نگهداری از والدین سالمند

#1
برای نگهداری سالمندان در خانه، باید وقت بگذارید و تلاش کنید. همه فرزندان، قبل از تصمیم‌گیری در مورد نگهداری سالمندان در خانه ، باید درباره مسائل زیادی با هم و با والدین‌شان صحبت کنند. چه تصمیم بگیرید به طور منظم به خانه پدر و مادر خود بروید و از آنها مراقبت کنید، چه آنها را به خانه خود بیاورید، باید حتما محیطی امن و سالم برای آنها فراهم کنید.
نگهداری سالمندان کار آسانی نیست و فشار زیادی بر روی پرستارو خانواده آنها می‌گذارد، حتی اگر خودشان تمایل به اینکار داشته باشند. یادگیری اصول نگهداری سالمندان در خانه به پرستارو خانواده‌های آنان برای انجام این کار کمک می‌کند.قدم اول

از ایمنی خانه مطمئن شوید. خطراتی مانند خطرات افتادن ، ناشی از گیر کردن به فرش را بررسی کنید، مبلمان را خیلی نزدیک به هم نچینید تا فضای کافی برای رفت‌وآمد وجود داشته باشد است و قسمت‌هایی از خانه که ممکن است سالمندان را به مشکل بیاندازد (مثل پله‌ها) را حفاظ بزنید. تشخیص دهنده‌های حساس به دود و مونوکسیدکربن را بررسی کنید تا از کارکرد آنها مطمئن شوید. اگر در خانه خود یا خانه والدین خود از این دستگاه‌ها ندارید، حتما نصب کنید.

اطمینان حاصل کنید که کابل‌های لامپ یا سیم‌های لوازم برقی به صورت ایمن در گوشه‌های کفپوش داکت‌کشی شده‌اند، در غیر این صورت ممکن است پا به آنها گیر کند و احتمال خطر افتادن را در پی داشته باشد.

قدم دوم

برای حفظ تعادل و امنیت سالمندان در جاهایی مثل دستشویی و حمام، میله‌هایی را وصل کنید که بتوانند از آنها کمک بگیرند.

قدم سوم

برای جلوگیری از افتادن سالمندان، بر روی نرده‌ها، در حمام یا دستشویی و هرجای لیز دیگری، نوار یا پد ضد لیز خوردن بچسبانید تا دستشان از روی میله‌های سر نخورد. اگر کف زمین ورودی‌های حمام و دستشویی فرش گذاشته‌اید، حتما زیر آنها ترمز فرش بزنید تا لیز نخورند. تمام لوازم الکتریکی در حمام، زمانی که از آنها استفاده نمی‌شود، باید از برق کشیده شده و از آب دور بمانند.

قدم چهارم

برای تمام قسمت‌های مهم خانه، مثلا در اتاق‌خواب والدین سالمند ، در راهرو، دم در دستشویی و آشپزخانه شب‌چراغ نصب کنید، تا هنگامی که در تاریکی شب، خواستند جایی بروند نور کمی وجود داشته باشد و نیازی نباشد چراغ روشن کنند.

قدم پنجم

در اتاق مادر و پدر خود یک تلفن یا زنگ بگذارید که هنگام نیاز، به راحتی به شما دسترسی داشته باشند. برای آنها یک تلفن همراه و شماره تلفن‌های ضروری را نیز تهیه کنید و آنها را تشویق کنید هر موقع از خانه خارج شدند آن را همراه خود ببرند. اگر بیرون از خانه شاغل هستید ، هر چند ساعت یکبار با آنها تماس بگیرید و یا با همسایه‌ها هماهنگ کنید که به آنها سر بزنند.

هر کسی که در مراقبت و نگهداری سالمندان به شما کمک می‌کند ، باید علاوه بر داشتن فهرست تلفن‌های ضروری و تلفن پزشک افراد سالمند ، در مورد بیماری‌های آنها، داروهای مصرفی و زمان مصرف آنها نیز اطلاع داشته باشد.

قدم ششم

با سایر اعضای خانواده یا دوستان خود هماهنگ کنید که در بردن والدین‌ سالمند برای ویزیت پزشک، گرفتن نسخه و خرید مواد غذایی، پخت و پز و تمیز کاری به شما کمک کنند.

انجام دان همه این کارها برای یک نفر واقعا سخت است و حمایت فیزیکی و عاطفی ضروری است. اگر در مراقبت‌های فیزیکی از والدین سالمند ، مثل حمام کردن ، نیاز به کمک دارید ، می‌توانید یک پرستار استخدام کنید که شما را در نگهداری سالمندان کمک کند.


ارتودنسی کودکان
متخصص ارتودنسی کودکان
متخصص ارتودنسی سعادت آباد
ارسال پست

بازگشت به “خانواده”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان