باردار شدن

با سلام و خسته نباشید ما هشت ماهه جلوگیری نداشتیم اما هنوز موفق به بارداری نشدم سونوگرافی و اسمیر آزمایشات قبل بارداری رو هم دادم مشکلی نداشته نیازه به متخصص زنان مراجعه کنم علت عدم حاملگی چیه؟

Re: باردار شدن

مرضی نوشته شده:با سلام و خسته نباشید ما هشت ماهه جلوگیری نداشتیم اما هنوز موفق به بارداری نشدم سونوگرافی و اسمیر آزمایشات قبل بارداری رو هم دادم مشکلی نداشته نیازه به متخصص زنان مراجعه کنم علت عدم حاملگی چیه؟
سلام خانم بقول دکترا تا یکسال طبیعیه ولی بنظر من برو پیش ی متخصص خوب و تا زمان بارداری ان شالله بزودی بسه دکترتو عوض نکن. من یک سال اقدام کردم ولی نتیجه ایی نگرفتم رفتم پیش دکتر گفت تنبلی تخمدان دارم و الان سه دوره دارو مصرف میکنم منتظر آخر ماهم ببینم. خدا چه بخواهد. :mrgreen:

با سلام و خسته نباشی خدمت کارشناس محترم.ممنون از اینکه جواب سوالاتمون رو میدین
با توجه به اینکه من برای بارداری اقدام کرده ام و 4روز از پریودی ام میگذره میتونیم احتمال بارداری بدیم؟ چون امروز که بی بی چک گذاشتم جوابش منفی شد؟
تا کی باید صبر کنم و از بی بی چک استفاده کنم؟

سلام بله .
از نظر علمی بی بی چک تا 1 هفته پس از قاعدگی باید بگذرد و سپس منفی بودنش قابل اعتماد است و قبل از آن ممکن است منفی کاذب باشد.
اما خوب طبق تجربه ی مادران ، اغلب کسانی که باردار بوده اند پس از دو سه روز تاخیر بی بی چکشون مثبت شده است.
در هر صورتشما تا 1 هفته تاخیر صبر کنید و اگر پریود نشدید با بی بی چک و اگر جواب نداد با آزمایش مطمئن شوید.
به شخص شاهد کسانی بوده ام که سیکل بسیار منظم (سرساعت) داشته اند اما ضمن اقدام حتی 1 هفته هم تاخیر انداخته اند-بی آنکه باردار باشند-
كارشناس مامايي فيروز

مرضی نوشته شده:با سلام و خسته نباشید ما هشت ماهه جلوگیری نداشتیم اما هنوز موفق به بارداری نشدم سونوگرافی و اسمیر آزمایشات قبل بارداری رو هم دادم مشکلی نداشته نیازه به متخصص زنان مراجعه کنم علت عدم حاملگی چیه؟
سلام
دوست عزیزم !
علم می گه که یک زوج طبیعی ممکن است تا 1 سال اقدامشون برای بارداری طول بکشد و تا پیش از اون ما برچسب نازایی به هیچ زوجی نمی زنیم.
اما یک عملکرد هم این است که اگر 4-5 ماه از اقدام مرتب و یک شب درمیان یک زوج گذشت لااقل اقدامات تشخیصی لازم رو انجام دهیم. شاید یک مشکلی پیدا شود که متوجه شویم اگر 1 سال هم صبر می کردیم بدون درمان نتیجه نمی گرفتیم و ...!
در واقع این عملکرد دوم برای زوجهایی که نمی خواهند زمان را از دست بدهند مناسب است.
اگر شما خواستید اقدامات تشخیصی رو شروع کنید باید حدود روز 10 ام سیکل یک سونوی واژینال درمانگر خودتون(متخصص زنان نازایی) در مطب انجام دهند (و یا در مرکز سونوگرافی دقیق) و ببینیم که سایز فولیکول خوب دارید یا خیر.
اگر تخمک گذاری شما محرز شد در ادامه سیکل همسرتون یک آزمایش منی بدهند تا از اسپرمها مطلع شویم.
این دو قدم اولیه و ساده پیگیری ست که متاسفانه خیلی از زوج ها سر همین دو محرکله متوجه ناباروری خود می شوند بنابراین به شخصه توصیه می کنم که لااقل این دو اقدام تشخیصی بعد از 4-5 ماه اقدام انجام شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام۰کارشناس محترم امروز که یک هفته از تاریخ پریودی گذشت و آزمایش دادم' بتا ۱.۰ بود۰واین عدد نشون میده که بارداری رخ نداده۰باتوجه به پاسخ قبلیتون که با وجود منظم بودن دوره ها ممکنه این اتفاق بیفته که تاخیر بوجود بیاد میخوام بدونم دلیل خاصی وجود داره که این تاخیر اتفاق افتاده? چون من اصلا سابقه نداشته ام و تاحالا از هیچ دارویی هم استفاده نکردم۰یه مسله دیگه اینکه دکتر توو مراجعه قبلی گفت اگر باردار نشدم این ماه از لتروزول استفاده کنم۰بنظرتون استفاده اش ضروریه??? و برای اینکه پریود بشم باید کار خاصی انجام بدم???دارویی چیزی۰۰۰

سلام
نه یکبار آن علت خاصی را بیان نمی کند چراکه همانطورکه عرض کردم در افراد دیگر هم رخ داده است ...چون پریودتون منظم بوده می توانید صبر کنید برای پریود شدن در غیر این صورت آمپول پروژسترون هم بی ضرر است(برای رخداد قاعدگی)
در مورد دارو: اقدام درست همانطور که عرض کردم اول اقدامات تشخیصی ست . سونوی روز 10 تا 12 سیکل برای چک تخمک گذاری و نیز آنالیز اسپرم همسرتون.تا پیش از مشخص نشدن علت، مصرف دارو غیر علمی ست
كارشناس مامايي فيروز

سلام و خسته نباشید.
کارشناس عزیز،من بعد از سه روز تاخیر در پریودی بی بی چک گذاشتم و خط بالا پررنگ و خط پایین کمرنگ افتاد.عصر رفتم آزمایش دادم بهم گفتن که باردارم و مقدار بتا رو 261 گفتن.مقدار بتا پایین نیست؟
ارسال پست

بازگشت به “سایر موراد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان