چیزهایی که ایکاش زمانی که تازه ازدواج کرده بودم میدانستم

زمانی که ما تازه ازدواج کرده بودیم، همانند بسیاری از زوج‌های جوان، فکر می‌کردیم که همه چیز را میدانیم این مقاله شما را با چیزهایی که قبل از ازدواج باید بدانید آشنا می کند.

در زیر، لیست چیزهایی است که الآن که به گذشته فکر می‌کنم، به خود میگویم ای کاش زمانی که تازه ازدواج کرده بودیم من این‌ها را می‌دانستم.

منصفانه دعوا کنید
اشکالی ندارد که هر چند وقت یک‌بار، باهم مشاجره داشته باشید، البته تا زمانی که منصفانه دعوا کنید. دلیل مشاجرات خود را پیدا کنید. چیزی که شما امروز در موردش باهم دعوا می‌کنید، شاید الآن بسیار مهم به نظر برسد، ولی به احتمال زیاد، پس از گذشت چند سال حتی آن را به یاد هم نخواهید آورد.

با هم بیرون بروید
گرچه در خانه ماندن و تماشای فیلم یا گذراندن زمان با آرامش در کنار هم مهم است، ولیکن از خانه خارج شدن و هر چند وقت یک‌بار با هم به گشت و گذار رفتن نیز از کلیدهای زندگی موفق محسوب می‌شود.

با هم حرف بزنید
همسر شما، توانایی خواندن ذهن را ندارد، پس خیلی سریع نتیجه‌گیری نکنید. چیزهایی که می‌خواهید و چیزهایی که نمی‌خواهید و چیزهایی که دوست دارید و چیزهایی که دوست ندارید را باهم در میان بگذارید. زمانی که دو نفری می‌خواهید تصمیمی بگیرید، افکار و احساسات خود را باهم در میان گذارید.

خوش بگذرانید و از وجود هم لذت ببرید
البته این خیلی بدیهی به نظر می‌آید، ولی خیلی از زوج‌های جوان، کار و کسب درآمد را بر لذت بردن از زندگی ارجحیت می‌دهند. شما می‌توانید بدون خرج کردن مقدار زیادی پول نیز خوش بگذرانید و از زندگی لذت ببرید.

کار شما می‌تواند به ازدواج شما صدمه بزند
بله، موفق بودن در کار و کسب درآمد برای اینکه سقفی بالای سر خود داشته باشید مهم است، ولی کار مهم‌ترین چیز زندگی نیست. اجازه ندهید که کار شما در ازدواج شما مداخله کند.

ناراحتی‌های گذشته را فراموش کنید
شما دچار اشتباه خواهید شد. همسر شما هم دچار اشتباه خواهد شد. هر دو شما چیزهایی خواهید گفت که واقعاً قصد ندارید. هر دو شما لازم است که ببخشید و بخشیده شوید.

حد و مرزهای لازم با فامیل‌های جدید خود را ایجاد کنید
خیلی سریع، حد و مرزهای لازم را با افراد خانواده همسر خود ایجاد کنید. در صورتی که این کار را نکنید، مشکلات شما با آن‌ها در طول زندگی‌تان ادامه خواهد یافت.

منبع " http://wiki.5040.ir/fa/content/article/762.html

ارسال پست

بازگشت به “مهارتهای همسرداری ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان