Re: سونوگرافی

نسیم نوچمنی نوشته شده:سلام من آخرین بار ۱۳ اردیبهشت پریود شدم یک هفته بعد از تاخیر پریود بعدی آزمایش دادم ک مثبت بود و بتا بیشتر از ۱۵۰۰ رفتم سونو گفت هفته ۶-۵/۵ هستی و ساک حاملگی تشکیل شده بدون قطب رویانی واضح.۱۰ روز بعد مجددا سونو نوشت.علت چیست؟خیلی نگرانم
سلام عزیزم
درسته انتظار داریم جنین رویت شود در هفته پنجم
اما به دلیل موراد مشابه فعلا نگرانی نداریم و احتمال اینکه در سونوی هفته ی آینده رویت شود هست

كارشناس مامايي فيروز

رحم دارای ابعاد 31*77میلی متر بوده و اکوپاترن میومتر نسبتا هتروژن است
کانون هاپیواکو به ابعاد تقریبی 9*10 در قدام بادی رحم و به دیامتر 15 میلی در خلف بادی مطرح کننده میوم های ترانس مورال رویت شد ضخامت اندومتر 5.7
نابوتین سیست به دیامتر 8 میلی در سرویکس رویت شد
تو رو خدا زودتر بهم پاسخ بدید[/quote]
با وجود شرایط بالا و نظر شما به پزشک متخصص مراجعه کردم ولیکن دریغ از تجویز یک دارو ، با وجود فیبروم و عفونتی که مبدل به کیست شده پزشک من به من حتی قرص مترونیندازول هم تجویز نکردند ، به نظر شما ایا مجدد به نزد متخصص دیگه برم یا نه هیچ دارویی نباید استفاده کنم ?
با سپاس فراوان از وقتی که برای ما میگذارید

سلام وقت تون بخیر
باردارم و پزشکم اولین سونوگرافیم رو سونوی واژینال نوشتن که در هفته هفتم باید انجام بدم و خیلی استرس دارم از اینکه باعث سقط شه یا قلب جنین تشکیل نشده باشه و ...
واینکه تاریخ نوبت سونو دقیقا زمانیست که در حالت معمولی پریود میشدم خواستم بپرسم آیا این زمان تاثیری در خونریزی بعد از سونو و یا سقط داره یا نه ؟
ممنون میشم جواب بدید

رحم باسایز۹۸×۳۲ واکوی نرمال .اندومتر۸م م ضخامت اکوی اندومتر نرمالوحدودان منظم تخمدان راست به ابعاد۲۷×۱۵م م وتخمدان چپ به ابعاد۳۷×۲۰ م م اکوی نرمال مشاهده شدند.کورپوس لوتئوم به قطر۱۳ م م درتخمدان چپ مشهود است.ضایعه پاتولوژیک در تخمدانها دیده نمیشود.مختصر مایع ازاردرکلدوساک خلفی مشاهده شد.که مطرح کننده اوولاسیون اخیر میباشد .....اطلاعات شخصی:در۲۵ فروردین نزدیکی داشتیم ولی پریود شدم ازهمان وقت کمردرد بعضی اوقات دل درد هستم یه بچه دارم اگر به شکمم کمترین فشار وارد بشه درد میکنه درضمن من در حاملگی قبلی بعداز زایمان مجبور به عمل (برداشتن کیسه صفرا شدم) خوابم بیشتر شده گه گاهی حالت تهوع دارم سینه هام درد میکنه الانم برای سلامتی سینه ورحمم رفته بودم سونو میگن بعضی ها پریود میشن درحاملگی ایا با این سونو احتمال حامگی هست یا نه؟

سلام در سنوگرافی انجام شده رحم در ابعاد38×۱۰۰با ضخامت اندومتر11دارای شکل و اکوپترن میومترال نرمال .تخمدانها نرمال حجم تخمدان طبیعی ..تخمدان سمت چپ یک فولیکول دفورمه با 18 میلیمتر .ضایعه کیست دیده نشد. 5-3 مایع ازاد در کلدوساک خلفی رویت شد .ممنون میشم جواب بدین.همون روز.که سنو انجام شد شب قبلش و صبحش اقدام بود به نظرتون گرفته

کیان جوون نوشته شده:سلام در سنوگرافی انجام شده رحم در ابعاد38×۱۰۰با ضخامت اندومتر11دارای شکل و اکوپترن میومترال نرمال .تخمدانها نرمال حجم تخمدان طبیعی ..تخمدان سمت چپ یک فولیکول دفورمه با 18 میلیمتر .ضایعه کیست دیده نشد. 5-3 مایع ازاد در کلدوساک خلفی رویت شد .ممنون میشم جواب بدین.همون روز.که سنو انجام شد شب قبلش و صبحش اقدام بود به نظرتون گرفته
سلام
عزیزم فولیکول سمت چپ نرمال دیده نشده
ممکن است قبل از اون از فولیکول دیگری داشته بودیدو آزاد شده
اگر ماه بعد خواستید سونو بدهید دوتا سه روز زودتر از این بار بدهید.
كارشناس مامايي فيروز

سونوگرافی آخر و دور سر کوچک

سلام خسته نباشید من 37،5 روز سونوگرافی انجام دادم، hc جنین 313 و bpd 89 گزارش شد، ولی fl و ac نرمال و در حد سن جنین بود، اندازه مخچه طبیعی بود، تا الان همچین چیزی گزارش نشده بود و من خیلی نگرانم 5 روز تا زایمانم هست، و من کارم اشک ریختنه، آیا احتمال میکروسفالی و عقب ماندگی هست؟ من و پدرش هر دو تحصیل کرده هستیم ولی پدرش قد بلند هست و سر کوچکی داره در 40 سالگی 55 هست
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان