زینک پلاس و اسید فولیک) البته تو مراحل مختلف این داروهارو مصرف کرده الان ما باید دوباره ب دکتر مراجعه کنیم؟ این نشونه ناباروری ماست؟البته همسرم سونو از بیضه هم انجام داده ک دکتر گفته واریکوسل خفیف داره ک تو باروری اختلال ایجاد نمیکنه فقط کیفبت اسپرم و جهش اسپرم کمتر از حد معمول شده ک این داروها هم دکتر نورولوژی براش تجویز کرده، الان بعد مصرف این دارو ها دوباره همسرم نیاز ب ازمایش مجدد اسپرم داره یا خیر؟

بله چند ماه یک بار باید مجدد بررسی شود
عزیزم طبق تجربه قرص گیاهی اکتی لایف به شدت تاکید می کنم به شدت کیفیت اسپرم رو بالا می بره
بیماران ما در مدت زمان کوتاهی آزمایش اسپرم همسرشان تغییر فاحش می کرد و ...
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان