چرا باید بواسیر را با لیزر درمان کرد؟

#1
عمدتاً این بیماری محصول یبوست مزمن، رابطه جنسی مقعدی، زایمان، بارداری، کهولت سن و یا جابه جایی اشیاء سنگین است، اما هر عامل دیگری نیز می تواند در ایجاد این بیماری نقش داشته باشد.بواسیر به طور کلی به متورم شدن و کشیدگی سیاهرگ ها یا شبکه ای از عروق به نام هموروئید گفته می شود که می تواند موضعی متورمی را در کانال مقعد و یا خارج از آن پدید آورد.
بواسیر با راهکارهای مختلفی از جمله  رابربند، اسکلروتراپی، جراحی، دارو و ... درمان می شود. اما هیچ یک از این روشها به اندازه لیزر موثر نیستند و معمولاً بیماران در انتخاب روش درست تردید دارند، تصمیم گرفتیم در این باره مقاله ای را منتشر کنیم تا شما را با تمام نکات و جزئیات مربوط به این درمان و مزایای آن نسبت به دیگر روشهای آشنا کنیم.
جراحی بواسیر با لیزر چیست؟
در این روش بجای استفاده از تیغ جراحی درمان توسط لیزر انجام می شود و موضع را برش می دهند. 
برای شروع درمان بیمار به روی شکم دراز کشیده و برای کاهش استرس به بیمار بی حسی تزریق می شود. فرایند عمل در کمتر از یک ساعت انجام شده و پس از آن معمولاً موضع بخیه زده نمی شود. میزان درد و خونریزی بیمار در طی عمل بسیار کم است. پس از انجام لیزر بیمار می تواند به محیط کار یا منزل باز گردد، اما بهتر است رانندگی نکند و یک نفر همراه داشته باشد. دوره نقاهت این درمان کوتاه بوده و معمولاً جای زخم در طی چند روز و به سرعت بهبود می یابد.  به طور کلی دو نوع لیزر داریم :

لیزر مادون قرمزلیزر مادون قرمز یا IRC نوع ضعیف تری از لیزر است که بافت را برش نمی دهد. این نوع لیزر توسط پروب مخصوص بر روی موضع و بر روی رگ بالای هموروئید تابیده می شود. این اشعه موجب انقباض و انبساط رگ شده تا در نهایت مسیر خونرسانی به سیاهرگ قطع شود. در نتیجه این امر بافت بواسیری خشک شده و در طی چند روز از بین می رود.
لیزر CO2لیزر CO2 از ترکیب گاز CO2 و جریان الکتریکی به دست می آید. این اشعه قدرت مند، می تواند موضع بواسیری را بدون خطر برش داده و جدا کند و جایگزین مناسبی برای تیغ جراحی باشد. پرتوهای لیزر کوتاه بوده و پزشک می تواند به راحتی موضع را مشاهده نماید، در نتیجه احتمال خطا و یا آسیب به نواحی اطراف وجود ندارد.
 یکی از خصوصیات لیزر ترمیم همزمان اعصاب و رگ های آسیب دیده با برش موضع است. از طرفی دیگر اشعه لیزر موضع را ضد عفونی کرده و از عفونت پیشگیری می نماید.
از مزایای درمان بواسیر با لیزر نسبت به دیگر روشها می توانیم به این موارد اشاره کنیم:
  • عمل با لیزر بدون احساس درد یا خونریزی انجام میشود.
  • لیزر درمانی سرپایی و سریع و محدودیت های بستری در بیمارستان را ندارد.
  • نیازی به بیهوشی ندارد، در نتیجه مناسب برای بیمارانی است که به هر دلیلی نمی توانند بیهوشی دریافت کنند.
  • این درمان جای زخم های آزار دهنده ای به جای نمیگذارد.
  • لیزر سرعت بهبودی را افزایش می دهد.
  • لیزر به بافت های اطراف به خصوص اسفنکتر آسیبی وارد نکرده و خطراتی مثل بی اختیاری را به همراه ندارد.
  • این درمان روشی قطعی بوده و موجب میشود، برای همیشه از این بیماری آزار دهنده خلاص شوید.
  • در مقایسه با سایرین از هزینه مناسب تری برخوردار است.
    www.fardanews.com


بیچشک مجله موفقیت و سلامتی
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان