شیر مادر به همراه غذای کمکی

باسلام خدمت کارشناس محترم
دخترم 17اسفند چهار ماهش تمام میشه ومیره تو5ماه میخوام از چند روز دیگه غذای کمکی بهش بدم آیا کار درستی هست؟
زمان تولد قدش50بوده و وزنش 3کیلو و550بوده والان وزنش 7کیلو و500گرم هست و قدش 63. میتونم شروع کنم غذای کمکی رو ؟فقط شیر خودم رو میخوره
و سوال دومم هر چه به دخترم شیر میدم میخوره احساس میکنم شیرم براش کمه. از کجا بفهمم شیر به تنهایی کافی هست وسیر میشه؟

ممنونم از وقت گرانبهاتون

خدایا بحق محمد وعلی وفاطمه وحسن وحسین (ع) مواظب نور چشم ما باش . . . سپردمش به خدا

Re: شیر مادر به همراه غذای کمکی

سلام اری جون ماشا .. ب دحتر نازت چه رود 4 ماهش تموم شد ان شا... همیشه تنش سلامت باشه
به نظر من اگه می تونی تا پایان 6 ماهگی شیر خودتو بره جون اگه غزای کمکی زود شروغ کنی شاید دیگه شیرتو نخوره واونم حیفه
چون ورنش خوبه یعنی شیرت براش کافیه که خوب تونسته وزن یگیره
بوس برا ایه خانم
اگه تونستی غکس هم برار
یا امام حسین کمکم کن

سلام آزی جون
پسر منم دقیقا پایان چهارماهگیش وزنش 7500 بود و دکترش گفت خیلی خوب داره از شیرت وزن میگیره حیفه صبر کن تا پایان شش ماهگی. اینجوری گوارشش هم تکامل بیشتری برای پذیرش غذا پیدا میکنه. دکتر گفت بچه هایی که از شیر مادر خوب وزن نمیگیرن براشون زودتر غذای کمکی رو شروع میکنیم. من ازاینکه شش ماهگی غذاشو شروع کردم خیلی راضی بودم هیچ مشکل گوارشی مث دلدرد یا یبوست پیدا نکرد.به نظر منم عجله نکن عزیزم.
وقتی خداوند از پشت دستانش را روی چشمانم گذاشت
از لای انگشتانش آنچنان محو دیدن دنیا شدم
که فراموش کردم منتظر است تا نامش را صدا کنم...

آزی نوشته شده:باسلام خدمت کارشناس محترم
دخترم 17اسفند چهار ماهش تمام میشه ومیره تو5ماه میخوام از چند روز دیگه غذای کمکی بهش بدم آیا کار درستی هست؟
زمان تولد قدش50بوده و وزنش 3کیلو و550بوده والان وزنش 7کیلو و500گرم هست و قدش 63. میتونم شروع کنم غذای کمکی رو ؟فقط شیر خودم رو میخوره
و سوال دومم هر چه به دخترم شیر میدم میخوره احساس میکنم شیرم براش کمه. از کجا بفهمم شیر به تنهایی کافی هست وسیر میشه؟

ممنونم از وقت گرانبهاتون
چنانچه از روی نمودار رشد، رشدی نرمال بوده و نیز دفعات ادرار و مدفوع کافی دارد؛ از سیر شدنش مطمئن می شویم.
نظرات متفاوت است و برخی از متخصصین در 5 ماهگی شروع می کنند اما شروع پیش از پایان 6 ماهگی، از آنجا که ریسک اسهال و آلرژی را بالا می برد بنابراین بهتر است تا این زمان فقط شیر مادر و در صورت ناکافی بودن شیر خشک اضافه شود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تغذيه با شير مادر و يا شيشه شير”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان