کیست تخمدان

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دکتر محترم
من 24 سالمه حدود یک سال هست که ازدواج کردم از همون ماه اول طی انجام سونوگرافی متوجه شدم که در تخمدان چپم کیست دارم که با مراجعه به چندین دکتر کیست اندومتریوز تشخیص دادن .دوماه پشت سرهم قرص ال دی خوردم فرقی نکرد با فاصله یک ماه مجددا قرص اچ دی خوردم بازم همون اندازه بود کیستم..تا تیرماه 94 اندازه کیست ثابت بود به قطر 39*31. البته سه ماه هم واسه بارداری اقدام کردم نتیجه نگرفتم.چون عفونت رحم داشتم دکترم گفت اول عفونتو درمان کن بعد دوباره اقدام کن مهر 94 دوباره رفتم سونوگرافی جواب سونوگرافیم این بود((رحم در برش میدساژیتال 73*38 اندازه گیری شد. ضخامت اندومتریال 6 میلی متر میباشد.. تخمدان راست 25*27 اندازه گیری شد. ((تصویر توده کیستیک با جدار ضخیم و حجره بندی داخلی و اکوهای ریز داخلی به ابعاد 65*46میلی در تخمدان چپ با گسترش به کول دو ساک رویت شد.مایع لگنی رویت نگردید.
نتیجه :توده کیستیک کمپلکس ادنکس چپ به شرح فوق.
با بزرگ شدن کییست خیلی نگران و مضطرب شدم...ایا با وجود این کیست بار دار میشم؟ ممکنه این کیست باعث نازایی بشه؟ پیشنهاد شما برای درمان چیست؟ ایا برای عمل لاپاراسکوپی اقدام کنم؟ چه اقدامی صلاح هست؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید از روز اول ازدواج این کیست برام یک درد و غم بزرگی شده...

Re: کیست تخمدان

سلام
نه عزیزم نگران نباشید.اما از نظر علمی همان 3 ماه که گذشت و کیست برطرف نشد باید با جراحی(خواه با لاپاراسکوپی یا ...) خارج می شد. الان سریعاً این کار رو بکنید.شکی درش نیست.سپس اقدام کنید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “پاسخ به سئوالات شما در مورد محصولات فیروز توسط کارشناسان واحد تحقیق و توسعه”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان