Re: تفسیر سونوگرافی..کارشناس محترم لطفا زود جواب بدید

با سلام،۲۵سال سن دارم و دو سال هست که ازدواج کردم و ۸ماهه اقدام کردم برای بارداری ولی محقق نشد و سیکل ماهانه عموما۳۴-۳۵روزه دارم به دکتر مراجعه کردم سونو واژینال در روز ۱۴پریودی رو برام نوشتن که رحم دارای ابعاد۴۳*۷۴ وابعاد تخمدان راست۲۶*۳۲*۳۱ و تخمدان چپ۳۰*۲۰*۳۷ میلیمتر است. هردو تخمدان با سایز و اکوی پارنشیمال افزایش یافته و حاوی فولیکول های متعدد و کوچک پریفرال مشاهده شد و تصویر حداقل پانزده فولیکول در هر تخمدان مشهود است و در حال حاضر فولیکول غالب بالای ۱۰میلیمتر قابل مشاهده نیست. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید که آیا این سونو چیز بدی رو نشون نمیده و همه چی نرماله؟ و از طرفی چجوری روز دقیق تخمک گذاریم رو بدونم؟آیا نیاز هست داروی خاصی مصرف کنم،چون دکتری که سونو رو انجام داد گفت کیست های ریز ریز دارم،ممنون میشم زودتر پاسخ بدید

سلام
در سنو گرافی حاملگی من دکتر چند بند نوشته که برام نامفهومه لطفن تشریح کنید که منظورش چی بوده
۱- تصویر یک Gs حاوی fetal pole و yolk در سمت راست قسمت فوندال کاویته آندرومتر دیده شد fhr
۲- ضخامت میومتر در مجاورت خارجی آن ۲/۹ اندازه گیری شد

سلام خسته نباشید
من نوزده سالمه و شش ماهه ازدواج کردم. قبل از ازواجم سابقه ی کیست تخمدان داشتم. ماه قبل پریودم ده روز تاخیر داشت. و اخراش یه تکه گوشتم دفع شد. امروز رفتم سونو. میشه تفسیرش کنید.
رحم دارای سایز نرمال 35*54 mm ,میباشد اوکی میومتر نرمال میباشد. ضخامت اندوتر ۴mm میباشد
تخمدان راست به حجم ۱۲cc و تخمدان چپ به حجم ۱۷cc می باشد تخمدان ها نمای pco. دارند تطبیق با یافته های هایپراندروژنیسم ( بالینی و آزمایشگاهی) پیشنهاد میشه لگن فاقد مایع ازاد است. میشه زود تفسیرش کنید. ایا مشکل خاصی دارم ؟؟

باسلام من من 39 سالمه 6 ساله ازدواج کردم بارداری نداشتم جلوگیری هم نداشتم در سونوکرافیهای قبلی فیبروم کوچکی داشتم اخیرا سونوگرافی دادم ک فایلش رو خدمتتون میفرستم لطفا تفسیر بفرمایید آبا نیاز ب جراحی داره من برای اینکه جراحی نشم زیر نظر پزشک طب سنتی هستم و رژیم غذایی رو دوماه شروع کردم خواستم اسیر داروهای شیمیایی نشم خواهشا جوابمو سریعتر بدید چون سنم بالا داره میره ممنونم
پیوست ها
1.jpg

تشخیص با درمانگر بالینی ست اما
رحم های میوماتوز هیچ وقت کاندید جراحی نمی شوند
میوم های منفرد هستند که آنهم در شرایط خاصی کاندید جراحی هستند
شما فقط 6 ماه یکبار سونوی پیگیری باید داشته باشید همین
و اینکه به حجم خونریزی ماهیانه تون هم هوشیار باشید اگر خیلی زیاد شود باید مراجعه و درمان دارویی و تکرار سونو داشته باشید

در ضمن
تخمک گذاری و اندومتر خوبی هم دارید.
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

Zahra khwnooooom نوشته شده:سلام خسته نباشید
من نوزده سالمه و شش ماهه ازدواج کردم. قبل از ازواجم سابقه ی کیست تخمدان داشتم. ماه قبل پریودم ده روز تاخیر داشت. و اخراش یه تکه گوشتم دفع شد. امروز رفتم سونو. میشه تفسیرش کنید.
رحم دارای سایز نرمال 35*54 mm ,میباشد اوکی میومتر نرمال میباشد. ضخامت اندوتر ۴mm میباشد
تخمدان راست به حجم ۱۲cc و تخمدان چپ به حجم ۱۷cc می باشد تخمدان ها نمای pco. دارند تطبیق با یافته های هایپراندروژنیسم ( بالینی و آزمایشگاهی) پیشنهاد میشه لگن فاقد مایع ازاد است. میشه زود تفسیرش کنید. ایا مشکل خاصی دارم ؟؟
سلام عزیزم
کمی تنبلی تخمدان محتمل است که توصیه شود آزمایشات هورمونی کامل روز 2-3 سیکل رو داشته باشید
كارشناس مامايي فيروز

ارگ نوشته شده:سلام
در سنو گرافی حاملگی من دکتر چند بند نوشته که برام نامفهومه لطفن تشریح کنید که منظورش چی بوده
۱- تصویر یک Gs حاوی fetal pole و yolk در سمت راست قسمت فوندال کاویته آندرومتر دیده شد fhr
۲- ضخامت میومتر در مجاورت خارجی آن ۲/۹ اندازه گیری شد
سلام نرمال است
ساک بارداری و کیسه زرده و جنین در قسمت مناسبی از رحم قرار گرفتند و مشکلی نیست
fhr هم یعنی ضربان قلب جنین
فقط نگفتید که در نتیجه تیک خورده یا تعداد ضربان ذکر شده یا گفته شده رویت نشد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدمت کارشناس محترم
من ۳۱ سالمه باردارم الان ۳۲ هفته ام این سونو‌گرافی رو انجوم دادم
لطفا برام تفسیرش کنید راهنماییم کنید
دکتر میگه مشکل داره. تو رو خدا زودتر جوابمو بدید. ممنون
Amniotic fluid is within normal limit(16cm).
Placenta located in anterior aspect of the fundus&corpus with enough distance from internal os.
Estimated weight at present is 1558 gr.
Fetal tonicity 2/2,movement2/2,respiration have score 2biophysical score is normal8/8.
Mvp=40mm
Ga with bpd=30wk 6d.
Ga with hc=31wk 0 d.
Ga with ac=30 wk 0 d.
Ga with fl=30wk 4 d.

Nasooo نوشته شده:سلام خدمت کارشناس محترم
من ۳۱ سالمه باردارم الان ۳۲ هفته ام این سونو‌گرافی رو انجوم دادم
لطفا برام تفسیرش کنید راهنماییم کنید
دکتر میگه مشکل داره. تو رو خدا زودتر جوابمو بدید. ممنون
Amniotic fluid is within normal limit(16cm).
Placenta located in anterior aspect of the fundus&corpus with enough distance from internal os.
Estimated weight at present is 1558 gr.
Fetal tonicity 2/2,movement2/2,respiration have score 2biophysical score is normal8/8.
Mvp=40mm
Ga with bpd=30wk 6d.
Ga with hc=31wk 0 d.
Ga with ac=30 wk 0 d.
Ga with fl=30wk 4 d.
سلام عزیزم
پزشکتون به خاطر 1 هفته اختلاف گفتند آنرمال است؟
با پیشرفت بارداری این اختلاف ها زیاد گزارش می شود.
كارشناس مامايي فيروز

mahmast نوشته شده:با سلام رحم میماتوز یعنی چی؟
این ماه هم بااینکه فولیکول خوبی در هدو تخندان داشتم باردار نشدم فکر میکنید علتش چیه
یعنی میوم های متعدد ریز ریز (اغلب) داریم.
اغلب مشکل چندانی ایجاد نمی کند
برای رخداد بارداری به جز تخمک مناسب ، نیاز به لوله های رحمی باز و غیر مسدود
اندومتر با ضخامت مناسب برای لانه گزینی جنین و
نیز اسپرمهای با کفایت هست
همه چک شده اند؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان