Re: تفسیر سونوگرافی..کارشناس محترم لطفا زود جواب بدید

عرض ادب و احترام من در تاریخ 19 فروردین 98 سونوگرافی انجام دادم که نوشته بود 6 هفته و سه روزم ضربان جنین رو به سختی دیدن اما الان درتاریخ 15 اردیبهشت که حدود 34 هفته گذشته سن حاملگی رو گفتن 8 هفته درصورتی که باید 10 هفته می بود.به نظرتون مشکل چیه؟

سلام خسته نباشید. ببخشید من امروز سونو دادم رحم و تخمدان ها نرمال بود و هیچ کیستی هم دیده نشد فقط ۲۰ سی سی مایع آزاد داخل حفره لگن دیده شد. به نظر شما مشکل چیه و باید چیکار کنم که رفع بشه؟

سلام دوست عزیز
گاهی اوقات مایع آزاد داخل حفره لگن مربوط به عفونت میشود و گاهی اوقات هم بعد از تخمک گذاری کمی مایع داخل حفره لگن دیده میشود.تشخیص و درمان با درمانگر شماست.
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم دکتر
رحم با ابعاد 35*100میلیمتر و اکوی میومتریال اندکی هتروژن دیده شد که می‌تواند مطرح کننده درجاتی از ادنومیوزیس و یا رحم میوماتوز باشد
اندومتر 5/5میلیمتر و منظم دیده شد.
میوم اینتر امورال ساب سروزال به سایز 24*28میلیمتر در فوندوس دیده شد
کیست نابوتین به سایز 7*13میلیمتر در سرویکس مشاهده شد.
آیا جای نگرانی وجود داره؟

سلام دوست عزيز
جاي نگراني نيست
تصميم گيري جهت درمان براساس سن وعلائم باليني و... صورت مي گيرد.
شما چند سال داريد؟ميزان خونريزيهاي پريود چقدر است ؟آيا درد شديد در دوران قاعدگي داريد؟
كارشناس مامايي فيروز

م خدمت کارشناس محترم بنده ۳۵ سالمه ۲۶ آذر تاریخ پریودی بوده دوره پریودما ۲۸ روزه و خیلی کمه درحد ۳ روز ۲۵ دی بیبی چک ژدم اول منفی بود بعد از چند ساعت مثبت شد یه خط خیلی کم رنگ رفتم آز مایش بتا دادم ۲۰۰ بود ۲۹ رفتم پیش دکتر خودم ازمایش بتا مجدد دادم ۳۵۰ بود سونو واژینال هم دادم چیزی دیده نشد دکتر گفت سه روز بعد دوباره ازمایش بتا بدم اگر تساعدی رفت بالا که هیچی اگرم نرفت خارج رحمی ۲/ بهمن ازمایش بتا دادم ۱۵۲۳ که گفتن بارداری روزر۸ بهمن یه لک بینی قهوه ای کم رنگ داشتم سریع رفتم پیش دکتر سونو واژینال کرد گفت ساک حاملگی تشکیل شده ۱۵ ملی هست قرار شد دوهفته دیگه برای سونو باز برم ۲۲ بهمن رفتم ساک شده بود ۱۷بود و نوشته بود ناحیه اکوزنیک به ابعا ۱۴ ملیمتر در ساک حاملگی و پالس ضعیف مشهودداست و ازمایش بتا دادم مجدد ۱۰۰۰۰ بود و گفتن بارداری پوچه خیلی نگرانم شاید جواب دقیق و درست شما هرچند که نگران کننده باشه منو از نگرانی دربیاره چون به من اصلا جواب درستی نداده دکترو اینکه من از شیاف اکتوژست ۴۰۰ استفاده میکنم و اناکساپارین ۴۰۰ تزریق شکمی و جز اون یه قطره خونریزی دیگه خونریزی نداشتم

م خدمت کارشناس محترم بنده ۳۵ سالمه ۲۶ آذر تاریخ پریودی بوده دوره پریودما ۲۸ روزه و خیلی کمه درحد ۳ روز ۲۵ دی بیبی چک ژدم اول منفی بود بعد از چند ساعت مثبت شد یه خط خیلی کم رنگ رفتم آز مایش بتا دادم ۲۰۰ بود ۲۹ رفتم پیش دکتر خودم ازمایش بتا مجدد دادم ۳۵۰ بود سونو واژینال هم دادم چیزی دیده نشد دکتر گفت سه روز بعد دوباره ازمایش بتا بدم اگر تساعدی رفت بالا که هیچی اگرم نرفت خارج رحمی ۲/ بهمن ازمایش بتا دادم ۱۵۲۳ که گفتن بارداری روزر۸ بهمن یه لک بینی قهوه ای کم رنگ داشتم سریع رفتم پیش دکتر سونو واژینال کرد گفت ساک حاملگی تشکیل شده ۱۵ ملی هست قرار شد دوهفته دیگه برای سونو باز برم ۲۲ بهمن رفتم ساک شده بود ۱۷بود و نوشته بود ناحیه اکوزنیک به ابعا ۱۴ ملیمتر در ساک حاملگی و پالس ضعیف مشهودداست و ازمایش بتا دادم مجدد ۱۰۰۰۰ بود و گفتن بارداری پوچه خیلی نگرانم شاید جواب دقیق و درست شما هرچند که نگران کننده باشه منو از نگرانی دربیاره چون به من اصلا جواب درستی نداده دکترو اینکه من از شیاف اکتوژست ۴۰۰ استفاده میکنم و اناکساپارین ۴۰۰ تزریق شکمی و جز اون یه قطره خونریزی دیگه خونریزی نداشتم
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان