نقش گرافیک در تابلو سازی

#1
هر کاری که در جامعه به کمک تصاویر و استفاده از هنرهای تجسمی انجام شود را می توان زیر مجموعه ای ازگرافیک محیطی دانست ، در واقع هدف از آن ایجاد یک پل ارتباطی بین شهروندان ، حرفه ها ، خدمات و قوانین و فرهنگ شهر است .
در واقع طراحی و گرافیک را می توان ترکیبی از علم و هنر دانست که با استفاده درست از آن می توان شاهد تاثیرات اعجاب انگیز آن بود .
• مثلا می تواند تاثیرات مثبتی روی ایجاد رابطه و وابستگی بین مردمان داشته باشد .
• می تواند اقتصاد را رونق ببخشد .
• می تواند عبور و مرور را آسان تر و منظم تر کند .
• می تواند به کمک طرح های زیبا ، به آرامش ذهن مردم کمک کند .
معمولا وقتی که می خواهند از گرافیک در محیط و محل عبور و مرور و ... انسان ها استفاده کنند ، بیشتر بر جنبه اطلاع رسانی آن تاکید می کنند .البته علاوه بر جنبه اطلاع رسانی این پیام های تصویری ، حوزه ای دیگری که بیشترین کاربرد را دارد ، قسمت تبلیغاتی و یا همان ارائه و یا معرفی یک محصول و یا کالا به مردم و یا همان بحث تبلیغات در حوزه فرهنگ است .
علاوه بر تبلیغات اقتصادی ، تبلیغات فرهنگی نیز ، امروزه جای خویش را در بین جوامع باز کرده است . در این میان تاثیر رنگ ها را هم برای اثر گذاری و تکمیل پروسه زیبایی و هماهنگی این تابلوها نیز نباید دست کم بگیرید و در تکمیل کننده نهایی کار استفاده درست و به جا از حروف و کلمات مناسب است که قرار است با درایت در کنار هم قرار بگیرند .
یکی از اساسی ترین و مهمترین وظیفه تبلیغات ، انتقال پیام از طریق تصویر به مخاطبان است و زیبا سازی محیط را نیز برعهده دارد . در واقع استفاده از گرافیک در محیط ، دانشی است که جایگاه استفاده از رنگ ها ، فرم ، اندازه و عکس ها را به طور استادانه و با فکر بررسی می کند به طوریکه در انتها بتواند به بالاترین و بهترین نتیجه به ارمغان بیاورد .
و همان طور که می دانیم استفاده از خط در طراحی و کشیدن تصاویر یک مقوله جدایی ناپذیر با هم هستند که اگر طراحان بتوانند یک تلفیق استادانه و زیرکانه از این دو هنر را در کارهایشان داشته باشند ، تابلو و طرحی حیرت انگیز را می توانند خلق کنند .
البته نکته مهم و اساسی که باید مد نظر قرار داد بحث تاثیرگذاری فرهنگ و پیشینه تاریخی هر جامعه ، روی هنرشان است . در طراحی های گرافیکی و تولید تابلو هایمان بهتر است این موضوع را جدی بگیریم و جلوی ورود بدون دلیل فرهنگ بیگانه را در طراحی تابلو های خود بگیریم و به جای استفاده کورکورانه از تصاویر آنها ، تصاویر خاص خودمان را طرح ریزی و ترسیم کنیم .
حرفه ی تابلو سازی با بهره گیری از طرح ، نماد ، رنگ و کلمات مناسب و درست می تواند به زیبا سازی و ایجاد جلوه های بصری در شهرها نیز کمک کند . یکی از وسیله های انتقال پیام های بصری ، تابلوسازی است که می تواند با ترکیب درست مفهوم و تصویر یک پیام ارزشمند را انتقال دهد . البته برای آنکه یک هارمونی بین تصویر و حروف استفاده شده در تابلو های ما وجود داشته باشد بهتر است به نکات زیر توجه کنیم .
• نوشته های ما می توانند در سمت راست ، چپ و یا وسط تابلوها قرار بگیرند ، فاصله بین حرف ها نباید خیلی زیاد و یا خیلی کم باشد .
• اندازه نوشته ها هم به عنوان یک فاکتور اساسی در تابلو سازی شناخته شده است . طراحان تابلو ها باید با در نظر گرفتن تعداد حروف و کلمات مورد استفاده در تابلو ، اندازه مناسب را بر هر حرف و یا مجموعه ای کلمات انتخاب کنند به طوریکه علاوه بر وضوح دید بتواند زیبایی هم
داشته باشد .
• رنگ ها می توانند باعث زیبایی یک تابلو شوند و یا می توانند تاثیر منفی بگذارند نکته مهم در انتخاب و کنار هم قرار دادن رنگ ها این است که بتوان عناصر و یا رنگ های متضاد در تابلو ها را طوری در کنار هم قرار داد که بتواند بالاترین تاثیر و جلب نظر را برای مخاطبان به همراه داشته باشند .
برای داشتن یک تابلو و طرح منحصر به فرد برای فروشگاه و یا مکان مورد نظر خود بهتر است با گروه تابلوسازی نامی تماس حاصل فرمایید.

tablonami.com


ارسال پست

بازگشت به “سایر موراد ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان