Re: تفسیر سونوگرافی..کارشناس محترم لطفا زود جواب بدید

باسلام من در سونوگرافی ک خدمتتون ارسال کردم مشخصه و خودتون هم ملاحظه کردید و گفتید تخمکهام و اندومترم خوبی دارم امادرمورد اسپرم همسر ایشون چندسال پیش ازمایش دادن و خوب بودن فقط واریکوسل گرید یک داشتن و خودم هم در مورد بازبودن لوله رحمی چندسال پیش عکس رنگی از رحمم گرفتم ک دکتر تهران توی ثبت گزارشش میگفت ک لوله چپ نمای تسبیحی داره و مشکلی برای بارداری نیست نمیدونم حالا نظر جنابعالی چیه؟

سلام من ۳۰ سالمه سونوی قبل بارداری دادم در روز ۲۷ دوره ام برام به شرح زیر نوشته میشه بگین مشکلی داره یا خیر؟
ابعاد رحم ۷۷×۳۴میلیمتر ضهامت اندومتر ۸ میلیمترابعاد تقریبی تخمدان راست ۳۰×۱۸و تخمدان چپ ۳۲×۱۹ هردو تخمدان دارای تعدادی فولیکول به قطر حداکثر ۸ میلیمتر و مایع آزاد لگنی دیده نشد.

باسلام خدمت کارشناس محترم.من۲۹سالمه ودومین بارداریمه،باسیکل ۲۵روزه تاریخ اخرین پریودی۱۵/۴/۹۷،،تاریخ وسن سونوهام:::سونوی تاریخ۶/۶--۸هفته و۵روز،سونوی Ntتاریخ۱/۷---۱۳هفته و۱روز،،سونوی تاریخ۱۴/۸--۱۸هفته و۴روز،،سونوی تاریخ۲۷/۹--۲۴هفته و۶روز(Bpd=64mm24wk+1,,,,,Hc=236mm25wk+5,,,Fl=44mm23wk+3
Ac=208mm24wk+3,,,وسونوی تاریخ۳۰/۱۱((Fl=66mm34wk,,,
Ac=315mm35kw+3d,,,,Hc=320mm- Bpd=90mm36wk3d
توروخدا راهنماییم کنید که علت این اختلافهاچیه وچرا تاریخ هااینقدر متفاوته وتاریخ زایمانم دقیقا چه وقت میشه؟؟خیلی استرس دارم ومیترسم.

سونوگرافی شکم و لگن:
سلام من خانم 26ساله هستم ک 8ماهه ازدواج کردم ب دلیل کیست ب سونو مراجعه کردم میشه جوابشو برام تفسیر کنید و بگید بجز کیست چ مشکلی دیگه ای دارم
کبد با ابعاد و با اکوی نرمال مشاهده میشود.
توده هایپر و هایپو اکو در پارانشیم کبد دیده نمیشود.
مجاری داخل و خارج کبدی ابعاد طبیعی دارند.
CBD=3mm PV=9mm
کیسه صفرا با ضخامت جداری نرمال مشاهده میشود.سنگ در داخل کیسه صفرا دیده نمیشود.
طحال با ابعاد و با اکوی نرمال دیده میشود.ابعاد طحال 43*89میباشد.
توده هایپر و هایپواکو در طحال دیده نمیشود.
تا حد قابل بررسی در محل پانکراس یافته پاتولوژیک دیده نمیشود.
هر دو کلیه با ابعاد و با اکوی نرمال مشاهده میشود.
RK=102mm LK=98mm
ضخامت پارانشیم هر دو کلیه طبیعی میباشد.سنگ و یا هیدرونفروز در گلیه ها مشاهده نمیشود.
دیلاتاسیون واضحی در حالبها دیده نمیشود.
در صورت نیاز تطابق با KUBو u/Aتوصیه میشود.
رحم با ابعاد 36*85با اکوی هموژن دیده میشود.
ضخامت اندومتر 6mmمیباشد.
توده هایپر و هایپو اکودر رحم مشاهده نمیشود.
در محل تخمدان راست توده SolidوCysticمشاهده نمیشود.
تصویر دو کیست با ابعاد تقریبی 39*27 mmو21*32mmبا Internal echo در محل تخمدان چپ مشاهده میشود.
مثانع با ضخامت جداری نرمال مشاهده میشود.مایع ازاد در شکم و لگن مشاهده نمیشود.

سلام دوست عزيز
كيستهاي گزارش شده در سونوگرافي تخمدان بايد بيشتر مورد بررسي قرار گيرند.یک سونو دقیق واژینال برای مشخص شدن محتویات کیست انجام شود.
لازم است ماركرها چك شوند.
بقيه گزارشات سونوگرافي مشكلي ندارد.با متخصص حاذقي برای درمان کیست مشورت نماييد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزيز
شما به چه دليل هيستركتومي شده ايد؟هيستركتومي شما به صورت توتال انجام شده يا ساب توتال؟اگر ساب توتال بوده در حال حاضر طبق اين سونو يك ميوم در ناحيه سرويكس (دهانه رحم) ديده شده است.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان