در کمتر از نیم ساعت از بواسیر یا هموروئید رهایی یابید!

#1
هموروئید همان عروق ناحیه مقعد است که به علت ایجاد فشار، دچار التهاب و تورم می شود. این عارضه در ابتدا علائم خاصی ندارد و زمانیکه بیماری پیشرفت می کند، علائم آن آشکار می شود. شایع ترین نشانه های هموروئید مشاهده خونریزی و بیرون زدگی در اطراف می باشد. البته بسته به اینکه نوع بواسیر خارجی یا داخلی است و بیماری تا چه حد پیشرفت کرده، این علائم می تواند تغییر کند.
هموروئید داخلیبواسیر داخلی شریان های خونی داخل کانال مقعد و یا انتهای راست روده را درگیر می کند که شاخص ترین نشانه آن هم مشاهده رگه های خونی همراه با ترشحاتی بر روی مدفوع است. ممکن است هموروئید داخلی پرولاپس شده و از مقعد بیرون بزند که در این صورت می توانید این توده بیرون زده از مقعد را حس کنید.
هموروئید خارجیاما بواسیر خارجی عروق بیرون از مقعد را درگیر می کند و باعث ایجاد توده ای آزار دهنده در این ناحیه می شود. علاوه بر خونریزی این نوع هموروئید می تواند خارش و سوزش هم به همراه داشته باشد.
 اما همیشه نمی توان چنین علائمی را صرفا به هموروئید نسبت داد و اگر رنگ خونی که مشاهده می کنید تیره باشد، احتمال ابتلا به بیماری های دیگر افزایش می یابد.
 علت ابتلا به بواسیرعلت اصلی بواسیر، ایجاد فشار بیش از حد در مجرای مقعدی است، اما بطور کلی عوامل گوناگونی در بروز این عارضه تاثیرگذارند. بنابراین باید تاثیر عواملی مثل سن، جنسیت و سبک تغذیه را در ایجاد هموروئید جدی بگیریم. علاوه بر این شناخت فاکتورهایی که منجر به افزایش فشار مقعد می شوند هم می تواند به پیشگیری از هموروئید کمک کند. اصلی ترین علل ایجاد فشار در مجرای مقعدی و در نهایت ابتلا به بواسیر، شامل موارد زیر است:
  • بارداری و زایمان در خانم ها
  • اسهال یا یبوست مداوم
  • زور زدن زیاد هنگام دفع
  • نشستن های طولانی
  • چاقی و اضافه وزن
برای تشخیص بواسیر باید به محض مشاهده چنین علائمی، به دکتر متخصص مراجعه کنید تا با انجام معاینات و آزمایشات مربوطه، بیماری شما تشخیص داده شود. بواسیر خارجی معمولا با مشاهده ناحیه مقعد به راحتی تشخیص داده می شود، اما برای تشخیص هموروئید داخلی از روش معاینه با انگشت، بررسی بصری کانال مقعد و در نهایت کولونوسکوپی استفاده می شود.
 بیماران مبتلا به هموروئید به دلیل احساس درد و ناراحتی شدید و ایجاد اختلال در زندگی روزمره شان، به دنبال روش هایی برای درمان سریع و فوری درد بواسیر می باشند.
 گاهی هم اتفاق می افتد که بیمار در شرایط اورژانسی قرار می گیرد و به همین دلیل نیاز به درمان سریع این بیماری است. زمانی این اتفاق می افتد که هموروئید دچار خونریزی شدید می شود و می تواند خطرناک باشد. همچنین اگر به خونریزی هموروئید بی توجهی شود، عوارضی مثل کم خونی و کمبود آهن را برای بیمار به دنبال دارد.
درمان بواسیر یا هموروئید با لیزریکی از روش های قطعی برای خلاص شدن از این بیماری، درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر می باشد که به عنوان روشی نوین توانسته رضایت بالای بیماران و حتی جامعه پزشکان را جلب کند. لیزر به دلیل مزایای بسیاری که دارد، برای درمان سایر بیماری های نشیمنگاه هم روشی کارآمد محسوب می شود. خدمات درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر در درمان کلینیک در کمتر از یک ساعت و با استفاده از داروی بی حسی، تحت نظر پزشک متخصص انجام می شود و نیازی به بستری شدن پس از انجام عمل نمی باشد.
 با اینکه لیزر هم مثل جراحی سنتی به عنوان روش درمان قطعی بواسیر مورد استفاده قرار می گیرد، اما هیچ یک از مشکلات و عوارض بعد از جراحی معمولی را به دنبال نخواهد داشت. همچنین دقت پزشک در روش لیزر بسیار بالاتر از جراحی معمولی است و علت این امر انعقاد سریع خون پس از بریدن و سوزاندن رگ ها بوسیله لیزر است. اشعه لیزر می تواند عروق خونی ناحیه مقعد را بازسازی کرده و از خونریزی حین عمل جلوگیری کند. همین ویژگی لیزر به جراح کمک می کند تا موضع تحت درمان را به وضوح ببیند و رگ های بواسیری بطور کامل سوزانده شود.
 به علاوه نداشتن درد و ناراحتی و عدم نیاز به گذراندن دوران نقاهت طولانی، از مهم ترین مزایای درمان بواسیر با لیزر به شمار می رود که بیماران را برای انتخاب این روش ترغیب می کند. پس از انجام این عمل، بیمار می تواند به زندگی عادی خود برگردد.

منبع: وانانیوز


ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان