باید رژیم کتو را امتحان کنیم؟

#1
گرچه کتو به عنوان یک شگفتی کاهش وزن تبلیغ می شوید، اما این برنامه غذایی در واقع یک رژیم غذایی پزشکی است که اگر خودسرانه و بدون پایه علمی انجام شود، خطرات جدی را به همراه دارد. در دنیای رژیم‌های لاغری، برنامه‌های غذایی کم کربوهیدرات با پروتئین بالا اغلب توجه را به خود جلب می‌کند که گاهی اوقات از آنها به عنوان رژیم‌های کتوژنیک یا «کتو» یاد می‌شود. اما رژیم کتوژنیک واقعی متفاوت است. برخلاف سایر رژیم‌های کم کربوهیدرات که بر پروتئین تمرکز دارند، برنامه کتو بر روی چربی متمرکز است که تقریباً ۹۰ درصد کالری روزانه را تأمین می‌کند.
این رژیم چیزی نیست که بخواهید به عنوان تجربه، آن را امتحان کنید. رژیم کتو و کاهش وزن کیتی مک مانوس، متخصص تغذیه و مدیر گروه تغذیه در بیمارستان بریگهام وابسته به هاروارد در این رابطه می‌گوید: رژیم کتو اگرچه در ابتدا برای کاهش دفعات حملات صرع در کودکان یا امکان باروری استفاده می‌شد اما حالا به یک روش برای کاهش وزن نیز تبدیل شده است.
در مطالعاتی که در رابطه با این رژیم گرفته شده، تنها نتایج کوتاه مدت آن مورد مطالعه قرار گرفته و ما نمی‌دانیم که آیا این دارو در دراز مدت موثر عمل می کند یا خیر. رژیم کتو چگونه کار می‌کند؟ رژیم کتو قصد دارد بدن شما را مجبور به استفاده از نوع متفاوتی از سوخت کند.
رژیم کتو به جای اعتماد به قند (گلوکز) که از کربوهیدرات‌ها (مانند غلات ، حبوبات ، سبزیجات و میوه ها) به دست می آید، به اجسام کتون متکی است، نوعی سوخت که کبد از چربی ذخیره شده تولید می‌کند. سوزاندن چربی راهی ایده آل برای از دست دادن وزن به نظر می‌رسد. اما تلاش کبد برای ساختن اجسام کتون کار سختی است. این کار مستلزم آن است که بدن از کربوهیدرات‌ها محروم شود. در این رژیم افراد تنها اجازه مصرف ۲۰ تا ۵۰ گرم کربوهیدرات در روز را دارند. به خاطر داشته باشید که یک موز با اندازه متوسط ​​حدود ۲۷ گرم کربوهیدرات دارد.

منبع:
 https://darman-novin.farsiblog.com/1399/08/25/%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%AA%D9%88/


کلینیک اچ پی وی

لیزر هموروئید
ارسال پست

بازگشت به “مهارتهای زندگی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان