چند خاصیت مهم عرق نعنا

#1
همه‌ی ما با عرق نعنا آشنا هستیم. از کودکی هر زمان که دل‌درد و دل‌پیچه می‌گرفتیم، کمی عرق نعناع می‌خوردیم که مثل آب روی آتش عمل می‌کرد و درد معده را از بین می‌برد. در این مقاله به بررسی بعضی از خواص عرق نعناع می پردازیم.ارزش غذایی نعناعهر ۱۰۰ گرم نعناع تازه از مواد زیر تشکیل شده است:
  • ۴۳ کالری انرژی
  • ۸۶.۴ گرم آب
  • ۳.۸ گرم پروتئین
  • ۵.۳ گرم کربوهیدرات
  • ۹.۵ میلی گرم آن
  • ۲۱۰ میلی گرم کلسیم
فولات موجود در نعناع برای کسانی که فقر آهن دارند، مفید است. مقدار کم پتاسیم موجود در آن نیز به بهبود فشار خون کمک می‌کند. گیاه نعناع به دلیل داشتن ویتامین‌های B3، B2، B1 خاصیت اشتهاآوری نیز دارد.

تصویر

خواص عرق نعناع برای دل درد و سرماخوردگی
عرق نعنا تقویت کننده معده است و به هضم و سنگینی آن نیز کمک می‌کند. به دلیل خاصیت ضد نفخ بودن عرق نعنا، مصرف یک استکان از آن قبل از خوردن غذاهایی مثل آب‌گوشت که دارای حبوبات هستند، توصیه می‌گردد.
بسیاری از افرادی که مبتلا به مشکلات گوارشی مثل نفخ یا سنگینی معده هستند، می‌توانند از خواص معجزه‌‌آسا عرق نعناع بهره‌مند شوند. البته افرادی که سوزش معده دارند باید با نظر پزشک عرق نعنا مصرف کنند؛ چرا که سوزش معده ناشی از شل شدن عضلات سر معده است و عرق نعناع با خاصیت اسپاسمی که دارد، این مشکل را تشدید خواهد کرد.
اسانس نعناع علاوه بر داشتن خواص میکروب زدایی و ضدعفونی کننده، برای رفع گرفتگی بینی نیز موثر است. اسید رزمارینیک موجود در گیاه نعناع، مجاری تنفسی را باز کرده و حتی می‌تواند در برطرف کردن عارضه‌هایی مثل آسم و آلرژی نیز موثر باشد.

در مورد دادن عرق نعنا به نوزادان، به خصوص نوزادان کولیکی، نظرات مختلفی وجود دارد. بعضی از پزشکان می گویند از 3 ماهگی به بعد می توان میزان بسیار کمی عرق نعنا به نوزاد داد و بعضی با این موضوع مخالف هستند. برای پیش گیری از خطرات احتمالی بهتر است حتما در این مورد با پزشک کودک خود مشورت کنید و نظر او را بپرسید. در صورتی که پزشک با این موضوع موافقت کرد، می توانید از طریق این سایت و صفحه فروش عرق نعنا یکی از بهترین عرق نعناع های موجود تولید کاشان را برای کودک دلبندتان تهیه کنید.


ارسال پست

بازگشت به “رشد و تكامل در كودكان”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان