تنبلی تخمدان

سلام
من تنبلی تخمدان دارم وبدون قرص پریود نمیشم چندسالیه ال دی مصرف میکردم ولی چون چاق میشدم دکتر واسم متفورمین و مدروکسی پروژسترون نوشت الان کمتر از یک ماهه متفورمین میخورم هر 12 ساعت و مدروکسی رو متوجه نشدم چطور باید مصرف کنم دکتر نوشتن 12روز بعد از پریودی روزی 2عدد،حالا سوال من اینه تا کی باید مصرفش کنم؟یعنی مدروکسی رو تا جند روز بعد از 12 روز از پریودی مصرف کنم؟
خیلی ممنون میشم جوابو واسم میل کنین
باتشکر از سایت خوبتون با مطالب فوق العده مفیدش

Re: تنبلی تخمدان

سلام
ببخشید یه سوال دیگه داشتم
میخواستم بدونم قرص متفورمین و مدروکسی همزمان باید مصرف شن،اخه دکترم گفت واسه 2ماه قرص نوشتم الان یه ماهه مصرف کردم تموم شدن،من روزانه 2عدد قرص متفورمین(هر 12ساعت)میخورم و 12روزبعد از پریودی روزی 2عدد مدروکسی میخورم و همزمان با اون متفورمین هم میخورم>نحوه مصرف درسته؟
ممنون

این دو قرص مکانیسم های مستقل دارند و در کار هم نه تداخل می کنند و نه لزومآً برای مصرف یکی ، نیاز به دیگری ست.
شما درست مصرف کرده اید برای شما تجویز شده و در همان ماه هم مصرف کرده اید فقط برای تمدیدش مراجعه کنید چراکه از آن جمله داروهایی نیستند که فقط برای یکی دو ماه تجویز شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس مامایی عزیز لطفا راهنماییم کنین
من تنبلی تخمدان دارم و هر 12ساعت قرص متفورمین رو میخورم ولی برای ماه رمضان مجبورم یکی سحری ویکی افطار بخورم به نظر شما این نحوه مصرف مشکلی پیش میاره؟
سوال دومم این که من میتونم برای اینکه روزمو کامل بگیرم قرص مدروکسی پرژستورون را که 12 روز بعد از اتمام قاعدگی به مدت 10روز میخورم را دیرتر شروکنم یعنی 20روز بعد بخورم؟فقط برای یک ماه ؟
مرسی از توجهتون

تشخیص با درمانگر شماست اما خیر چون آنتی بیوتیک نیست، مشکلی نیست.
قرص مدروکسی اغلب از روز 15 تا 25 سیکل روزی 2 تا تجویز می شود. (شروع سیکل از اولین روز قاعدگی ست) اما متوجه نشدم ارتباطش به ماه رمضان چیست؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سایر موراد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان