:.:.:.:.:.:.: نقش زن و شوهر در آرامش خان

نقش زن و شوهر در آرامش خانواده

1ـ سپاسگزارى
قدردانى از زحمات و خدماتى كه براى انسان, صورت مى گيرد, وظيفه اى اسلامى و وجدانى, بويژه در روابط همسرى است. از اين رو, لازم است كه مرد, فدكارى و ايثار زن را در اداره امور خانه و تربيت فرزندان ارج نهد و از او به خاطر اين همه خدمات شايسته, سپاسگزارى كند.
براحتى بايد تصريح كرد, زن كه بار مشكلات داخل خانه را بر دوش مى كشد و آن را با شوق رضايتمندى شوهر تحمل مى ند, نيازمند يك لبخند تشكرآميز شوهر است; چنان كه مرد نيز براى اداره هر چه بهتر زندگى و آسايش خانواده اش در سرما و گرما تلاش مى كند و هر چند, آن را به عنوان يك وظيفه تلقى مى نمايد, ولى شايسته است كه از زحمات او قدردانى شود. تشكر زن و شوهر از يكديگر, خستگى و رنج را مى اهد. مى توان نتيجه يك بار تشكر را تجربه نمود.

كارشناس روانشناسي فيروز

Re: :.:.:.:.:.:.: نقش زن و شوهر در آرامش خانواده

سلام ازی جون .من هم اوایل با شوهرم سر موضوع های الکی دعوا می کردیم هفته ای چند بار برام زجر آور بود . اخه واقعا همدیگر رو دوست داشتیم. اما من به این نتیجه رسیدم که بحث کردن و جنجال فایده نداره اگه مرد عادت به بداخلاقی حتی خدای ناکرده کتک زدن کرد مطمئن باش از عشقش سیر می شه و دنبال عشق تازهای میره. ما7 سال زندگی عاشقانه رو از بعد از الصلاح رفتارمون تجربه کردیم.حتی اگر شوهرت هم دنبال دعوا هست تو آرامش داشته باش ویکی ساعتی بی خیالش باش اگر داد هم زد روی خودت نذار کم کم آرامش حتی توی دعوا هم پیدا میکنی انشاالله .در برابر مرد ها همیشه حتی توی دعوا هم باید با ناز برخورد کرد عزیزم نه صدات رو بالا ببری .به نظر من فعلا بار دار نشو من2تا نینی دارم باید بدونی بار داری خودش توی رابطه تنش می آره پس یکمی روی رفتارتان وقت بگذارید تا والدین خوبی باشید
ارسال پست

بازگشت به “مهارتهای همسرداری ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان