سونوگرافی

باعرض سلام من۱۸سالمه هرچندماه یکبار پریودمیشم واخرین پریودیمم دوهفته طول کشیدجوری ک یالکه بینی داشتم یاخونریزی زیادمیریم جواب سونوگرافیم این بودکه: اکوی میومترهوموژن است ضخامت آندومتر ۵م م اندازه تخمدان ها بزرگتراز طبیعی و حاوی فولیکول های متعدد ریز هستند(احتمالpco)
مشکلم رو برام توضیح میدین لطفاً

Re: سونوگرافی

باسلام .۲۵ سال دارم دوساله ازدواج کردم اما اقدام به بارداری نداشتم .چند ماه اینده قصد دارم اقدام کنم .سیکل پریود هام حدودا ۲۳ و۲۴ روزه هست .بعد از پریود روز ۹ دوره ام دلدرد سمت چپم دارم که چند ساعتی اذیتم میکنه بعدش کمتر میشه دردش .ترشح سفیدم همزمان دارم .دیروز که روز ۱۴ دوره ام بود سونو دادم برا چکاب نمای سونو گرافیک pco .تعداد فولیکول ریز و فولیکول سمت راست ۹ و چپ ۷ .ایا بنده امکان بارداری ندارم ؟؟؟ممکنه تخمک ازاد کرده باشم اما روز ۱۴ مشخص نشده باشه؟؟؟یعنی اصلا تخمک گذاری ندارم ؟؟
آخرین ويرايش توسط 2 on Ahmadi58372, ويرايش شده در 0.

Ahmadi58372 نوشته شده:باسلام .۲۵ سال دارم دوساله ازدواج کردم اما اقدام به بارداری نداشتم .چند ماه اینده قصد دارم اقدام کنم .سیکل پریود هام حدودا ۲۳ و۲۴ روزه هست .بعد از پریود روز ۹ دوره ام دلدرد سمت چپم دارم که چند ساعتی اذیتم میکنه بعدش کمتر میشه دردش .ترشح سفیدم همزمان دارم .دیروز که روز ۱۴ دوره ام بود سونو دادم برا چکاب نمای سونو گرافیک pco .تعداد فولیکول ریز و فولیکول سمت راست ۹ و چپ ۷ .ایا بنده امکان بارداری ندارم ؟؟؟ممکنه تخمک ازاد کرده باشم اما روز ۱۴ مشخص نشده باشه؟؟؟یعنی اصلا تخمک گذاری ندارم ؟؟
سلام برای ماه بعد با توجه به سیکلهای کوتاهتون زودتر سونو دهید حدود همان 9 ام سیکل
با توجه به نمای تخمدان پلی کیستیک، ممکن است جهت تحریک تخمک گذاری نیاز به دارو داشته باشید
اما نگران نباشید روتین است و زود نتیجه می گیرید ان شاء الله
كارشناس مامايي فيروز

امروز سونو گرافی 35 هفته بودم که
Bpd=82 رو 33 هفته و 2 روز گفته
Fl=70 رو 35هفته و 6روز
Ac=317 رو 35 هفته و 5 روز
Hc=312 رو 34 هفته و 6 روز
نشون داده.تو سونو غربال اول و دوم همه چی نرمال بوده
فقط afl 75 mm بوده که دکتر دستور بستری دادن.واسه قطر سرش بهم بگید که مشکلش چیه

امروز سونو گرافی 35 هفته بودم که
Fl=70 رو 35هفته و 6روز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
Ahmadi58372 نوشته شده:باسلام .۲۵ سال دارم دوساله ازدواج کردم اما اقدام به بارداری نداشتم .چند ماه اینده قصد دارم اقدام کنم .سیکل پریود هام حدودا ۲۳ و۲۴ روزه هست .بعد از پریود روز ۹ دوره ام دلدرد سمت چپم دارم که چند ساعتی اذیتم میکنه بعدش کمتر میشه دردش .ترشح سفیدم همزمان دارم .دیروز که روز ۱۴ دوره ام بود سونو دادم برا چکاب نمای سونو گرافیک pco .تعداد فولیکول ریز و فولیکول سمت راست ۹ و چپ ۷ .ایا بنده امکان بارداری ندارم ؟؟؟ممکنه تخمک ازاد کرده باشم اما روز ۱۴ مشخص نشده باشه؟؟؟یعنی اصلا تخمک گذاری ندارم ؟؟
سلام برای ماه بعد با توجه به سیکلهای کوتاهتون زودتر سونو دهید حدود همان 9 ام سیکل
با توجه به نمای تخمدان پلی کیستیک، ممکن است جهت تحریک تخمک گذاری نیاز به دارو داشته باشیدخیلی ممنونم
اما نگران نباشید روتین است و زود نتیجه می گیرید ان شاء الله

Samaneh1831 نوشته شده:امروز سونو گرافی 35 هفته بودم که
Fl=70 رو 35هفته و 6روز
سلام عزیزم
در این جد اختلاف در هفته های پایانی بارداری غیر عادی نیست
اما کم بودن مایع آمنیوتیک علت بستری بوده است
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
Samaneh1831 نوشته شده:امروز سونو گرافی 35 هفته بودم که
Fl=70 رو 35هفته و 6روز
سلام عزیزم
در این جد اختلاف در هفته های پایانی بارداری غیر عادی نیست
اما شاخص مایع آمنیوتیک رو درست تایپ کردید؟ اگر بلی علت بستری کمی مایع آمنیوتیک بوده
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان