Re: بارداری

باسلام.من در هفته 19 بارداری هستم غربالگری اولم جوابش در مرز بود اما غربالگری دوم جوابش به گفته پزشکم خوب بوده 1 در 3823.و طول کانال سرویکال 41 میلیمتر است.میخواستم بدونم انجام آزمایش آمنیو سنتز ضروری هست یا خیر؟

1.پرزانتاسینون:سفالیک. 2.نرمال بودن فاصله بینI.O.D-9OD-B-N ولنز چشمها میباشد. 3.عدم Kink (گره خوردن) بندناف دورگردن.4.FAMALE.....وزن تقریبی 171 گرم (نرمال) .R/O ( رد نمودن )صآنومالی اسکلتی ماژور و نخاع جنین. R/O امفالوسل و گاستروشیزی.. R/O ضایعات اسکلتی در جمجمه مانند میلو مننگوسل و ضایعات Brain جنین. جفت در وضعیت خلفی و دارای گرید 1 میباشد. A.F.I:11cm - F.H.R:151/min .... سیستم قلب و عروق رویت د که بطور GROOSLY نرمال میباشد. علاءم سونوگرافیکی سندرم داون شامل روده اکوژن و بزرگی حفره سیسترنامگنا و کانون اکوژن قلبی و سایر علاءم دیده نشد.علاءم هیدروپس جنینی دیده نشد. N.F:2/18mm.(نرمال) .سن جنین بر اساس ابعاد جنین است و بر اساس L.M.P محاسبه نشده است.طول جنین بر اساس اندازه گیری F.L :18cm میباشد.طول کانال سرویکال 41 میلیمتر است. B.P.D :35/35mm.....F.L:22/74mm.......A.C:109mm.......H.C:133mm. این جواب سونو غربالگری دومم هست و جواب آزمایش هم TRISOMY 21:1:3823 میباشد.غربالگری اولم جوابش در مرز بوده از نظر پزشکم 98 درصد گفتن موردی نیست و همه چی خوبه اما گفتن اگر بخوام آزمایش آمنیو سنتز انجام بدم که 5%احتمال سقط وجود داره برای اطمینان .با آزمایشگاه نیلو تماس کرفتم اونجا هم گفتن تصمیم گیری با خودتونه میخواستم بدونم این آزمایشو انجام ب یا خیر.من الان در هفته 19 هفته و 6 روز و نگرانم.لطفن راهنماییم کنید باسپاس .

سلام
من امروز روز چهاردهم پریودم بود و سونوگرافی انجام دادم. همه چی طبیعی بود و یک عدد فولیکول غالب به قطر 15 میلیمتر در تخمدان راست مشاهده شد. میخواستم بدونم سایز فولیکولم خوبه و میتونم واسه بارداری اقدام کنم یا نه؟
درضمن من قرص متفورمین و مدروفم استقاده میکنم. این قرص ها رو ادامه بدم یا فولیکولم خوبه و نیازی به ادامه دادن نیست؟

vanda نوشته شده:1.پرزانتاسینون:سفالیک. 2.نرمال بودن فاصله بینI.O.D-9OD-B-N ولنز چشمها میباشد. 3.عدم Kink (گره خوردن) بندناف دورگردن.4.FAMALE.....وزن تقریبی 171 گرم (نرمال) .R/O ( رد نمودن )صآنومالی اسکلتی ماژور و نخاع جنین. R/O امفالوسل و گاستروشیزی.. R/O ضایعات اسکلتی در جمجمه مانند میلو مننگوسل و ضایعات Brain جنین. جفت در وضعیت خلفی و دارای گرید 1 میباشد. A.F.I:11cm - F.H.R:151/min .... سیستم قلب و عروق رویت د که بطور GROOSLY نرمال میباشد. علاءم سونوگرافیکی سندرم داون شامل روده اکوژن و بزرگی حفره سیسترنامگنا و کانون اکوژن قلبی و سایر علاءم دیده نشد.علاءم هیدروپس جنینی دیده نشد. N.F:2/18mm.(نرمال) .سن جنین بر اساس ابعاد جنین است و بر اساس L.M.P محاسبه نشده است.طول جنین بر اساس اندازه گیری F.L :18cm میباشد.طول کانال سرویکال 41 میلیمتر است. B.P.D :35/35mm.....F.L:22/74mm.......A.C:109mm.......H.C:133mm. این جواب سونو غربالگری دومم هست و جواب آزمایش هم TRISOMY 21:1:3823 میباشد.غربالگری اولم جوابش در مرز بوده از نظر پزشکم 98 درصد گفتن موردی نیست و همه چی خوبه اما گفتن اگر بخوام آزمایش آمنیو سنتز انجام بدم که 5%احتمال سقط وجود داره برای اطمینان .با آزمایشگاه نیلو تماس کرفتم اونجا هم گفتن تصمیم گیری با خودتونه میخواستم بدونم این آزمایشو انجام ب یا خیر.من الان در هفته 19 هفته و 6 روز و نگرانم.لطفن راهنماییم کنید باسپاس .
سلام
عزیزم نظر من رو هم بخواهید: نه اصلاً. این فقط یک روش تشخیصی ست. درمانی نیست که بعدا از انجام ندادنش خودتون رو سرزنش کنید. درثانی خودش روش تهاجمی ست و شاهد بارداری هایی بوده ایم که بعد از این پروسه، کلاً با پارگی کیسه آب ، بارداری ختم شده است.(البته بی عارضه هم داشته است اما از نظر عقلانی ، اصلاً متحمل شدن ریسکش ، لزوم ندارد )
چه رسد به اینکه شما اصلاً موردی برای شک نباید داشته باشید .یکی لب مرز و یکی هم طبیعی !
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “پاسخ به سئوالات شما در مورد محصولات فیروز توسط کارشناسان واحد تحقیق و توسعه”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان