درد دندان در کودکان

#1
یکی از نکات مهم این است که دندان درآوردن و خارش لثه‌ها هیچ دردی ندارد. این موضوع در تحقیقاتی که بر روی فرایند دندان درآوردن کودکان و استاندارد‌هایی که برای درد نظر گرفته شده ثابت شده است. حتی دندان درآوردن و خارش لثه‌ها برای بچه‌ها آزار دهنده نیست. اما بسیاری از والدین با خیال درد زیاد کودکان در این دوران، راهکار‌هایی را برای درمان این درد در پیش می‌گیرند و اقداماتی را انجام می‌دهند که به جای کمک کردن به این فرایند بیولوژیک، به آن ضربه می‌زنند.
 بعضی از پدر و مادر‌ها برای برطرف کردن خارش دندان کودکشان به آن‌ها سیب و هویج می‌دهند که بسیار بهتر از دندان گیر است. اما باید بدانید که این کار ممکن است در بچه‌ها منجر به خفگی شود بنابر این لازم است که یک عضو بزرگتر خانواده که حواسش هم به شدت جمع باشد، در موقعی که بچه سیب یا هویج را می‌جود، او را زیر نظر بگیرد تا تکه‌های این میوه‌ها به گلویش نپرد.
 وی درباره دندان گیر‌ها و استفاده از آن‌ها برای کودکان می‌گوید: «استفاده از دندان گیر‌ها به شرطی که کاملا بهداشتی باشند و از جنسی تهیه شده باشند که به راحتی شستشو، جوشانده و استریل شوند مانعی ندارد و فرم دندان بچه‌ها را هم خراب نمی‌کند. اما چون دندان گیر‌ها معمولا بهداشتی نیستند و از جنس خوب تهیه نشده اند، استفاده از آن‌ها نیز توصیه نمی‌شود. باید بدانید که بچه‌ها معمولا وقتی خارش لثه داشته باشند، هر وقت به آن‌ها دندان گیر بدهید آن را می‌گیرند و زمان مشخصی برای این کار ندارند.»
 هتل آستریا کرملین پالاس آنتالیا هتل میراکل ریزورت آنتالیا هتل اورنج کانتی کمر آنتالیا هتل هالدی وان  هتل گرانادا لاکچری آنتالیا


ارسال پست

بازگشت به “رشد و تكامل در كودكان”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان