اهمیت استفاده از صندلی ماشین برای کودکان ؛ بهترین صندلی ماشین و نحوه استفاده از آن

#1
حتما اگر باردار هستید و به دنبال تهیه سیسمونی برای نوزاد دلبندتان می باشید، از فروشگاه های بسیاری دیدن کرده اید. یکی از ضروری ترین وسایلی که تمام خانواده ها به دنبال انتخاب آن می باشند صندلی ماشین (خودرو) کودک است و مواردی که در خرید به آنها دقت می کنند استاندارد جهانی، ظاهر جذاب برای کودک، راحتی فرزند دلبندشان، قیمت مناسب و از همه مهم تر ایمنی کودک می باشد. همچنین خرید صندلی متناسب با اتومبیل و مناسب برای نوزاد تازه متولد شده بسیار مهم است که در سرتاسر دنیا خانواده ها از این اصول پیروی می کنند.
از بسیاری از مادر و پدرها نظرات مختلفی می شنوید، تحقیق می کنید و قصد دارید که یک صندلی ماشین خوب تهیه کنید.
پس پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب تمام اطلاعاتی که لازم دارید را به دست آورید...
 
 
صندلی ماشین کودک چیست و چه زمانی باید تهیه شود؟
صندلی ماشین ایمنی کودک ، که گاهی اوقات صندلی ایمنی نوزاد ، سیستم مهار کودک ، صندلی کودک ، صندلی خودرو یا صندلی ماشین نامیده می شود ، صندلی است که مخصوص محافظت از کودکان یا جلوگیری از حادثه دلخراش فوت ناگهانی آن ها در هنگام برخورد با وسایل نقلیه دیگر و یا حوادث غیر مترقبه جاده ای طراحی شده است.
معمولاً این صندلی ها توسط والدین به فکر، خریداری و نصب می شوند. این صندلی ها به طور استاندارد از زمان بدو تولد (دوماه) برای استفاده کودکان توصیه می شوند. لازم به ذکر است که از کریر نوزاد تا یک سال اول ( 13 کیلوگرم) می توان به عنوان صندلی ماشین استفاده کرد.
سیسمونی و پوشاک شمیم همواره انواع صندلی های ماشین کودک را با بهترین و استانداردترین برندهای روز دنیا برای امنیت و راحتی کودکان شما عزیزان عرضه می کند.
جالب است بدانید در کشورهای اروپایی، زمانی که کارهای ترخیص از بیمارستان نوزاد را انجام می دهید، اگر فاکتور خرید صندلی ماشین را به همراه نداشته باشید بیمارستان نوزادتان را تحویل نمی دهد!

بازه سنی استاندارد جهت استفاده از صندلی خودرو برای کودکان
همانطور که پیشتر ذکر کردیم، کودکان در بازه های سنی مختلف نیاز به استفاده از صندلی ماشین دارند. اما تا کی ؟!
در کشورهای اروپایی بازه زمانی استاندارد برای استفاده از صندلی ماشین از زمان بدو تولد تا 7 سال ضروری اعلام شده است و در حالت کلی می توانید از زمان نوزادی تا 12 سال برای کودک خود صندلی ماشین تهیه کنید.
صندلی های ماشین بسته به سن و وزن کودک شما به 3 گروه اصلی تقسیم می شوند:

گروه صفر مثبت 0+
این گروه شامل صندلی های ماشین نوزاد برای سنین 1 ماه (4 کیلوگرم) تا 15 ماه (13 کیلوگرم) می شود. طبق استاندار سازمان جهانی باید تا یک سال اول حتما صندلی کودک خود را رو به پشت نصب کنید. زیرا تا یک سال اول نوزاد شما هنوز ستون فقرات نرمی دارد و زمانی که شما صندلی را رو به جلو نصب می کنید، هنگام رد شدن اتومبیل از دست انداز یا ترمزهای ناگهانی نوزاد به جلو پرتاب می شود و ستون فقرات و مهره های گردنش آسیب می بیند. ولی در حالت نصب رو به پشت اینطور نیست.

گروه یک 1
در این گروه سنی شما می توانید صندلی را رو به جلو نصب کنید که کودکتان دید کاملی از فضای داخل خودرو داشته باشد. این روش برای کودکان با وزن 9-18 کیلوگرم در بازه سنی 9 ماه تا 4 سال مناسب می باشد.

گروه دو به علاوه سه 2/3
صندلی های این گروه با نام بوستر سیت نیز شناخته می شوند. در این گروه سنی صندلی ماشین های کودک شامل تغیبراتی می شوند. بعضی از آن ها دیگر حالت خواب ندارند یا به دو درجه منتهی می شوند. پشتی آنها معمولا محکم تر می باشد و متناسب با قد کودک تنظیم می شود. این صندلی ها برای کودکان در بازه سنی 15-36 کیلوگرم یا سن 4 تا 11 سال مناسب است.
همچنین می توانید صندلی هایی خریداری کنید که از بدو تولد تا 12 سالگی کودک را پوشش می دهند. می توان گفت این صندلی ها از نظر اقتصادی می به صرفه تر هستند و انتخاب اکثر خانواده ها می باشند.

نحوه درست نصب صندلی کودک در خودرو
صندلی های مخصوص کودک در اتومبیل به سه روش زیر نصب می شوند.
 
1. سیستم اتصال با ایزوفیکس Isofix.
ایزوفیکس isofix چیست؟
اتصالات ایزوفیکس isofix شامل دو عدد میله کوچک در داخل دو طرف صندلی عقب خودرو می باشند. این دو نقطه اتصال صرفا جهت نصب صندلی ماشین کودک در خودرو تعبیه شده اند. اگر از وجود آنها در اتومبیل خود آگاهی ندارید می توانید با سوال از راهنمای فروش صندلی ماشین بچه از این امر آگاه شوید. شما توسط نصب صندلی ماشین با ایزوفیکس روی خودرو در واقع آن را به بدنه ی اتومبیل متصل می کنید. در نصب با این روش، امکان هیچ گونه خلاصی برای صندلی کودک وجود ندارد.

ادامه مطلب اهمیت استفاده صندلی ماشین کودک در سایت سیسمونی شمیم


کلینیک اچ پی وی

لیزر هموروئید
ارسال پست

بازگشت به “رشد و تكامل در كودكان”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان