از خواب پریدن نوزاد...

سلام کارشناس محترم
کودک من الان 2 ماه و نیمش هست و از وقتی واکسن دو ماهگی رو زده گاهی اوقات که خوابه مدام از خواب میپره و دوباره خوابش میبره این حالت حتی در سکوت مطلق اتفاق میفته ، قبلا اگر صدایی میومد اینطور میشد ولی الان در سکوت هم اتفاق میفته . اگر به شکم بخوابونمش خوابش عمیق میشه و دیگه نمیپره ولی اگر به پشت بخوابه همش تکون میخوره یا یهو از خواب میپره. البته این حالت همیشگی نیست بلکه گاهی اتفاق میفته. از خواب پریدنش پشت سرهم هست یعنی اگه از خواب پرید دوباره خوابش میبره و بلافاصله دوباره میپره آیا این حالتا طبیعیه؟!!!! :? :?

وقتی خداوند از پشت دستانش را روی چشمانم گذاشت
از لای انگشتانش آنچنان محو دیدن دنیا شدم
که فراموش کردم منتظر است تا نامش را صدا کنم...

Re: از خواب پریدن نوزاد...

سلام صبا جون.خوبی؟دخترمنم همینطوره.من قران هم بالا سرش میذارم...بااینکه خوابش میاد و بقول شما محیط هم ارومه ازخواب میپره و دائم تکون میخوره
من به دکترش که گفتم گفت موردی برا بیقراریش نمی بینم... دیفن هیدرامین داد..گفت سه تا پنج شب درصورت بیقراری بده

Re: از خواب پریدن نوزاد...

sa89324ba نوشته شده:سلام کارشناس محترم
کودک من الان 2 ماه و نیمش هست و از وقتی واکسن دو ماهگی رو زده گاهی اوقات که خوابه مدام از خواب میپره و دوباره خوابش میبره این حالت حتی در سکوت مطلق اتفاق میفته ، قبلا اگر صدایی میومد اینطور میشد ولی الان در سکوت هم اتفاق میفته . اگر به شکم بخوابونمش خوابش عمیق میشه و دیگه نمیپره ولی اگر به پشت بخوابه همش تکون میخوره یا یهو از خواب میپره. البته این حالت همیشگی نیست بلکه گاهی اتفاق میفته. از خواب پریدنش پشت سرهم هست یعنی اگه از خواب پرید دوباره خوابش میبره و بلافاصله دوباره میپره آیا این حالتا طبیعیه؟!!!! :? :?
سلام احتمالاً دل درد یا کولیک روده هاش موجب این مساله می شه و که وقتی به شکم می خوابانیدش مشکلی ندارد.
اما توجه کنید که به شکم خوابانیدن کودک به صلاح نیست و برای او خطرناک است. نهایتاً به پهلو بخوابانید.
تب یا گرسنگی هم اگر ندارد نگرانی ندارد. عرق نعناع برای رفع نفخ احتمال توسط مادر مصرف شود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد و تكامل در كودكان”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان