سریع ترین روش های درمان بواسیر

#1
به نقل از نمناک
نشانه های هموروئید با توجه به پیچیدگی بیماری و زمانی که از شروع آن گذشته می توانند تغییر کنند. از شاخص ترین نشانه های بواسیر خارجی می توان به احساس درد در ناحیه آنال، خونریزی یا مشاهده خون روشن روی مدفوع، خارش و سوزش شدید، احساس دفع ناکامل مدفوع و توده های برآمده در اطراف مقعد است.
اما دلایل ابتلا به این عارضه چیست و چگونه می توانیم از آن پیشگیری کنیم؟ عواملی مثل وزن بالا، اسهال و یبوست مداوم، زور زدن هنگام دفع مدفوع، کم تحرکی و نشستن های طولانی و حتی ژنتیک می توانند زمینه بروز بواسیر خارجی و داخلی را فراهم کنند. در واقع ایجاد هرگونه فشار بیش از حد در رکتوم و مقعد می تواند به ایجاد بالشتک های بواسیری منتهی شود.
اگر این علائم را مشاهده کردید حتما در اولین فرصت به دکتر متخصص مراجعه کنید و علت آن را پیگیری کنید. نمی توان به طور قطع علل مشاهده این علائم را، بواسیر یا هموروئید عنوان کرد چون نشانه ای مثل خونریزی از مقعد میتواند دلیل دیگری هم داشته باشد. برای تشخیص بواسیر خارجی پزشک ابتدا تمام علائم بیمار را به طور کامل بررسی می کند. سپس با معاینه بالینی، بیماری به راحتی تشخیص داده می شود و نیازی به انجام آزمایشات یا معاینه داخل رکتوم نیست. تشخیص و درمان سریع بواسیر خارجی در کلینیک پایتخت توسط پزشکان مجرب و کادری حرفه ای صورت می گیرد و این مرکز آماده ارائه خدمات درمانی به شما بیماران عزیز می باشد.
یکی از پیامدهای جدی نگرفتن درمان بواسیر خارجی و تأخیر در شروع اقدامات درمانی، ترومبوزه شدن هموروئید است. تشکیل لخته خون در زائده بواسیری می تواند درد زیادی ایجاد کند و احتمال ایجاد خونریزی را افزایش دهد. بیماران با قرار گرفتن در چنین شرایطی به دنبال روش هایی برای درمان سریع بواسیر خارجی هستند تا هرچه زودتر از درد و ناراحتی این عارضه خلاص شوند.
درمان قطعی بواسیر خارجی
 
 در زمان استفاده از روش های درمان بواسیر خارجی بدون جراحی، باید به شدت این علائم توجه کنید و اگر بعد از یک هفته هیچگونه بهبودی احساس نکردید، روش های پزشکی درمان این عارضه را جایگزین کنید. گاهی بیماران زمانی طولانی را به درمان خانگی بواسیر اختصاص می دهند که همین بی توجهی باعث پیشرفت و گسترش بیماری خواهد شد. چند مورد از بهترین روش های درمان سریع بواسیر خارجی، که به عنوان درمان قطعی شناخته می شوند را در ادامه شرح خواهیم داد:
 درمان بواسیر با اسکلروتراپی: استفاده از روش اسکلروتراپی برای رفع التهاب هموروئید و برگرداندن رگ های بواسیری به حالت اولیه است. تزریق یک ماده شیمیایی به عروق بواسیری، تورم آنها را کاهش داده و باعث کوچک شدن این رگها خواهد شد. اسکلروتراپی یکی از روش های قدیمی درمان سریع بواسیر خارجی و داخلی است که به صورت سرپایی انجام میشود.
 بوتاکس هموروئید : این روش برای درمان فوری درد بواسیر و معمولا همراه با روش های جراحی هموروئید مورد استفاده قرار می گیرد. بوتاکس هم مشابه روش اسکلروتراپی تزریق نوعی سم به عروق بواسیری است که عضلات این ناحیه را موقتاً فلج می کند. بوتاکس هم یکی از روش های سرپایی است که درد و خونریزی به همراه ندارد.
 درمان قطعی و سریع بواسیر خارجی با لیزر: روشی نوین برای درمان بواسیر خارجی بدون جراحی است که در مقایسه با سایر روش های درمانی، دارای مزایای بی شماری است. در عصر حاضر تقریباً جراحی های معمولی جای خود را به روش لیزر درمانی داده و بیماران برای درمان سریع بواسیر خود، روش لیزر را به جراحی های دردناک ترجیح می دهند. لیزر هموروئید بدون درد و خونریزی و به صورت سرپایی انجام می شود. مدت زمان جراحی با لیزر کمتر از یک ساعت بوده و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نمی باشد. یکی از فاکتورهای مهم در روش لیزر، عدم بازگشت مجدد بیماری است. به علاوه در این درمان هیچ آسیبی به بافت اطراف هموروئید نمی رسد و عوارضی به دنبال نخواهد داشت.


ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان