کوچولوی ناز من

با سلام من یه کودک 15 ماهه دارم که کم اشتهاست از بدو تولد کم میخوره و شده روزهایی که اصلا نمیخوره یادمه ژارسال همین موقع تب کرده بود و مدام داد میزد اما سرماخوردگی هم نداشت دکتر که بردمش گفت از ضعف و گرسنگی تب کرده
شیر خودم کم بود و8جور شیر خشک کمکی هم امتحان کردم نخورد که نخورد تا اینکه 8 ماهگی دکتر بهش سیژروهژتادین داد یک چهارم قرص تا شاید هم روزها بخوره هم بخوابه چون 8 ماهگی 8 کیلو بودو روزا غیر بغلم اونم کمتر از یک ساعت جای دیگه ای نمیخوابید اون قرص اثر کردو بچه یک کیلو زیاد شد اما قرصوکه قطع کردیم باز روز از نو و روزی از نو.خیلی زجر کشیدم تا این بچه رو بزرگ کنم اونم فقط بخاطر خوردنش
نمیدونید چه ویتامینهایی که بهش نمیدم که بلکه یه ذره بخوره
سندروس دادم بیبی جویس دادم آسماویت دادم واین آواخر دارم بهش ویتاریکس میدمکه همشون برای بچه های باسن بالاتر از 2ساله اما دکترا براش مینویسن نمیدونم این بچه رو چیکار کنم؟
این آخرین باری بردمش پیش یه متخصص دیگه گفت اگه بچت کم اشتهاست و مدفدعش بوی خیلی بدی داره از میکروبهای رودشه که کم اشتهاست و واسش میترونیدازول به همراه جینکو ویتون و ویتامین ای نوشت که میترسم بهش بدم
بچه منم هنوز ده کیلوه درحالیکه موقع تولد وزن خوبی داشت 3800 تقریبا
به زور بهش شیر پاستوریزه پرچرب هم میدم اما هرروز فقط یه پاکت کوچیک رو صبح تا شب میخوره
لازم به ذکره که از 8ماهگی حتما ماهی یکبار سرمارو میخوره نمیدونم چرا؟
تازه 3تا دندون در اورده و خیلی کم اشتهاتر هم شده.دندون که نداشت بهتر بود
نی نی منم تازه به کمک اشیا بلند میشه و با کمک ما راه میره و تنهایی بیشتر از 3یا4 قدم نمیتونه به نظرشما اینا طبیعیه؟
درضمن من تمام طرفندهای پخت غذاهای رنگی و بیرنگ و کم چرب وپرچرب و خلاصه همه جوره امتحان کردم این بچه هم کامل میکس شده نمیخوره هم درسته درسته.یک چیزی حد وسط ایندو مث آش یا سوپ والسلام
قبلا میخورد ولی حالا لب به گوشتم نمیزنه
اگه ممکنه یکی به داد من برسه
هیچ کس جوابمو نمیده

سلام رها جان والا من زيادا ز قرصايي كه گفتي سر در نميارم ولي بچه داداش منم همينطوري بود لاغر كم غذا هيچي نميخورد داداشم دهنشو باز ميكرد مامانش غذارو تو حلق بچه ميريختن تازه بچه م گريه ميكرد تا 4 سالگي همين طوري بود الان 11 سالشه ماشالله ماشالله يه گرد و قلمبه اي شده كه نگو نگران نباش يه دكنر متخصص كودكان عالي پيدا كن تحت نظر همون باش قرصاي الكي هم به بچه نده گناه داره بعدا اينا اثر ميكنه مطمئن باش خوب ميشه بهش خاكشير بده بخوره اشتها اوره

مرثی مهدخت جونم بخاطر توجهت اما من مجبور بودم چون میترسیدم خدایی نکرده زبونم لال بچم سوتغذیه شه از بس که چیزی نمیخورد منم دوست ندارم به پاره ی تنم دارو بدم
بازم ممنونم
اگه راهنماییم کنین ممنون میشم چون تجربه کافی ندارم
درضمن منتظر پاسخ متخصص عزیزم هم هستم
مرثی

Re: کوچولوی ناز من

rahaa نوشته شده:با سلام من یه کودک 15 ماهه دارم که کم اشتهاست از بدو تولد کم میخوره و شده روزهایی که اصلا نمیخوره یادمه ژارسال همین موقع تب کرده بود و مدام داد میزد اما سرماخوردگی هم نداشت دکتر که بردمش گفت از ضعف و گرسنگی تب کرده
شیر خودم کم بود و8جور شیر خشک کمکی هم امتحان کردم نخورد که نخورد تا اینکه 8 ماهگی دکتر بهش سیژروهژتادین داد یک چهارم قرص تا شاید هم روزها بخوره هم بخوابه چون 8 ماهگی 8 کیلو بودو روزا غیر بغلم اونم کمتر از یک ساعت جای دیگه ای نمیخوابید اون قرص اثر کردو بچه یک کیلو زیاد شد اما قرصوکه قطع کردیم باز روز از نو و روزی از نو.خیلی زجر کشیدم تا این بچه رو بزرگ کنم اونم فقط بخاطر خوردنش
نمیدونید چه ویتامینهایی که بهش نمیدم که بلکه یه ذره بخوره
سندروس دادم بیبی جویس دادم آسماویت دادم واین آواخر دارم بهش ویتاریکس میدمکه همشون برای بچه های باسن بالاتر از 2ساله اما دکترا براش مینویسن نمیدونم این بچه رو چیکار کنم؟
این آخرین باری بردمش پیش یه متخصص دیگه گفت اگه بچت کم اشتهاست و مدفدعش بوی خیلی بدی داره از میکروبهای رودشه که کم اشتهاست و واسش میترونیدازول به همراه جینکو ویتون و ویتامین ای نوشت که میترسم بهش بدم
بچه منم هنوز ده کیلوه درحالیکه موقع تولد وزن خوبی داشت 3800 تقریبا
به زور بهش شیر پاستوریزه پرچرب هم میدم اما هرروز فقط یه پاکت کوچیک رو صبح تا شب میخوره
لازم به ذکره که از 8ماهگی حتما ماهی یکبار سرمارو میخوره نمیدونم چرا؟
تازه 3تا دندون در اورده و خیلی کم اشتهاتر هم شده.دندون که نداشت بهتر بود
نی نی منم تازه به کمک اشیا بلند میشه و با کمک ما راه میره و تنهایی بیشتر از 3یا4 قدم نمیتونه به نظرشما اینا طبیعیه؟
درضمن من تمام طرفندهای پخت غذاهای رنگی و بیرنگ و کم چرب وپرچرب و خلاصه همه جوره امتحان کردم این بچه هم کامل میکس شده نمیخوره هم درسته درسته.یک چیزی حد وسط ایندو مث آش یا سوپ والسلام
قبلا میخورد ولی حالا لب به گوشتم نمیزنه
اگه ممکنه یکی به داد من برسه
هیچ کس جوابمو نمیده
رها جان! دو حالت داریم: یا اینکه کودک شما مشکل کم اشتهایی دارد و درمانگرانش هم این قضیه رو تائید می کنند که اگر اینطور است باید بیشتر به دنبال علت باشیم و نه درمان. یعنی متخصصی که تشخیص حاذقانه دارد کودکتون رو ویزیت کنند شاید از مشکلی رنج می برد.
حالت دم اینکه مشکل درونی ندارد و کم خوریش یا ارثی ست یا از اینکه که با گذشت زمان برطرف می شود یا به اصلاح عام بدغذاست و فقط غذاهای خاصی را می خورد.چه بسیار مادرانی که با کودکشون سر این مساله درگیرند.فقط باید مراقب بود که مورد اولی در کار نباشد!
اگر مورد دوم باشد در صورتی که روی نمودار قد و وزن نرمال باشد جای نگرانی نیست!
آیا اینطور است؟
كارشناس مامايي فيروز

نمیدونم والله من دخترمو نمیبرم بهداشت
دو تا دکتر مثلا حاذق میبرمش اونا هم این حرفهارو میگن
میگن وزنش فقط 1 کیلو کم داره
موندم چیکار کنم
این چند روزه راهم یه روز میخوره و یه روز نمیخوره
7ماهه که بود دوبار دکتر به خاطر کم وزنیش داد آزمایش ادرار و همه چی نرمال در اومد اما تازگیها نبردمش نمیدونم
مثلا چه جور ناراحتی رنج میبرد؟میشه واضح تر بگین؟
من خیلی نگران شدم
خواهش میکنم زود جواب بدین

سلام به همگی شما عزیزان و کارشناس محترم
میخوام به من کمک کنین
تورو خدا هرکی راهی چاره ای بلده به من کمک کنه
شیر من از اول کم بود ولی اواسط شیر دهی کمی بهتر شده بود
الان چند وقتیه احساس میکنم بازم کم شده این چند روزه هم از بس کمه که دخترم چندتا میک میزنه قورت میده و بعد گریه میکنه ازش میپرسم چرا گریه میکنی میگه نداره
اون یکی سینمو بهش میدم اونم همین شرایط
میترسم رفته رفته خشک بشه بچم دق کنه
آخه هنوز کوچیکه 15 ماهش تازه شده و فقط با میک زدن سینم میخوابه مخصوصا شبها
هرکی میتونه به من کمک کنه
از همتون ممنونم
شب میام تا از اطلاعاتتون استفاده کنم
و منتظر جواب کارشناس عزیزم هم هستم

آره گلم نت برداشتم از قسمتهای مهمش تا ببینم چیکار میتونم بکنم
آخه میدونی من میونه خوبی با شیر و حتی چای ندارم واسه اونم شیر خوبی ندارم انگاری
دیگه باید بخاطر نازنینم خودمو فداکنم چاره ندارم
دعام کن
بازم مرثی فدات شم ایشالله جبران کنم

rahaa نوشته شده:نمیدونم والله من دخترمو نمیبرم بهداشت
دو تا دکتر مثلا حاذق میبرمش اونا هم این حرفهارو میگن
میگن وزنش فقط 1 کیلو کم داره
موندم چیکار کنم
این چند روزه راهم یه روز میخوره و یه روز نمیخوره
7ماهه که بود دوبار دکتر به خاطر کم وزنیش داد آزمایش ادرار و همه چی نرمال در اومد اما تازگیها نبردمش نمیدونم
مثلا چه جور ناراحتی رنج میبرد؟میشه واضح تر بگین؟
من خیلی نگران شدم
خواهش میکنم زود جواب بدین
منظورم نقصی در سیستم گوارشی از بالا که بلع و ... باشد تا روده ها بود. اما اینطور که فرمودید کمبود وزنش 1 کیلو ست مطمئن شدم که مشکلی از این بابت ندارد. نگران نباشید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد و تكامل در كودكان”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان