تزریق چربی به صورت

#1
تزریق چربی که به نام پیوند چربی نیز از آن نام برده می‌شود، شیوه‌ای طبیعی و کمتر تهاجمی برای انتقال چربی از قسمنی از بدن که چربی زیادی دارد به صورت و برگرداند حجم از دست رفته‌ی صورت است. چربی با استفاده از تکنیک‌های مدرن لیپوساکشن برداشته شده و سپس برای تزریق به صورت آماده می‌شود. این رویکرد، ظاهری بسیار طبیعی ایجاد می‌کند و خطر عفونت یا پس زده شدن چربی توسط بدن بسیار کم است. نواحی از صورت که معمولا با تزریق چربی درمان می‌شوند شامل چین خوردگی‌های نازولابیال یا خط خنده (بین بینی و لب‌ها)، خط ماریونت (خط اندوه)، صافی گونه‌ها، افتادگی آرواره و گودی پای چشم‌ها می‌شود.

ایمپلنت‌های صورت معمولا برای بهبود خطوط ساختاری چهره و حجم صورت در افراد جوان‌تر که دوست دارند استخوان‌های گونه و چانه‌شان برجسته‌تر باشد استفاده می‌شوند. ایمپلنت‌های کوچک از طریق عمل جراحی در نواحی که نیاز به حجم دهی دارد قرار داده می‌شوند تا خطوط صورت را به صورت دائمی بهبود بدهند و زیبا و سالم جلوه دهند. این شیوه معمولا همراه با سایر جراحی‌های صورت مانند رینوپلاستی انجام می‌شود تا تعادل کلی چهره برقرار شود.

فیلر‌های صورت، روشی غیر جراحی برای پُر کردن چین و چروک‌ها و گودی‌ها هستند که زیرکانه به صورت در حال سالخوردگی‌تان حجم می‌دهند. این راهکار‌ها قابل تزریق بوده و غیر تهاجمی‌اند، اما نتایج آن موقتی‌اند. برخی از فیلر‌ها باعث افزایش تولید کلاژن شده و ماندگاری نتیجه را بیشتر می‌کنند.

چه افرادی کاندید تزریق چربی و ایمپلنت صورت هستند؟
شرایط گوناگونی برای کاندید شدن جهت هر یک از شیوه‌های حجم دهی صورت وجود دارد و شرایط خاص شما طی جلسه‌ی مشاوره‌ای که با پزشک متخصص‌تان دارید ارزیابی خواهد شد. اصول اولیه برای اینکه کاندید عمل زیبایی باشید این است که سالم باشید و توقعات واقع گرایانه از عمل داشته باشید. برای تزریق چربی به صورت شما باید ذخیره‌ی کافی چربی داشته باشید و قبل از عمل به رژیم غذایی و وزن ثابتی رسیده باشید. فیلر‌ها بسیار کم عارضه بوده و برای کاندید چنین روشی شدن نیاز به شرایط خاصی ندارید.

مراحل تزریق چربی و ایمپلنت صورت چگونه است؟
تزریق یا پیوند چربی چند مرحله دارد که نیازی به استفاده از دارو نیست. اول از تکنیک لیپوساکشن برای برداشتن چربی از ناحیه‌ای از بدن که از قبل مشخص شده، مثلا شکم، باسن یا ران‌ها، استفاده می‌شود. این کار از طریق برش‌های بسیار ریزی که هیچ جای زخمی به جا نمی‌گذارند انجام می‌شود.

سپس چربی بازیابی شده کمی دست کاری شده (خالص سازی) و برای تزریق آماده می‌شود. چربی با احتیاط به خطوط، گودی‌ها و فرورفتگی‌های صورت تزریق می‌شود تا جوانسازی شده و دوباره حاشیه سازی شود. این کار با تیوب‌های کوچکی از طریق برش‌های ظریفی که روی پوست ایجاد شده تزریق می‌شوند. جراح، نواحی مورد درمان را با چربی پُر می‌کند تا درصدی که جبران چربی‌های از دست رفته بشود.

عمل جراحی ایمپلنت صورت نسبتا مستقیم است و شامل یک برش کوچک و ساده در ناحیه مورد نظر و جا دادن ایمپلنت می‌شود. ایمپلنت از طریق این برش وارد شده و جراح قبل از بستن برش، اطمینان حاصل می‌کند که ایمپلنت حرکت نکرده و سپس عمل را تمام می‌کند.

ریکاوری و دوره نقاهت تزریق چربی و ایمپلنت صورت چگونه است؟
دوره‌ی نقاهت تزریق چربی در هر بیماری متفاوت است، اما بیشتر افراد باید دست کم ۷ تا ۱۰ روز از کار و سایر فعالیت‌های اجتماعی استراحت کنند و از استرس بد اجتناب کنید. التیام اولیه چند هفته زمان می‌برد و بعد از آن که تورم کم کم برطرف شد، نتایج نهایی ظاهر می‌شوند. هر چند دوره‌ی ریکاوری برای تزریق چربی نسبتا کوتاه است، اما نباید عجله کنید و اجازه دهید التیام کاملا صورت بگیرد. شما بعد از شش ماه، نتیجه‌ی نهایی را خواهید دید، هر چند در عرض دو سه روز بعد از عمل، بهبود‌هایی را مشاهده خواهید کرد.

دوره‌ی ریکاوری ایمپلنت صورت نیز پروسه‌ای کوتاه و بی‌دردسر است و دست کم به یک هفته استراحت نیاز دارد. تا چند هفته تمرین و ورزش محدود می‌شود. نتیجه‌ی ایمپلنت صورت فورا قابل مشاهده است، اما تورم اجازه نمی‌دهد روز‌های اول، نتیجه نهایی را ببینید. تورم صورت شما کم کم رفع می‌شود و باید طی شش ماه بعدی به طور کامل نتیجه را ببینید.

در خیلی از موارد تزریق چربی یا ایمپلنت صورت، همراه با سایر عمل‌های جراحی خواهد بود. در چنین مواردی دوره‌ی استراحت و ریکاوری طبیعتا طولانی‌تر می‌شود.


ارسال پست

بازگشت به “خانواده”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان