سیگار و شیردهی

سلام و خسته نباشید

من قبل از بارداری سیگار میکشیدم بعد از بارداری هم به تجویز پزشکم روزی یک تا دو نخ میکشیدم ولی بعد از به دنیا اومدن پسرم دیگه سیگار نکشیدم چون شیر خودم و میدادم البته به خاطر اینکه شیر من کافی نبود از شیر کمکی هم استفاده میکرد تا دو روز پیش به دلیل شرایطی که پیش اومد و من خیلی عصبی بودم دوباره سیگار کشیدم تا امروز ولی توی این دو روزه شیر خودم و به بچه ندادم حالا سوالم این هست آیا میتونم دوباره شیر خودم و بدم و اینکه چقدر زمان باید بگذره تا بتونم دوباره شیر بدم ؟؟؟

سلام
ترانه عزیز! همانطور که می دانید
وجود دود سیگار در اطراف نوزاد حتی اگر مادر هم سیگار نکشد احتمال افزایش سندروم ناگهانی مرگ نوزاد را بالا می برد. یکی از اجزای مضر موجود در سیگار نیکوتین است. با کشیده شدن سیگار توسط مادر، نیکوتین و سایر مواد زیان آور موجود در سیگار مستقیما وارد شیر مادر شده و بچه با خوردن شیر مستعد ابتلا به انواع بیماری ها می شود.
اگر مادر مرتب سیگار بکشد، بچه با خوردن شیر دچار تهوع، استفراغ، شکم درد و اسهال می شود.تولید شیر کاهش یافته و تغذیه بچه نیز با مشکل روبه رو می شود.
http://www.koodakaneh.com/ContentFood.aspx?ID=107
اما در صورتی که مادر آنرا کنار گذاشته باشید البته امید داریم که این عوارض نوزاد را دچار نکند.
اما به هر حال عوارض در حدی هست که مراقب باشیم یکبار هم تکرار نشود.
مراقب خودتون و نی نی باشید در این راه هم آرام باشید و به خدا توکل کنید!
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تغذيه با شير مادر و يا شيشه شير”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان