سونوگرافی

سلام ممنون میشم سونوگرافی من رو چک کنین و بفرمایید که نیاز به جراحی هست یا با دارو حل میشه و مشکل چیه؟
رحم با ابعاد ۶/۲×،۳/۷×۴/۶ طبیعی
اکی میومتر طبیعی
ضخامت آندومتر ۴/۲ m
تخمدان راست ۲/۶×۲/۴ و کیست و ضایعه در تخمدان راست نیست
کیستی با جداره منظم و کاملا اکپلوسنت به ابعاد ۷/۲×۷/۱ cm در قسمت میانی لگن و مایل به چپ دیده می شود که مطرح کننده کیست تخمدان چپ است
در فضای کولدوساک مایع مشاهده نشد
:cry:

Re: سونوگرافی

باعرض سلام وخسته نباشید سن بارداری من براساس سونوnt۱۳هفته و۴روزه من متن سونوروارسال میکنم ممنون میشم پاسخ بدید:جفت marginal قدامی گرید l.
Nt:2.1 طول سرویکس به روش ابدومینال معادل ۳۳میلیمتر .
قابل ذکراست که امروزعصرآزمایش خون میخوام انجام بدم وبارداری دومه.طبیعی زایمان کردم.

بارداری و بیماری

سلام کارشناس عزیز..من دوروز از پریودیم گذشته بود ک بتا دادم86.46بود.الان دوروز گذشته و من دیروز دچار سرماخوردگی شدم.دیشب ابریزش بینی شدید داشتم.مجبورشدم قرص سرماخوردگی بخورم ک راحت بخابم.با وجوداینکه الان اول بارداریم هست.من برای درمان سرماخوردگی چ راه درمانی پیش بگیرم.لطفا بهم کمک کنید و من و راهنمایی کنید؟؟؟

سلام من ۱۷سالمه و ۴۵ماهه ازدواج کردم ومتاسفانه ازنفهمیتم ازروز اول نزدیکی باشوهرم حامله شدم و۴ماه حامله بودم که هروزم لکه بینی داشتم ویهو بچم توبیمارستان افتاد وبخاطره جفتم کورتاژشدم والان یک ماهه که بچمو ازدست دادم ولی شوهرم ازم بچه میخاد و۲ماه کامل الان ازمن جداست و من این دوماه اصلا نزدیکی نکردم باهاش و قراره که من ۴روزدیگه برگردم خونه شوهرم پریود شدم وخیلی دردداشتم رفتم دکترمتخصص زنان وزایمان که بهم گفت سنوگرافی بگیر رفتم سنو گرفتم که الان من کل سنو روبرای شمادکترمینویسم نوشته که ..رحم باموفیقت Arcuata ویاseptateرویت شد جهت افتراق تشخیص های فوق HSGتوصیه میشود.رحم باابعاد۶۴+۳۴میلمتر بااکوی میومتر هموژن مشاهده شد.درادنکسها ضایعه سولیدمشاهده نشد .
تخمدان راست سایزبزرگترازحدنرمال وحاوی فولکیول های ریز مطرح کننده PCOمی باشد تخمدان سمت چپ حاوی کیست هموراژیک به قطر 55م.م میباشند مایع درکلدوساک خلفی مشاهده نگردید اقای دکتر این یهنی چی یعنی من نمیتونم حامله بشم خیلی میترسم لطفا خوضیع کاملی به من بدید ممنون

Re: بارداری و بیماری

ati m نوشته شده:سلام کارشناس عزیز..من دوروز از پریودیم گذشته بود ک بتا دادم86.46بود.الان دوروز گذشته و من دیروز دچار سرماخوردگی شدم.دیشب ابریزش بینی شدید داشتم.مجبورشدم قرص سرماخوردگی بخورم ک راحت بخابم.با وجوداینکه الان اول بارداریم هست.من برای درمان سرماخوردگی چ راه درمانی پیش بگیرم.لطفا بهم کمک کنید و من و راهنمایی کنید؟؟؟
سلام
فقط استامینوفن ساده برای درد اگر شدید بود و...
میوه های حاوی ویتامین c فراوان
تا دوره آن بگذرد.
آب و مایعات مجاز زیاد مصرف کنید
شربت عسل و لیموترش
مراقب باشید قند خون شما نیافتد و همچنین ضعفتون رو با غذاهای مقوی جبران کنید.
در صورت تب کردن یا چرک داشتن حتما باید مراجعه کنید تا آنتی بیوتیک و ...دریافت شود(فقط تاکید کنید که مجاز باشد)
كارشناس مامايي فيروز

سلام من سونوی غربالگری اول رو دادم جواب سونو رو رو برایتان ارسال میکنم میشه توضیح بدبد وضعیت من در چه حدی است دکتر من فعلا مسافرت است به همین خاطر جواب رو واسه شما فرستادم. تصویر ساک بارداری با حدود منظم وراکسیون دسیدوای نرمال حاوی جنین زنده با FHR و اکتیویتی نرمال در کاویته رحمی مشاهده شد.
میزان AF نرمال مشاهده شد.
جفت قدامی مارژینال پرویا میباشد.
سن حاملگی بر اساس CRL 13W میباشد.
CRL=67mm
NT=1.6mm
NB=2.5mm
TR=normal
DV=norma
FHR=160
طول سرویکس=38 mm

ممنون از توجه شما

سلام و خسته نباشین..من ۷ساله ازدواج کردم،و ازپارسال یعنی اردیبهشت ۹۶ تا مرداد۹۶ اقدام به بارداری کردم که نشد،البته عکس رنگی گرفتم و سونوی واژینال و تست پاپ اسمیردادم همه خوب بودند...ولی همسرم اسپرم ضعیفی داشت..بنا به دلایل شخصی دیگه اقدام برای بارداری نداشتم تا اردیبهشت ۹۷ که دکترم رو عوض کردم..و دوباره تست اسپرم همسرم دادند که این سری خیلی خوب بود،و. خودمم هم کلومفین و لتروزول خوردم و یه سری آمپول زدم بعد روز ۱۴پرید رفتم سونو که اونم خوب بود.در تخمدان راست چهارفولیکول به ابعاد ۲۳*۳۱ ۲۰*۲۶ ۲۱*۱۸ ۱۶*۱۸مم و در تخمدان چپ ۲۰*۱۶ رویت شد..مایع آزاد و ضایعه فضاگیر در حفره لگن مشاهده ن ش د.ضخامت اندومتر ۱۱میلیمتر ودرحد نرمال،ابعاد رحم ۳۲*۷۳ مم در حد طبیعی و اکوی میومتر یکنواخت است....سوالی داشتم لطفا راهنماییم کنین..۱.چرا دکتر بم آمپول hcgنداد یعنی یادش رفت؟۲.دکتر گفت ماه بعد اگه پرید شدی نیاز نیس بیا و مجددا اقدام برای بارداری کن چون این تخمکها هم برای ماه آینده تاثیر داره.ایا این حرف صحت داره؟
3.من پرید هرماه میشم ولی گاهی ۲۸روزه گاهی ۳۰روزه ،یه چندروز این ورواون وره..امروز روز ۲۰ام پرید هستم و درد پریدی دارم فک میکنم بازهم حامله نباشم...چرا بااینکه همه چی ظاهرا خوبه ولی من حامله نمیشم...حتی پارسال که اسپرم شوهرم ضعیف بود ولی خیلی هم فاجعه نبود

سلام من آخرین بار ۱۳ اردیبهشت پریود شدم یک هفته بعد از تاخیر پریود بعدی آزمایش دادم ک مثبت بود و بتا بیشتر از ۱۵۰۰ رفتم سونو گفت هفته ۶-۵/۵ هستی و ساک حاملگی تشکیل شده بدون قطب رویانی واضح.۱۰ روز بعد مجددا سونو نوشت.علت چیست؟خیلی نگرانم

سلام و وقتتون بخیر ، من 46 ساله هستم و ازدواج نکردم دیروز سونو انجام دادم همه چی خوب بود جز این موارد که خیلی نگرانم کرده
رحم دارای ابعاد 31*77میلی متر بوده و اکوپاترن میومتر نسبتا هتروژن است
کانون هاپیواکو به ابعاد تقریبی 9*10 در قدام بادی رحم و به دیامتر 15 میلی در خلف بادی مطرح کننده میوم های ترانس مورال رویت شد ضخامت اندومتر 5.7
نابوتین سیست به دیامتر 8 میلی در سرویکس رویت شد
تو رو خدا زودتر بهم پاسخ بدید

سلام و وقتتون بخیر ، من 46 ساله هستم و ازدواج نکردم دیروز سونو انجام دادم همه چی خوب بود جز این موارد که خیلی نگرانم کرده
کانون هاپیواکو به ابعاد تقریبی 9*10 در قدام بادی رحم و به دیامتر 15 میلی در خلف بادی مطرح کننده میوم های ترانس مورال رویت شد ضخامت اندومتر 5.7

سیلوانا نوشته شده:سلام و خسته نباشین..من ۷ساله ازدواج کردم،و ازپارسال یعنی اردیبهشت ۹۶ تا مرداد۹۶ اقدام به بارداری کردم که نشد،البته عکس رنگی گرفتم و سونوی واژینال و تست پاپ اسمیردادم همه خوب بودند...ولی همسرم اسپرم ضعیفی داشت..بنا به دلایل شخصی دیگه اقدام برای بارداری نداشتم تا اردیبهشت ۹۷ که دکترم رو عوض کردم..و دوباره تست اسپرم همسرم دادند که این سری خیلی خوب بود،و. خودمم هم کلومفین و لتروزول خوردم و یه سری آمپول زدم بعد روز ۱۴پرید رفتم سونو که اونم خوب بود.در تخمدان راست چهارفولیکول به ابعاد ۲۳*۳۱ ۲۰*۲۶ ۲۱*۱۸ ۱۶*۱۸مم و در تخمدان چپ ۲۰*۱۶ رویت شد..مایع آزاد و ضایعه فضاگیر در حفره لگن مشاهده ن ش د.ضخامت اندومتر ۱۱میلیمتر ودرحد نرمال،ابعاد رحم ۳۲*۷۳ مم در حد طبیعی و اکوی میومتر یکنواخت است....سوالی داشتم لطفا راهنماییم کنین..۱.چرا دکتر بم آمپول hcgنداد یعنی یادش رفت؟۲.دکتر گفت ماه بعد اگه پرید شدی نیاز نیس بیا و مجددا اقدام برای بارداری کن چون این تخمکها هم برای ماه آینده تاثیر داره.ایا این حرف صحت داره؟
3.من پرید هرماه میشم ولی گاهی ۲۸روزه گاهی ۳۰روزه ،یه چندروز این ورواون وره..امروز روز ۲۰ام پرید هستم و درد پریدی دارم فک میکنم بازهم حامله نباشم...چرا بااینکه همه چی ظاهرا خوبه ولی من حامله نمیشم...حتی پارسال که اسپرم شوهرم ضعیف بود ولی خیلی هم فاجعه نبود
سلام عزیزم
در ادامه پاسخ قبلیم در پست دیگرتون؛ موارد مانند شما بی شمارند
واقعا باید خدا بخواهد...
امیدوارم که تمامی مادران منتظر در بهترین زمان ممکن خوش خبر شوند و ...
كارشناس مامايي فيروز

sama va sina نوشته شده:سلام و وقتتون بخیر ، من 46 ساله هستم و ازدواج نکردم دیروز سونو انجام دادم همه چی خوب بود جز این موارد که خیلی نگرانم کرده
سلام عزیزم
میوم های توده های خوش خیم رحمی هستند و نگرانی ندارند
در دهانه ی رحم هم یک کیست نابوتین(که آنهم نگرانی ندارد) رویت شده
جهت پیگیری هر دو مورد تحت نظر متخصص زنان باشید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 56 مهمان