تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه چیست؟

#1
تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه چیست؟
این مفهوم از فیلم های وسترن سینمای کلاسیک دریافت شده است که معمولا نقش منفی فیلم ها کلاه سیاه به سر داشتند. در واقع تقابل خیر و شر در سئو است. البته این نام گذار ی را خیلی جدی نگیرید هدف مشخص کردن مرز میان تکنیک های استاندارد و تکنیک های فریبنده برای گوگل است.
تکنیک های کلاه سیاه عموما بر رشد سریع سایت در نتایج گوگل تمرکز میکنند و توجهی به میزان رضایت کاربر نخواهند داشت. هدف اصلی از این کار کسب جایگاه بهتر ولی غیرواقعی است و تلاش میشود از نقط ضعف گوگل در تشخیص صفحاتِ بهتر استفاده شود. برخی از تکنیکهایی که گوگل مستقیما به آنها اشاره کرده است به شرح زیر است:
v ایجاد صفحاتی با محتوای اتوماتیک و جمع آور ی شده v ریدایرکت مخفیانه
v تقلب در نشانه گذار ی محتوا v انجام جستجو و رفتار تقلبی در گوگل v متن یا لینک پنهان شده در صفحه v محتوای کم و بی ارزش
v تکرار غیرمعمول کلمات در صفحه
تکنیک های کلاه سیاه مدام در حال تغ ر هستند و هر زمان که گوگل راه حلی برای شناسایی این سایت ها پیدا میکند روش های جدیدی برای فریب گوگل ایجاد میشوند. در این روش شما خیلی سریع رشد میکنید و به جایگاه مناسب میرسید ولی جایگاه شما بسیار لغزنده خواهد بود و هر روز ممکن است توسط گوگل جریمه شده و از لیست نتایج حذف شوید.

در مقابل سئو کلاه سفید به تکنیک هایی گفته میشود که براساس اصول وقواعد اعلام شده توسط گوگل محتوای خود را تهیه و منتشر میکنند و از هرگونه راه میانبر پرهیز میکنند. مهمترین نشانه های سئو کلاه سفید عبارتند از:
v محتوای اختصاصی و با کیفیت
v لینک ساز ی واقعی میان صفحات داخلی سایت v ارسال پست مهمان در سایت های مرتبط
v لینک ساز ی واقعی از طریق معرفی شما توسط سایت های دیگر
تکنیک های کلاه سفید معمولا زمان زیادی برای نتیجه گیر ی نیاز دارند و استراتژ ی بلند مدت محسوب میشوند ولی زمانیکه شما به نقطه موفقیت برسید حفظ و ارتقای آن بسیار راحت تر است.
تکنیک هایی نیز وجود دارند که در میان سئو کلاه سفید و کلاه سیاه قرار میگیرند که به آنها سئو کلاه خاکستر ی می گوrم. این تکنیک ها عموما به روش های کلاه سیاه نزدیک تر هستند ولی به گونه ای برنامه ریز ی و اجرا میشوند که گوگل قادر به درک و تشخیص آنها از روش های سفید نباشد.

منبع : عکاسی صنعتی در کرج


ارسال پست

بازگشت به “سایر موراد ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان