مصرف قرص مدروکسی پروژسترون

سلام من دوران پریودم ۳۰م هرماهه مهرماه ۳۰م شدم ولی برای آبان ماه به دلیل استرس بالا و داشتن رابطه جنسی در حد مالیدن بدون ریختن آب منی در روز ۲۶م مهرماه ( پیشاب نامزدمو اطلاع ندارم)تاریخ پریودم عقب افتاد و من مجبور به استفاده از قرص مدروکسی پروژسترون شدم و در ۱۰ آبان هم پریود شدم
پریودیم که تموم شد در روز ۲۴آبان دچار لکه بینی قهوه ای و صورتی رنگ به مدت یک روز شدم از ترس حاملگی از همون شب شروع به خوردن قرص مدروکسی کردم دارم دیوونه میشم یکی سوالمو جواب بده من تازه نامزد کردم میترسم حامله باشم. ایا ازمایش حاملگی بدم؟! از بیبی چک استفاده کنم؟! قرصمو ادامه بدم یا که قطع کنم؟! یبار هم این مشکل برام پیش اومد در زمان اسفند و فروردین امسال..

Re: مصرف قرص اورژانسی قبل پریود

mona1877440 نوشته شده:یساعت قبل پریودیم اورژانسی خوردم
بعد دوره پریوذیم مجدد خونریری دارم بخاطر مصرف قرص یا نه؟
سلام
عزیزم
اینطور که متوجه شدم رابطه ی مشکوکی قبل از شروع پریودتون داشتید که در کمتر از 72 ساعت قرص اورژانس را صحیح استفاده کردید
و سپس پریود شدید اما بعد اتمام پریود مجدد خونریزی دارید.
درسته؟
اگر بلی: قرص اورژانس یکی از عارضه هایش تغییر و بی نظمی در سیکل قاعدگی ست .
اما اگر درست مصرف نکردید باید آزمایش دهید
كارشناس مامايي فيروز

Re: مصرف قرص مدروکسی پروژسترون

Marhan نوشته شده:سلام من دوران پریودم ۳۰م هرماهه مهرماه ۳۰م شدم ولی برای آبان ماه به دلیل استرس بالا و داشتن رابطه جنسی در حد مالیدن بدون ریختن آب منی در روز ۲۶م مهرماه ( پیشاب نامزدمو اطلاع ندارم)تاریخ پریودم عقب افتاد و من مجبور به استفاده از قرص مدروکسی پروژسترون شدم و در ۱۰ آبان هم پریود شدم
پریودیم که تموم شد در روز ۲۴آبان دچار لکه بینی قهوه ای و صورتی رنگ به مدت یک روز شدم از ترس حاملگی از همون شب شروع به خوردن قرص مدروکسی کردم دارم دیوونه میشم یکی سوالمو جواب بده من تازه نامزد کردم میترسم حامله باشم. ایا ازمایش حاملگی بدم؟! از بیبی چک استفاده کنم؟! قرصمو ادامه بدم یا که قطع کنم؟! یبار هم این مشکل برام پیش اومد در زمان اسفند و فروردین امسال..
سلام
عزیزم مدروکسی کار پیشگیری از بارداری نمی کند.
پیشاب هم می تواند حاوی اسپرم باشد
بنابراین یا قبل از شروع هر کاری از کاندوم استفاده کنید یا قرص پیشگیری بخورید که کلا استرس نداشته باشید(فقط در ماه اول استفاده از قرص روی اثر پیشگیری اش حساب نکنید)
مدروکسی که از 14 سیکل شروع کردید رو می توانید تا 24 ام ادامه دهید و سپس قطع کنید که پریود شوید(البته تجویز قطعا با درمانگر بالینی شماست)
ولی بار بعد بدون تجویز مصرف نکنید
كارشناس مامايي فيروز

Re: مصرف قرص اورژانسی یگساعت قبل پریود

سلام یه ساعت قبل از پریودی یه قرص اچ دی خوردم و بعد هنگام نزدیک متوجه خروج آب خون شدم ولی توجه نکردیم و به سکس ادامه دادیم.
بعد از سکس هم دوباره یه قرص اورژانسی خوردم.
پریودی در حد قطره ای بودش و با درد شدید در قسمت واژن و زیر شکم.
الان 9 روز میگذره و من هنوز لکه بینی دارم.
به نظرتون بخاطر مصرف دو نوع قرص ضدبارداریه؟یا مشکل دیگه ای هستش؟

سلام یه ساعت قبل از پریودی یه قرص اچ دی خوردم و بعد هنگام نزدیک متوجه خروج آب خون شدم ولی توجه نکردیم و به سکس ادامه دادیم.

gallant نوشته شده:سلام یه ساعت قبل از پریودی یه قرص اچ دی خوردم و بعد هنگام نزدیک متوجه خروج آب خون شدم ولی توجه نکردیم و به سکس ادامه دادیم.
سلام
اگر در مجموع چند روز خونریزی قاعدگی را اصلا نداشته اید و همه در حد لک و ... آزمایش بارداری دهید.
اگر منفی بود به تاثیرات قرص شاید بتوان نسبت داد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 56 مهمان