هنر گفتگو در زندگی زناشویی

زن و شوهر ممکن است هنگام صحبت علي رغم حُسن نيت به بيراهه بروند. به جاي صحبت نرم و ملايم ، با هم مشاجره کنند و چون يکي از آنها به قصد سبک کردن فضاي سنگين صحبت، به شوخي حرفي بزند، ديگري چنان واکنش نشان دهد که انگار در شوخي هم قصد و شري در کار بوده است. در اين شرايط هر اقدامي براي تلطيف فضاي صحبت، نتيجه معکوس مي دهد.

هم صحبتي زن و شوهر با هم، براي رشد و بقاي احساس صميميت آنها نقش قطعي دارد. متأسفانه «بسياري از زوج ها» و شايد بتوان گفت «اغلب» آنها از مهارت هاي لازم براي گفت و گو با يکديگر برخوردار نيستند و بي آنکه بخواهند گرفتار سوءتفاهم و دلسردي و تکدر خاطر مي شوند.

در اين جا به مسائل و مشکلاتي که بر سر راه گفت و گوي مؤثر همسران وجود دارد اشاره مي کنيم
امیدوارم همه دوستان ما را یاری کنند تا نتایج خوبی از این تایپیک بگیریم

كارشناس روانشناسي فيروز

سلام

من یکی از بزرگترین مشکلام فن بیانمه نکه نتونم قشنگ صحبت کنم ها نه بلدم اتفاقا زبون چرب و نرمی هم دارم ولی نمیتونم زمانی که لازمش دارم ازش استفاده کنم مثل زمان زخم زبون های مادرشوهرم دست و پام رو گم میکنم حالت عصبی بهم دست میده و جواب بنده خدارو میدم و کار بدتر میشه اونوقت یک دلخوری پیش میاد و زندگی زناشوییم دچار مشکل میشه

از شما ممنون میشم که راهنماییم کنید

با سلام به کارشناس محترم
من دختر خیلی صبوری هستم وقتی شوهرم اشتباهاتی انجام میده که منو حساس میکنه مثلا" از محل کارش زود میاد بیرون و به دروغ به من میگه هنوز محل کارم هستم وقتی موضوع رو به روش میارم مثلا" میگم صدای محیط صدای بیرون بود مشکلی پیش اومده که از محل کارت زود امده بودی بیرون جبهه میگیره و میگه تو چرا به من شک داری و ...
در این مواقع من جکار باید بکنم . چه جوری باید مسائلی که منو حساس میکنه رو بهش بگم ؟
آیا باید به روش بیارم یا نه ؟
من هدفم این که دوستش باشم و همه مشکلاتشو بهم بگه و منم با اون راحت باشم ولی اون خیلی زود از کوره در میره و منو متهم به شک میکنه ؟
ارسال پست

بازگشت به “اخلاق و وظایف همسر داری ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان