فولیکول

با سلام خدمت کارشناس محترم.
من آخرین سیکلم ۳۲ روزه بود و امروز که روز شانزده پریودم بود سونوگرافی شدم و اندازه ی فولیکولم ۹ بود خواستم بدونم آیا با توجه به اینکه قرص متفورمین مصرف میکنم و با توجه به اینکه گفتید روزی دو سه میلیمتر رشد میکنه ممکنه که من چند روز آینده اندازه ی فولیکولم به حد نرمال برسه و این ماه باردار بشم؟
و اینکه آیا ممکنه یک ماه اندازه فولیکول کوچک و در ماه آینده با تغذیه ی مناسبتر اندازه ی اون به حد نرمال برسه؟

Re: فولیکول

سلام ازتون کمک میخوام من امروز رفتم سونو بهم گفتن در تخمدانها چند فولیکول نارس دیده میشه که بزرگترین اون در تخمدان راست۱۱×۱۲ میلیمتر و در تخمدان چپ۴×۶میلیمتر قطر داره من ناراحتم نمی دونه میشه بگین یعنی چی اینا من نمیتونم حامله شم یا اصلا باید چیکار کنم خیلی میترسم :(

ف ر ش ت ه نوشته شده:سلام ازتون کمک میخوام من امروز رفتم سونو بهم گفتن در تخمدانها چند فولیکول نارس دیده میشه که بزرگترین اون در تخمدان راست۱۱×۱۲ میلیمتر و در تخمدان چپ۴×۶میلیمتر قطر داره من ناراحتم نمی دونه میشه بگین یعنی چی اینا من نمیتونم حامله شم یا اصلا باید چیکار کنم خیلی میترسم :(
سلام
نگران نباشید
نهایتا با دارو تخمدان تقویت می شود سریع باردار می شوین انشالله
اگر اواسط سیکلتون بوده بله نیاز به تقویت دارد
كارشناس مامايي فيروز

سلام و خسته نباشین..من ۷ساله ازدواج کردم،و ازپارسال یعنی اردیبهشت ۹۶ تا مرداد۹۶ اقدام به بارداری کردم که نشد،البته عکس رنگی گرفتم و سونوی واژینال و تست پاپ اسمیردادم همه خوب بودند...ولی همسرم اسپرم ضعیفی داشت..بنا به دلایل شخصی دیگه اقدام برای بارداری نداشتم تا اردیبهشت ۹۷ که دکترم رو عوض کردم..و دوباره تست اسپرم همسرم دادند که این سری خیلی خوب بود،و. خودمم هم کلومفین و لتروزول خوردم و یه سری آمپول زدم بعد روز ۱۴پرید رفتم سونو که اونم خوب بود.در تخمدان راست چهارفولیکول به ابعاد ۲۳*۳۱ ۲۰*۲۶ ۲۱*۱۸ ۱۶*۱۸مم و در تخمدان چپ ۲۰*۱۶ رویت شد..مایع آزاد و ضایعه فضاگیر در حفره لگن مشاهده ن ش د.ضخامت اندومتر ۱۱میلیمتر ودرحد نرمال،ابعاد رحم ۳۲*۷۳ مم در حد طبیعی و اکوی میومتر یکنواخت است....سوالی داشتم لطفا راهنماییم کنین..۱.چرا دکتر بم آمپول hcgنداد یعنی یادش رفت؟۲.دکتر گفت ماه بعد اگه پرید شدی نیاز نیس بیا و مجددا اقدام برای بارداری کن چون این تخمکها هم برای ماه آینده تاثیر داره.ایا این حرف صحت داره؟
3.من پرید هرماه میشم ولی گاهی ۲۸روزه گاهی ۳۰روزه ،یه چندروز این ورواون وره..امروز روز ۲۰ام پرید هستم و درد پریدی دارم فک میکنم بازهم حامله نباشم...چرا بااینکه همه چی ظاهرا خوبه ولی من حامله نمیشم...حتی پارسال که اسپرم شوهرم ضعیف بود ولی خیلی هم فاجعه نبود

سلام نه اینکه همین فولیکولها بماند برای ماه بعد و ...
منظور اینکه بدن احتمالا برای ماه بعد هم فولیکول مناسب دارد و نیاز به داروی جدید و .. نیست
این آمپول هم برای کمک به بلوغ نهایی ست (اینطور نیست که اگر تزریق نشود شما حتما به مشکل بخورید . اما خوب در تجویزهای روتین سیکلهای تحریک تخمک گذاری جا دارد)
كارشناس مامايي فيروز

سلام،٣٧ سالمه و همسرم ٤٧ سالشه وزنم ٦٢ و قدم ١٥٥ است،٥ ساله كه ازدواج كردم و يك سال هست كه اقدام به بارداري كردم كه متاسفانه تحقق نيافت،در بهمن ٩٦ اي وي اف كردم كه سه عدد جنين داشتم و سوم اسفند ٩٦ جواب ازمايش منفي بود و از سوم اسفند ٩٦ تا امروز ٩٧/٣/٣١ كه سونو دادم هيچ دارويي مصرف نكردم و نتيجه سونوي من در روز ١٣ ام سيكل اين بود: يك عدد فوليكول ١٨/٥*١٦ داشتم و نوشته شده چندين فوليكول مارژينال (كمتر از ده عدد )در تخمدان چپ و راست به اندازه ٦-٤ ميليمتر ديده ميشه ،ضمنا در ازمايش AMH = 5 است و نوشته شده از ٥ بالاتر= PCOS ، پريودهاي من از زمان بلوغ هميشه جلو ميافتاد ولي از خرداد پارسال كه يادداشت كردم بين ٢٢ روز تا ٢٦ روز متغيره و هفت روز طول ميكشه ،ولي بعد از اي وي اف چندين دوره هست كه سيكل ٢٦ روزه است٠سوْال::::
ميخوام ببينم ايا من پلي كيستيك هستم؟ ايا درمان داره؟ ايا من تنبلي تخمدان دارم؟ايا ممكنه ديگه پريود نشم؟ ايا ميتونم دوباره اي وي اف كنم؟ ايا پلي كيستيك براي بارداري طبيعي يه مشكل بزرگه؟
ممنون ار شما
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان