احتمال حاملگی خارج از رحم و حاملگی پوچ

با سلام و عرض ادب
من 32 سال سن دارم و حدود 20 روز پیش با آزمایش خون متوجه شدم باردار هستم.( بتا 950). تا الان 4 تا سونوگرافی انجام دادم. سونوی اول را دو هفته پیش در بیمارستان بهمن انجام دادم و اندازه ساک 4 میلیمتر بود.تشخیص حاملگی 3-4 هفته داده شد. سونوی دوم را هفته پیش در بیمارستان بهمن انجام دادم اندازه ساک 8 میلیمتر بود. چون لکه بینی داشتم سونوی سوم را 2 روز پیش در مطب دکتر انجام دادم.سونوی واژینال بود و اندازه ساک 14 میلیمتر بود. طبق نظر پزشک چیزی داخل ساک حاملگی دیده نشده و احتمال 80درصد حاملگی خارج ازرحم و بستری فوری را دادند. دیروز در بیمارستان بهمن برای بار چهارم سونو انجام دادم (هم معمولی هم واژینال از رحم و تخمدان) اندازه ساک 9 میلیمتر تشخیص داده شدو اثری از حاملگی خارج از رحم نبود. (تنها یک کیست کوچک در تخمدان راست). در داخل ساک نیزچیزی مشاهده نشد ولی کیسه زرده تشکیلشده بود و احتمال حاملگی 5 هفته از روی اندازه ساک داده شد.همجنین دیروز آزمایش بتا دادم و اندازه بتا 5200 بود. پزشک دیگری با معاینه احتمال حاملگی خارج ازرحم را رد کردند.بعلت معاینات و سونوگرافی های واژینال در این دوروز لکه بینی من به خونریزی تبدیل شده.(در هنگام اجابت مزاج).
در حال حاضر بدلیل شنیدن نظرات متناقض بسیار پزشکان تصمیم گرفتم که یک هفته صیر کرده و به پزشک متخصص حازق دیگری مراجعه کنم لیکن از طرفی از احتمال حاملگی خارج ازرحم ترس دارم که دیر شود.
با توجه به عدد بتای دوم آیا احتمال حاملگی پوچ وجود دارد؟ لطفا" در این زمینه من را راهنمایی بفرمایید با تشکر

Re: احتمال حاملگی خارج از رحم و حاملگی پوچ

در حاملگی ها کلآً بتا بالا می رود و برای رد خارج از رحم دو بتا با اختلاف 48 ساعت یا 72 ساعت باید داشته باشیم. اما تا جایی که من متوجه شدم فاصله ی بتاهای شما زیاد تر از اینها بوده.
اگر کیسه زرده دیده شود احتمال اینکه جنین هم در سونوی بعد رویت شود هست و در بارداری پوچ اغلب همین کیسه زرده هم تشکیل نمی شود.
اما چیزی هم که روشن است این است که رشد ساک پسرفت داشته و نیز خونریزی و لکه بینی ممکن است از علائم تهدید به سقط همین حاملگی داخل رحم (چه پوچ و په سقط عادی) باشد.
البته اینها احتمالات است و تا سونوی بعید هیچ تشخیصی نمی توانیم بگذاریم.
انظالله که در بهترین وضعیت قرار بگیرید دوست عزیزم!
كارشناس مامايي فيروز

سلام
من آخرین پریودم ۲۶/۱/۹۶ بوده باتوجه به سیک مرتب قاعدگی ۲۸ روزه که دارم بعد از اینکه یک هفته عقب انداختم با انجام سونو فهمیدم باردارم و ۵ هفته کامل بودم .توی سونو ساک حاملگی دیده شد ولی ضربان قلب جنین دیده نشده.
چون دوتا بچه دارم و بچه کوچکترم نوزاد هست و من قرص های مغزو اعصاب مصرف کردم تصمیم به سقط گرفتم
قرص سیتوتک مصرف کردم و دردو خونریزی من شروع شد
حالا میخوام برم دکتر میترسم که دکتر بفهمه سقط عمدی بوده
حال عمومیم هم خوب نیست
اگه برم دکتر و بگم خود به خود سقط شده ممکه از علائمی که دارم دکتر متوجه بشه که سقط عمدی بوده؟؟؟
تورو خدا جواب بدین حالم اصلا خوب نیست

سلام،من با وجود باكره بودنم،مني روي واژنم ريخته چند بار،هر دفعه بعد اين موضوع براي جلوگيري از بارداري قرص اورژانسي خوردم،مدتيه كه سمت راستم به شدت درد ميكنه،و علائم ديگه اي از حاملگي خارج رحم دارم!بنظرتون امكانش هست؟چطور ميتونم مطمئن شم؟

سلام و خسته نباشید.خدمت کارشناس عزیز.من طبق محاسبه خودم باید امروز وارد هفته5بارداری شده باشم.ولی فقط درد درسمت چپ پهلوم و دردخفیف درسر سینهام داشتم.دچار استرس خیلی شدم.دیشب تاحالا اصلا درد زیر شکم نداشتم و درد سینم هم کمترشده.نمیدونم چرا این درد زیرشکم و پهلوم رفته.همش میترسم بارداری پوچ باشه.یا مشکلی داشته باشه.خیلی میترسم.چون بعدیکسال بوسیله دارو باردارشدم.هنوز سونو ندادم چون منتظر ازمایش چکابم بودم ک فردا جوابش میاد ازدل نگرانی دارم میمیرم.تاحالا سابقه سقط و بارداری پوچ نداشتم.سنم هم30سالمه.لطفا کمکم کنید

سلام
عزیزم فعلا مورد آنرمالی ندارید اصلا خودتون رو نگران نکنید.
همین استرس برای بارداری مضر است.
یعنی با یک هفته تاخیر بتا 500 بوده؟
اگر بلی یعنی حدود 5 هفته داشته اید.
رنج نرمال بتا خیلی وسیع است و نمی توان گفت 500 پایین است اما اگر بخواهیم خیلی مطمئن شویم می شود با اختلاف 72 ساعت تکرارش کرد تا از دو برابر شدنش مطمئن شویم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان